7 Dakikalık Mucize Egzersiz

Hem sağlıklı bir yaşam hem de fit kalabilmek için yapılan egzersizlerin öneminin kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz. Çoğumuz sağlığımızı koruyabilmek için egzersiz proğramlarımıza saatlerimizi ayırıyoruz. Spor salonları ise egzersiz yapmak için gelen insanlarla dolup taşıyor.

Oysa bilim adamları egzersiz yapmak için uzun zaman ayırmaya gerek olmadığını söylüyorlar. Amerikalı bilim adamları yaptıkları çalışmalarla, daha kısa süreli ama uzun süre ayrılarak yapılan egzersiz kadar etkili egzersiz proğramlarını insanlara tavsiye ediyorlar.

ABD’deki İnsan Performansı Enstitüsü’nden bilim insanları, saatlerce spor salonlarında çalışmaya ya da koşmaya eşdeğer olan yedi dakikalık bir egzersiz programı açıkladı…

Uzmanlar, sadece kendi ağırlığınızı kullanarak yapabileceğiniz 12 hareketten oluşan bu egzersizdeki hareketlerin her birine 30 saniye ayırmanızı ve aralarda en fazla 10 saniye dinlenmenizi öneriyor.

Araştırmayı yapan uzmanlar, hareketler arasındaki sürelerin kısalmasının egzersizin faydasını ve yakılan yağ oranını artırdığını belirtti.

İşte 12 hareketten oluşan “mucize egzersiz”…

1- ISINMA

2- OTURUR VAZİYETTE DUVARA YASLANMA

3- ŞINAV

4- KARIN KASI EGZERSİZİ

5- SANDALYE ADIMLAMA

6- ÇÖMELME

7- SANDALYE İLE TRİCEPS EGZERSİZİ

8- PLANKİNG

9- DİZLERİNİZİ ÇEKEREK OLDUĞUNUZ YERDE KOŞMA

10- TEK AYAK ÜZERİNDE DİZ ÇÖKME

11- ŞINAV VE DÖNÜŞ

12- ‘SİDE PLANK’

7-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-57-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-67-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-77-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-87-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-97-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-107-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-117-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-127-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-137-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-147-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-157-dakikalik--mucize-egzersiz--ABD-insan-performansi-enstitusu-yedi-dakika-16

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here