Burcunuza Göre Yemek Haritanız Yemeksepeti’nden

burcunuza-gore-yemek-haritaniz-yemeksepeti-nden-5243302Burcunuzun yemek tercihini öğrenmek ister misiniz? Biraz saçma gibi görünse de burçların yemek tercihinde etkili olduğunu bilmenizde fayda var. Bu keşif astrologlara değil, Yemeksepeti’ne ait. 2.7milyon gibi yüksek rakamdaki bir kullanıcı ağına sahip olan Yemeksepeti, bugüne kadar yaptığı farklı araştırmalarla Türkiye’nin yeme alışkanlıklarına ışık tutmuştur. Geçtiğimiz günlerde astrolojiye de el atan Yemeksepeti ekibi, doğum günü tarihlerini paylaşmayı seçenlerin siparişlerini analiz ederek, sonuçları yılların tecrübesini de katıp yorumladı. Ortaya burçlara göre hazırlanmış bir yemek rehberi çıktı. Şimdi yıldız haritanıza göre yemek rehberinizle tanışma vakti!

Koç: Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder. Denizden babaları çıksa yerler.

Boğa: Çorba, kebap, salata

Uyumlu Boğa burçları tam bir ‘günün menüsü’ insanlarıdır. Çorba-kebap-salata Boğalar için Metin-Ali-Feyyaz kadar güzel bir üçlemedir.

İkizler: Börek, sandviç, zeytinyağlı

Canlı, sempatik ve konuşkan İkizler burçları, tam altın günü insanlarıdır. Gelsin sohbet, gitsin sandviçler, börekler, yaklaşsın zeytinyağlılar.

Yengeç: Et yemekleri, sandviç, light yemekler

Yengeç demek kırılgan bir kalp ve hassas bir mide demek. Bu yüzden sandviçler, light ürünler ve yağsız et yemekleri Yengeçlerin masadan yan yan kaçmalarına engel olabilir.

Aslan: Çiğ köfte, döner, mantı

Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden; mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

Başak: Döner, tavuk, tost

Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler. Pratiklik hayat kurtarır. Başak burçlarına dayayın salçalı tostu, körili tavuğu, pilav üstü döneri.

Terazi: Burger, vegan, deniz ürünleri

Terazi denge demektir; ama mutfakta değil! Çünkü vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

Akrep: Börek, pilav, sushi

“Ben yediğimi her halükarda yakarım!” diyen tutkulu Akrepler, patatesli böreğe ve pilava tapar; sushi’yi de içinde az pilav var diye severler.

Yay: Ev yemekleri, vejetaryen, sos

Bir Yay burcunu kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

Oğlak: Kebap, lahmacun, pide

Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyen seçeneklerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

Kova: Sushi, pizza, deniz ürünleri

Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir. Elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav üstü yerine sushi yerler. Ama raku-balık dendi mi dayanamazlar.

Balık: Börek, noodle, pilav

Balık burçları inişli çıkışlı ruh halleriyle, karbonhidratların getirdiği mutluluk sayesinde başa çıkarlar. Anne pilavı, su böreği ve deniz mahsullü noodle severler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here