Dünyanın En Güzel Günbatımını İzleyebileceğiniz 9 Şehir

florence-italy-620x403jpg-728x728_qbzgRomantik bir ortamdan her insan az da olsa hoşlanır. Ama herkesin romantizm anlayışı farklıdır. Dünyanın romantizm anlamında ün yapmış bir çok şehri var. Her biri farklı özellikleriyle romantik şehir ünvanını almışlardır. Bir çoğumuzun maddi olanakları bu romantik şehirleri görmeye imkan vermiyor. Çoğumuz bu şehirleri fotoğraflarına bakarak tanıma imkanı buluyoruz.

Konumuz romantik günbatımına sahip dünyaca ünlü şehirler. Gidip görme imkanı olmasa da bu şehirleri fotoğraflarıyla ayağınıza getiriyoruz. Sizin için de günbatımı romantizm demek ise, işte dünyanın en güzel günbatımına sahip 9 şehri…

Merakeş, Fas


Baharatlar, labirent çarşılar, deve sırtında gezinti, yılan oynatıcıları… Merakeş, sizin için özel olan kişiyle yaşayacağınız 1001 gece masalları keyfini sunuyor.

Buenos Aires, Arjantin


Bir Latin Amerika şehri olan Buenos Aires sizde beklemediğiniz istekler uyandıracak. Kendinizi bu şehrin sıcaklığına bırakın ve dünyanın her yerinde alamayacağınız bir keyif sürün.

Sevilla, İspanya


Endülüs özerk bölgesinin merkezi Sevilla, İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri. Bir flamenko dans gösterisi izleyebilir veya faytonla gezintiye çıkabilirsiniz.

Lizbon, Portekiz


Tarihi bir kalenin arkasında görülen nefes kesen manzara yüksek tepelerden hayranlıkla izleniyor. Atlantik Okyanusu’na dökülen bir nehir ve nostaljik manzaraları ile Lizbon en romantik şehirlerden biri olarak adlandırılmayı hak ediyor.

Roma, İtalya


Roma, insanın aklına gladyatöleri getiren şehir. İnsanların dilek tutup bozuk para attığı birçok muhteşem süs havuzuyla bu şehir ayanı zamanda oldukça da romantik bir yer.

Floransa, İtalya


Floransa Rönesansı sizi geçmişe götürür ve o zamanların aşkını hissetmenizi sağlar. Floransa’da yürüyüş yaparken sevgilinizi her adım başı öpmek isteyebilirsiniz.

Prag, Çek Cumhuriyeti


Prag, dünyanın romantik harikalarından biri. Eğer kendinizi oraya atma şansına sahip olursanız, aşk ile dolu rüzgarında ve havasında kendinizi kaybedersiniz. Şehrin eski kısmı, köprüler ve her şey sizi ve içindeki insanları kendine aşık ediyor. Prag’ın asıl harika zamanları kışları kar yağarken.

Paris, Fransa


Kitaplarda Paris’ten hep aşk şehri olarak bahsedilir. Bunu kimse inkar edemez. Çünkü bu doğru. Paris’te Champs-Élysées, Eyfel Kulesi gibi birçok romantik mekan ve Jardin du Luxembourg gibi birçok bahçe var. Bu parfüm şehri, birçok insanın aşklarının başlangıç yeri olmasını istediği şehir.

Venedik, İtalya


Peri masalları şehri Venedik…Eğer bu şehir gerçekte var olmasaydı, muhtemelen Holywood filmlerindeki bir sahne için oluşturulurdu. Çok sayıda evlilik teklifinin yapıldığı, birçok evliliğin ilk adımının atıldığı şehir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here