Cilt Yaşlanmasına Karşı 6 Adım

dislerdeki-lekelerden-nasil-kurtulabiliriz-922715Cildin zaman geçtikçe insanın kendisiyle birlikte yaşlanma sürecine girdiği biyolojik bir gerçektir. Yaşın ilerlemeye başlamasıyla birlikte cilt eskisi gibi kendini yenileyemez ve elastikiyetini kaybeder. Ciltte sarkma ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşlılık kaçınılmaz bir son olsa da, ciltte meydana gelecek olan yaşlanma ve hasarları en aza indirmek ve geciktirmek mümkün.

‘Olay kozmetik’ bilim araştırmaları başkanı Dr. Frauke Neuser, ciltte meydana gelen kırışıklıkların sebebinin yaş ilerledikçe deriye sıkılık ve elastiklik veren kolajen ve elastin gibi proteinlerin üretiminin azalması olduğunu söylüyor.

“Yaşlanma karşıtı ürünler deriye olabildiğince nüfus etmeli ve emilimi kolay olmalı” diyen Dr. Neuser, yüze yapılan masajın ve soğuk su ile yıkamanın da kırışıklıkları önlemekte çok etkili olduğunu vurguluyor.
İşte Dr. Neuser’dan ‘Cilt yaşlanmasının önüne geçen’ yöntemler:

1. Akupunktur: Gwyneth Paltrow’dan, Angeline Jolie’ye herkesin gözde ‘cilt canlandırıcısı’ akupunktur, yüz kaslarınızın gevşemesini ve deri altındaki kan dolaşımını hızlanmasını esas alan ve aslında çok eski yıllardan beri Çin’de uygulanan bir yöntem.

2.Yeşim taşı yüz masajı aleti: Akupunkturun faydaların ek olarak lenf sistemini uyaran ve yüzünüzdeki atık suların dışarı çıkmasını sağlayan bu masaj aleti, Çinlilerin ‘Cennetin taşı’ olarak adlandırdığı yeşim taşından yapılıyor.

3.Soğuk su: Yüzü çok soğuk veya çok sıcak su ile yıkamak deri altındaki kılcal damarlara zarar verse de, soğuk su ile yıkamak cilt gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlıyor ve deriyi canlandırıyor.

4. Elektrikli masaj aletleri: Elektrikli masaj aletleri, deri altındaki kan dolaşımını hızlandırmasına ek olarak kas elastikiyetini arttırmasıyla biliniyor.

5. Yüz yogası: Deri altındaki kasları güçlendiren yüz yogası ile daha genç görünmek çok kolay.

6. Peeling: Yaşlandıkça genişleyen deri gözenekleri ve pütür pütür bir cilt istemiyorsanız, cilt tipinize uygun peeling’i bularak ölü deriden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here