En İyi 5 Fondöten

makyaj-1Fondöten makyajın en temel unsurlarındandır. Her ne kadar bazı kadınlar, cilde nefes aldırmadığı gerekçesiyle fondöten kullanımını tercih etmeseler de, aslında fondöten makyajın temelini ve bazını oluşturur. Ten rengine uyumu ve tene sağladığı pürüzsüz görünümü hiç bir kozmetik ürünün sağlaması mümkün değildir.

Makyaj uzmanları ve kozmetik firmaları fondötenin bu özelliğini ve makyaj açısından önemini bildikleri için yaptıkları çeşitli çalışmalarla her cilt tipine uygun ve şikayetleri azaltacak doğrultuda yeni ürünler elde ederek piyasaya sürmeye başladılar. Cildi kusursuzlaştırarak, pürüzsüz bir hale getirmek yeni fondötenlerle artık çok daha kolay.

Köpük, pudra ve kompakt olarak değişik formlarda üretilen fondötenlerin en çok rağbet göreni ise likit fondötenlerdir. Kolay kullanılır olmaları sıvı fondötenlerin en büyük tercih edilme sebebi. Fondöten fırçasıyla veya daha rahat ediyorsanız parmak uçlarınız yardımıyla uygulayabilirsiniz.

İşte cildinize en uygun fondöteni seçmeniz için 5 likit fondöten önerisi…

– Fondöten satın alırken dikkat etmemiz gerekenler

• Fondöteni daima kolunuzun iç kısmında deneyin. Bu bölgedeki cilt tonu boynunuza yakın bir ton olduğu için daha doğru bir seçim yapabilirsiniz.

• Eğer doğru renk konusunda kuşkularınız varsa bir ton açık renk tercih edin.

• Doğal ışık kaynağında rengi test etmek çok önemli. Karanlık bir ortamda fazla koyu bulduğunuz bir fondöten, aydınlık ortama geçtiğinizde açık gelebilir.

• Mümkünse “tester” ürünü deneyin. Hemen karar vermeyin; fondötenin kuruyup cildinizdeki kimyasallarla reaksiyonu yaklaşık bir dakika sürüyor. Denedikten bir süre sonra fondöteni nereye sürdüğünüzü bulamıyorsanız renk doğru demektir!

• Kışın kullandığınız fondöten yazın size ağır gelebilir. Tavsiyemiz fondötenin içine biraz nemlendirici katmanız. Hatta isterseniz güneşe koruma faktörlü bir krem de seçebilirsiniz.

– Bobbi Brown Moisture Rich Fondöten

Normal ve kuru ciltler için uygun olan ürün nemlendirme özelliğiyle dikkat çekiyor. 15 SPF ile cildinizi güneş ışınlarından korurken nemlendiriyor ve bakımını sağlıyor.

– Maybelline Affinitone Super Stay 24H

Maybelline’nin Affinitone serisinden Super Stay 24H kalıcılığıyla dikkat çekiyor. Suya ve tere karşı dayanıklı olduğundan uzun süre cilt üzerinde kalıyor. Makyajınızda doğal bir final sağlıyor.

– Giorgio Armani Maestro Fondöten

Giorgio Armani Maestro ciltte yoğun makyaj hissi yaratmadan pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. İçinde bulundurduğu uçucu yağlar sayesinde ciltte yağlı bir his bırakmıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olan fondötenin içeriğindeki lotus yağı, cildi nemlendirirken bakım sağlıyor. Maestro’yu diğer fondötenlerden ayıran en büyük özelliği damlalık şeklindeki kapağı. Bu kapak sayesinde yeteri kadar ürün kullanmanızı sağlıyor.

– Mac Studio Fix Fluid Fondöten

Mükemmel kapatıcılığa sahip olan ürün, makyajınızda doğal mat bir bitiriş sağlıyor. İçinde barındırdığı pudra sayesinde yağın fazlasını emerek parlamayı engelliyor. Bu özelliğiyle yağlı ciltler için oldukça iyi bir ürün. 15 SPF ile güneşin zararlı ışınlarından sizi koruyor ama siz yine de güneş kreminizi uygulamayı unutmayın.

– Yves Saint Lauren Teint Radiance Fondöten

Su ve silikon arasında bir dengeye sahip olan ürün ciltte kalınlık oluşturmadan saten bir görünüm sağlıyor. Teint Radiance’in en önemli özelliği ışığı şekillendirerek doğal bir parlaklık oluşturması. Işığı yansıtarak makyajın ışıltısına katkı sağlıyor. Terlemeye karşı dirençli olan ürün bu özelliğiyle kalıcılığı sağlıyor. 20 SPF ile güneşin zararlı ışınlarından korunmanızı sağlıyor, yaz ayları için oldukça iyi bir özellik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here