Aloe Vera İle Saç ve Cilt Maskesi

kivircik-saclarin-bakimiAloe Vera, hem saç hem de cilt bakımı için mükemmel bir kaynaktır. Öyle ki aloe Vera jeli, limon suyu ile birleştiğinde saç ve cilt bakımında harikalar yaratıyor. Ayrıca limonun da cilt için ne kadar faydalı olduğunu zaten bilmeyenimiz yoktur. Aloe Veranın da limonun da faydalarını biliyoruz ama önemli olan bu iki muhteşem bitkiden nasıl faydalanacağımızı öğrenmek ve doğru kullanmak.

Aloe Veranın saç ve cilt üzerindeki faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Aloe Veranın kendisini kullanabileceğiniz gibi, bulamadığınız taktirde aktarlardan jelini satın alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz ve aynı muhteşem etkiyi görürsünüz.

Aole Verayı cildinizde kullandığınızda sivilce ve akne izlerini ortadan kaldırır. Siyah noktalar ile lekelerin yok olmasında da önemli bir etkiye sahiptir. Cildinizi nemlendirir, güzelleştirir. Saçlarınıza kullandığınızda ise başta kepek sorunundan kurtulmanıza yardımcı olur. Saçlarınızı besleyerek hızlı uzamasını sağlar. Nemlendirir ve dökülmeyi önler.

Aloe Vera bitkisi ya da jeli ile limon suyunu karıştırarak, avuç dolusu paraya alabileceğiniz bakım ürünlerine denk bir kalitede hem cilt hem de saç bakım ürünü elde etmiş olursunuz.

Malzemeler

Bir blendar
Bir meyve suyu sıkacağı
Bir keskin bıçak
3 kase
Yarım limon
2 adet aloe vera yaprağı

Hazırlanışı ve Uygulama

Aloe vera bitkisinden 2 parça kesin. Bunları yıkayın.
Bitkinin her iki tarafında olan tırtıklı kısımlarını kesin.
Yaprakları uzunlamasına ikiye yarın. İçindeki Aloe vera jeli göreceksiniz. Dikkatle yapraklarından aloe vera jeli ayırın. İsterseniz resimde görüldüğü gibi uzunlamasına değilde küp küp kesipte doğrayabilirsiniz böyle jeli çıkarmanız daha kolay olur.

Yapılışına gelince,
Bir kase içine jeli yerleştirin.
Yarım limonun suyunu sıkın. Jelle bu suyu karıştırıp blenderdan geçirin.
İşte saç ve cilt için doğal maskeniz hazırdır.

Saçınıza ve saç diplerinize uygulayıp, 20 dakika bırakın, daha sonra ise durulayın.Yüz maskesi olarak kullanmak isterseniz şayet, temiz cildinize bu sıvı karışımı uygulayın, 10-15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Saçınıza sık limon suyu kullanmak saçınızın rengini açabilir. Bu yüzden limon suyu yerine bal kullanın. Bal ve aloe vera jel kombinasyonu da saç ve cilt için mükemmel güzellik ürünleridir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here