Çift Ekranlı Akıllı Telefon Olan YotaPhone2’nin Türkiye Fiyatı Belli Oldu

1450169949_yotaphone-2-2YotaPhone2 Türkiye piyasasında satışa sunulmaya hazır. Rus telefon üretici firması olan Yota’ya ait çift ekranlı YotaPhone2’nin Türkiye’deki satış fiyatı belirlendi bile. Bir çok farklı ve ileri teknoloji özelliğine sahip YotaPhone2, telefon kullanıcıları tarafından merakla beklenen telefonlar arasında. YotaPhone2, Türkiye telefon piyasasında beklenen yeri edinir mi şimdiden kestirmek mümkün değil.

Tanıtımı geçtiğimiz yıl Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından gerçekleştirilen YotaPhone 2 dünya piyasalarında boy göstermeye başlıyor. Aralık ayı içerisinde birçok Avrupa ülkesinde satışa sunulan çift ekranlıYotaPhone 2, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde ülkemizde satışa sunulacakYotaPhone 2’nin Türkiye fiyatı 1.999 lira olarak açıklandı.
YotaPhone 2’nin en önemli özelliği kuşkusuz arka bölümdeki 4.7 inç büyüklüğündeki e-kağıt ekranı. Bu ekran sayesinde kullanıcılar telefonu e-kitap okuyucusu olarak kullanabiliyor.

“Yota Devices Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Abdul Karim Sawan, YotaPhone 2’nin akıllı telefon ve e-okuyucunun özelliklerini birleştirdiğini belirterek, “Okumayı günlük hayatının bir parçası haline getirmiş insanlara her yerde okuma kolaylığı sağlıyor. Türkiye, her zaman şaşırtan yeniliklere öncülük eden Yota Devices için potansiyeli çok yüksek ve değerli bir pazar. YotaPhone ile yeniliklere açık ve duyarlı Türk kullanıcılar arasında harika bir uyum olduğuna inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Android işletim sistemini kullanan YotaPhone 2’nin önemli bir özelliği ise ‘her zaman açık ekran’ı. Ancak az enerji harcıyor. Yota Enerji teknolojisi, pil ömrünü iki katına kadar uzatabilliyor. YotaPhone 2, Yota Mirror özelliğiyle ekran kilidini açmaya gerek kalmadan navigasyon, e-posta ve sosyal medya bildirimleri gibi bilgileri ikinci ekrana taşıyarak sürekli görünürlük de kazandırıyor. Yota Snap’la barkod ve uçuş kartı bilgileri de her zaman el altında.

YotaPhone 2’nin teknik özellikleri
-5 inç Full HD ana ekran
-4.7 inç 540 x 960p e-mürekkep ekran
-Android 5.0
-2.3GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci
-2 GB RAM
-32 GB dahili depolama kapasitesi
-Kablosuz şarj desteği
-2.500 mAh batarya
-Bluetooth ve NFC
-2 MP ön ve 8 MP arka kamera
-3 gün pil ömrü
-145 gram ağırlık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here