En Çılgın Telefon Tasarımları

20Çok değil, bundan daha üç beş yıl önce çok farklı telefonlar hayal ediliyordu. Özellikle tasarımcılar değişik telefon hayallerini ortaya koyup, geleceğe yönelik telefon tasarımlarını yarattılar. Bu hayali tasarımların bazıları gerçek olup piyasaya düştü, bazıları ise hayallerde kaldı.

İşte en sıra dışı telefon tasarımları…


Morph
Transparan malzemeler, kendini temizleyen yüzeyler. Nano teknoloji sayesinde bunların hepsi gerçek olacak. Cambridge Üniversitesi ve Nokia’nın ortak çalışması olduğu iddia edilen ürün hiçbir zaman hayat bulmadı ama tasarımı hala hafızalarda…

Wild Fold
Mac Funamizu tasarımı olan Wild Fold’un en büyük özelliği gerçekten katlanabilir bir telefon olması. Her ne kadar Wild Fold mükemmel görünüyor olsa da, yakın gelecekte bu telefonun üretilebilmesi pek mümkün görünmüyor.

On Time Headset System
Pedro Gomes imzalı bu tasarım, estetik açıdan gerçekten de mükemmel.

Kawaii Phone
Kamerası, renkli ekranlı ve küçük tuşları ile ilgi çeken bu tasarımın sahibi Joseph Liang.

Nokia
Uzun zamandır internette boy gösteren ama bir türlü gerçek olamayan bir konsept… Her telefon ince olacak diye bir kural yok. Heikki Juvonen, bu Nokia telefonun ince olmak yerine ergonomik olmasının daha önemli olduğuna karar vermiş.

Samsung Clover
Clover, Milan’daki Samsung tasarımcılarının eseri. Konsept; telefonu oluşturan her bir parçanın ayrı ayrı ortaya konulabilmesi üzerine kurulmuş. Ekranı etrafında bulunan manyetik alanın gücüne göre transparan ve mat arasında değişiklik gösteriyor.

E-ink Phone
E-ink Phone’un tasarımcısı Anthony Reed, telefonda sadece gri tonları kullanmış.

Ply Konsept
Japon KDDI tasarım stüdyosunun bir konsept çalışması. Katmanlardan oluşan bu telefon bir telefondan gerçek anlamda daha fazlasını sunuyor. Telefon özelliğinin yanı sıra oyun konsolu, projeksiyon ve hatta yazıcı özelliği de bulunan telefon, bu kadar çok işlevi bir arada hedeflediği için büyük ihtimalle kolay kolay tasarım aşamasından çıkamayacak.

Maple Phone
Görünüşte sadece 4.5 x 10.4 x 9.8 cm ebatlarında ahşap bir parça… Ama aslında bu kayan kapaklı, MP3 çalarlı, dijital fotoğraf makinesi olan modern bir telefon…

Nokia 888
Son derece esnek olan ve kola takılabilen bu telefon bir öğrencinin tasarımı…

Scroll
Gerçekten sıradışı bir telefon olan Scroll, muhteşem multi medya özelliği ile öne çıkıyor. Üzerinde 10 megapiksellik bir kamera olduğunu da ekleyelim. Bu telefonun diğer bir dikkat çeken özelliği ise 6 watt’lık hoparlörü…

Lenovo Toxic
İlk bakışta size sıradan bir tasarım gibi gelebilir ama yakından bakınca üst bölümündeki parfüm bölmesini siz de fark edeceksiniz. Her zaman güzel kokmak isteyenler için…

KRE8
Cep telefonu ve müziği gerçekten birleştirmek istiyorsanız, Jose Tomas DeLuna’nın tasarımı olan KRE8 size öre olabilir. Bu telefon sizin parmak hareketlerinizi takip ederek, bu hareketleri bir MIDI dosyasına dönüştürebiliyor. Yani KRE8 ile gerçek anlamda müzik parmaklarınızın ucunda…

Microsoft Zune-Xbox-360-Telefon?
T3 tarafından hazırlanan bu konsept, Microsoft’un Zune adlı MP3 çaları ile Xbox 360 oyun konsolunu bir cep telefonunu içerisinde birleştiriyor.

Daewoo Kim Duofone
Çift SIM kart var da çift telefon neden olmasın? Dawwoo’nun bu telefon tasarımı iki telefonbirden içeriyor. En güzel yanı ise iki telefon arasında sürekli bir bağlantı bulunması. Birbirinden kolay kolay ayrı kalamayanlar için… Üstelik bir araya getirildiğinde tek bir cihaz gibi çalışabiliyor. Birinin şarjı azalmışsa, diğer telefon her ikisinin de eşit oranda şarjı olana kadar depoladığı enerjisini aktarıyor.


Beamer-Handy
Windows Mobile işletim sisteminin tüm avantajlarını kullanan, Stefano Casanova’ın tasarladığı bu telefonun en büyük özelliği ise güçlü projeksiyon yeteneği. Telefonun üzerindeki güçlü mikro-LCD projektörü her türlü görüntüyü daha büyük görmek isteyenler için oldukça kullanışlı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here