Android Telefonlarda Zaten Olan İphone 6S Özellikleri

bgr-iphone-6-topApple’ nin yeni akıllı telefonları iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, geçtiğimiz günlerde tanıtılarak, kullanıcıların beğenisine sunuldu. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus, diğer iPhone serilerine göre çok daha farklı özelliklerle üretildi. Övgüyle bahsedilen iPhone 6S ve İphone 6S Plus’ ın telefon piyasasında nasıl bir yer edineceği ise meçhul. Çünkü, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ ın sahip olduğu bir çok özellik hali hazırda kullanılan Android telefonlarda zaten mevcut.

iPhone 6S ve İphone 6S Plus’ ın hangi özellikleri Android telefonlarda mevcut? İşte cevabı…

1. 4K video kaydı
Apple nihayet 4K video çekebilen bir akıllı telefona sahip. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus 3840 x 2160 piksel, 30fps hızında video çekim yeteneğine sahip yepyeni 12 MP arka kamera ile birlikte geliyor. Tabii ki, 4K video kaydı özelliğine sahip 30 kadar Android akıllı telefon oldukça uzun bir süredir mevcut.

Ön kamera flaşı
iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, geliştirilmiş bir arka kamera yanında, aynı zamanda yeni bir 5 MP ön kamera ile geliyor. İlginçtir ki, Apple bu ön flaş yerine “Retina Flaş” diye adlandırdığı bir özellik sunuyor. iPhone 6S ekranı selfie çekerken gerekli ışığı size sağlıyor. Apple’a göre Retine Flaş, selfie çekerken çevrenize aydınlatma sağlar. Ayrıca 5 MP olan ön kamerayla çekim yaparken Retina Flash olarak adlandırılan özellik görüntü kalitesini yükseltmek için ekran parlaklığını üç kat arttırarak sanal flaş oluşturuyor. Android cephesinde, ön kamera yanında aydınlatma için LED flaş ile gelen birçok akıllı telefon var. Motorola Moto X Style / Pure Edition buna son örnek.

7000 serisi alüminyum

Geçen yılın eğilen iPhone 6 tartışmaları ardından Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus üretimi için güçlü bir malzeme kullanmaya karar verdi. Böylece, şirketin yeni telefonlarında ana malzeme olarak (sıklıkla havacılık endüstrisinde kullanılan) 7000 serisi alüminyum malzeme seçildi. Ancak, birçok kişinin de bildiği gibi Samsung zaten Galaxy S6 Edge+ ile 7000 serisi alüminyumdan yapılmış bir akıllı telefon duyurdu.

Daima açık dijital asistan
Yapmanız gereken tek şey söylemek ise Apple’ın ünlü kişisel dijital asistan Siri, her zaman açık ve “Hey Siri” demeniz yeterli. iPhone 6s kullanıcıları cihazları şarjda değilken ve home tuşuna basmadan “Hey Siri” dediklerinde Siri’yi aktif edebilecek. Normalde iOS 8’de herhangi bir tuşa basmadan Siri’yi kullanmak için iPhone’un fişe takılı olması gerekliydi. Ancak bu özellik de daha önce Google Now ve Motorola’nın Moto Voice adlı dijital asistanlarında kullanılmıştı.

2GB RAM
Apple henüz açıklamadı ancak muhtemelen iPhone 6S ve iPhone 6S Plus 2GB RAM özelliği ile geliyor. Bu, 1GB RAM özelliği ile gelen iPhone 6’lara göre oldukça büyük bir yükseltme olarak görülüyor. Ancak Android telefonların en iyileri artık 4GB RAM kullanıyor ve 2GB RAM genellikle orta sınıf cihazlarda yer alıyor. 2GB RAM ile gelen ilk Android akıllı telefon LG Optimus LTE ll 2012 yılında tanıtılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here