Erkeklerin Hangi Öpücüğü, Ne Anlama Gelir?

Erkekler, her ne kadar duyguyla, duygusallıkla eşleştirilmeseler de aslında bir çoğu çok duygusaldır. Çoğu zaman içlerinde sakladıkları duygularını hareketlerine yansıtırlar. Ancak, genelde hep seksle bütünleştirildikleri için duygularının, içtenliklerinin pek farkına varılmaz.

Erkek hislerinin farkına varılmaması da doğaldır. Genel olarak, kalplerinden geçirdiklerini sözcüklere dökmezler. Kendilerini sergiledikleri tavır ya da davranışlarla ifade etmeye çalışırlar. Çoğu zaman da ya yanlış anlaşılırlar ya da hiç anlaşılmazlar. Oysa, kadınlar biraz dikkatli davransalar, biraz anlamaya çalışsalar çözmeleri hiç de zor olmayacak. Ama, kadınlarda erkekleri anlama gibi bir gayret ve eğilim yoktur. ”Erkekler anlaşılmaz varlıklardır.” der geçerler.

Oysa bir kadının beraber olduğu erkeğin duygu ve düşüncelerini kavraması, hangi hareketiyle ne anlatmaya çalıştığını çözmesi mutluluklarını katlamaya yetecektir.

Her erkeğin kendini ifade etme şekli farklıdır. Sergilediği tavır ve davranışlar farklıdır. Ancak, erkeklerin genelinin ifade dili olan bazı davranışlar vardır ki, bu davranışların anlattıkları tüm erkeklerde aynıdır. Örneğin, Uzmanlar erkeklerin öpücük kondurduğu yere göre, eşlerine ya da sevgililerine farklı şeyler anlatmaya çalıştıklarını söylüyorlar. Bir çok kadın, eşinin ya da sevgilisinin dudak dışında öpücük kondurduğu yerin ne anlama geldiğini düşünmemiştir bile. Oysa uzmanlar, erkeklerin genelinin öpücükleriyle eşlerine farklı mesajlar vermek istediklerini belirtiyorlar.

Bu mesajların neler olduğunu merak ediyorsanız, işte erkeklerin öpücük anlamları…

– Alından Öpücük; Eşini ya da sevgilisini alnından öpen bir erkek, onun kendisini güvende hissetmesini sağlamak istiyor demektir. Ayrıca bu öpücük, ona çok değer verdiğini ve ne olursa olsun yanında olacağını anlatır.

– Yanaktan Öpücük; Sevgilisini yanaktan öpen bir erkeğin bu öpücüğü, sevgi ifadesidir. Onu çok sevdiğinin ve aynı zamanda ona ihtiyaç duyduğunun göstergesidir. Kendisini iyi hissetmek ya da aşkının karşılığı olup olmadığını anlamak için hızlı bir öpücük denemesi yapabilir. Ya da sevgisini ifade etmek için sevgilisinin yanağına gömülüp uzun uzun öpebilir.

– Elin Üzerine Öpücük; Erkeklerin, sevgililerin elini öpmesi bir saygı ifadesidir. Sevgilisine saygı duyduğunu aynı zamanda da tahrik olduğunu anlatma tarzıdır. Öptüğü eli kendisine yakın tutması oldukça seksi bir harekettir. Sevgilisinin elini öperken, aynı zamanda da gözüne bakan bir erkek seks isteği mesajı veriyor demektir.

– Omuza Öpücük; Erkekler genelde, sevgililerini kırdıklarında özür mesajı vermek için onların omzuna öpücük kondururlar. Aniden yaklaşıp arkadan omuza öpücük konduran bir erkek, geçmişte onu kırdığı için duyduğu pişmanlığı bu şekilde dile getirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here