Erkeklere Neler Oluyor?

Son zamanlarda erkekler, kısırlıklarıyla gündeme gelmeye başladılar. Eskiden kısırlık denilince ilk akla gelen kadın üreme kusurları olurdu. Ama günümüz kısırlık vakalarının neredeyse yarısına yakını erkek taraftan kaynaklanıyor.

Uzman yorumlarına göre erkeklerin kadınsılaşmaya başlamasının en önemli nedeni çevre kirliliği ve hayatımızın bir parçası haline gelen kimyasallar. Uzmanlar, özellikle kimyasalların erkek üreme kapasitesini etkileyerek, çocuk sahibi olma şansını düşürdüğünü belirtiyorlar.

Chemtrust Vakfı, 250’den fazla bilimsel araştırmayı derledi. Bu derlemeler üzerinde yaptıkları çalışma sonuçlarına göre, son yıllarda hayatımızın her alanına giren kimyasallar ile çevre kirliliğinin, erkekleri her geçen gün biraz daha kadınsılaştırdığı saptandı.

Araştırmalar bununla da kalmayıp her canlı türünün temel sınıfındaki erkek türleri de incelendi. Bu incelemelere göre, bir çok omurgalı hayvanın erkek türlerinde de feminen özellikler yaygın şekilde görüldü. Mobilya ve elektrikli eşyalar, bebek pudraları, kozmetikler ve gıda ambalajları gibi bir çok ürün kimyasal içeriyor.

İtalya, Rusya ve Kanada’da yapılan araştırmalara göre, bu ülkelerde kimyasallarla yoğun bir şekilde kirlenen bölgelerde yaşayan topluluklarda, doğan kız çocukların erkek bebeklere nazaran 2 kat daha fazla olduğu gözlemlendi. ABD ile Japonya’da ise kız bebek sayısı erkek bebekleri 250 bin geçti. Ayrıca 20 ülkede, erkeklerin sperm sayısının son 50 yıl içinde önemli ölçüde düştüğü de belirlendi. Bilim adamları, yetkilileri, çevre kirliliğiyle mücadelede acil önlem almaya çağırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here