Daha Uzun ve Gür Kirpikler İçin Doğal Çözümler

timthumbUzun, gür ve gösterişli kirpiklere sahip olmak ister misiniz? İstersiniz elbette. Uzun kirpikler, güzel gözlerin tamamlayıcısıdır. Bu nedenle her kadın uzun ve gür kirpiklere sahip olmayı ister. Ancak, zamanla kirpikler yıpranır, dökülerek seyrelebilir. Kirpiklerinize form kazandırmak için elinizden geleni yapmış ama sonuç alamamış olabilirsiniz. Eğer ”her yolu denedim ama kirpiklerimi uzatmayı ve gürleştirmeyi başaramadım” diyenlerdenseniz bir de bizim önereceğimiz yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz. Hem çok kolay hem de ekonomik…

Eğer daha sağlıklı ve daha uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, onlara her gün bakım uygulamalısınız. Çok fazla rimel kullanmayın ve kirpik kıvırıcı kullanmaktan kaçının. Bu ürünün kirpikleri kestiği görülmedik bir durum değildir. Makyajınızı dikkatli bir şekilde temizleyin, çünkü kirpikler çok hassastır ve ani hareketler onların kolayca kopmasına neden olur.
Aşağıda, kirpiklerinize bakmanıza yardımcı olacak birkaç ev tedavisi sunuyoruz. Unutmayın ki sağlığınız için vücudunuzun her kısmına özen göstermeniz gerekir.

Zeytinyağı

Bu kirpikleri temizlemek için birebirdir ve onları kirleten maddeleri kolayca ortadan kaldırır. Ayrıca kirpiklerinizin uzama işlemini de uyarır.

Bir pamuk kullanarak yatmadan her gece zeytinyağı uygulayın ve sabah kalktığınızda bunu temizleyin.

Kastor yağı

Kastor yağı, özellikleri sayesinde kirpikleri nemlendirir ve kuvvetlendirir ve onların büyümesini iyileştirir. Zeytinyağında olduğu gibi bunu da yatmadan önce uygulayın ve ertesi sabah temizleyin.

Ayrıca boş bir rimel tüpü alıp kastor yağını bunu içine boşaltabilir ve ardından bunu rimel uygular gibi kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Papatya

Yüzünüzü yıkadıktan ve makyajınızı temizledikten sonra bir tencerede papatya kaynatın. Bu biraz soğuduktan sonra içine biraz pamuk bandırın ve bunu kirpiklerinize sürün. Bu tariflerin günlük onlar tekrarlanması gerekir, çünkü farkı hemen bir gecede görmezsiniz. Eğer tutarlı davranırsanız sonuçları yaklaşık bir ay içerisinde görürsünüz.

Havuç, portakal, çiçek poleni ve ceviz suyu

Bu maddeler kirpiklerinizi beslemeye yardımcı olacak yüksek miktarda vitamin içerir. Altı adet havucu, dört adet portakalı, iki çorba kaşığı çiçek polenini ve bir çorba kaşığı cevizi karıştırın. Bu karışımı sulandırın ve iki ay süresince sabahları için.

Kirpiklerinizi kesin

Saçınızda olduğu kirpiklerinizin de uçlarını kesmek onların uzamasına yardımcı olacaktır.

Keratin içeren gıdaları tüketin

Keratin saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayan başlıca bileşenlerden biridir. Bu nedenle örneğin tavuk, balık, yumurta, pilav ve bakliyat gibi protein açısından zengin gıdalar yemeniz gerekir.

C Vitamini

C vitamini hem kemikleri, hem de saçları güçlendirir. Portakal, kivi, papaya, çilek, limon, kavun ve bolca C vitamini içeren diğer meyveler ve sebzeler yiyin.

Kirpiklerinizi fırçalayın

Saçlarınızın olduğu gibi kirpiklerinizin de sağlıklı bir şekilde büyümesi için her gün fırçalanması gerekir. Bunun için yatmadan önce kirpiklerinize bir yağ sürmeden evvel ilk olarak onları fırçalamanız önerilir. Fırçanızı temiz tutmayı unutmayın.

Yağ tüketmeyin

Neler tükettiğiniz sizin normal vücut işlevlerinizi etkiler. Örneğin, yağlı gıdaların aşırı tüketimi kirpik büyümesini yavaşlatır. Bolca meyve ve sebze yiyerek sağlığınızı koruyun.

Kirpiklerinizin normalden fazla kopyama başladığını fark ederseniz size uygun bir tedavi önermesi için bir dermatoloğu ziyaret edebilirsiniz. Burada sağladığımız öneriler kirpiklerinizin daha parlak, daha güçlü ve daha uzun olmasını sağlar, ama onların zayıf ve sağlıksız olmasına neden olan bir tür enfeksiyon veya başka bir tür hastalık da söz konusu olabilir. Bu gibi durumları belirlemek için bir uzmana görünmek önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here