Ev Yapımı Saç Kremleri

2eeh0mdSaçlarınıza evde yaptığınız doğal kremlerle bakım uygulayabilirsiniz. Saç kremlerinin saç bakımında ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Ancak krem kadar kremin ihtiva ettiği içerik de çok önemli. Zengin bir vitamin yelpazesine sahip bir bakım kremini evdeki malzemeleri kullanarak kolayca elde edebilirsiniz. Hem saçlarınızın güzelliğine güzellik katmış olursunuz, hem de paradan tasarruf edersiniz.

Ev Yapımı Kremler

Hindistan cevizi sütü ve limon suyu


Bu ev yapımı kremi yapmak için bir limon suyunu bir bardak hindistan cevizi sütüne ekleyin. İyice karıştırdığınıza emin olduktan sonra buzdolabında soğutun. Üzerinde kremsi bir tabaka oluşana dek buzdolabında bekletin.

Karışımı saçınıza eşit miktarda dağıtın ve 20 dakika kadar bekletin. Saçınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlamak için saçınızı bir havlu veya bezle sarmayı unutmayın.

20 dakikanın sonunda karışım saçınızdan tamamen gidinceye dek durulayın ve sonrasında normal şekilde yıkayın. Eğer bu bakımı kararlı olarak uygularsanız çok iyi sonuçlar verecektir.

Süt ve bal

Bir fincan süte birkaç damla bal katın, iyice karıştırın ve saçınıza eşit miktarda yayın. Bir buçuk-iki saat bekletin. Takiben durulayıp saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı

Bütün doğal yağlar saçı besleme ve onarmada yaralıdır. Badem yağı da bu faydaların çoğuna sahip olsa da biz şimdi zeytinyağı hakkında konuşacağız. Bu yağ saçlarınızın güzel görünmesini sağlayarak yeniden sağlığına kavuşturur.

Biraz yağ ısıtın, bu esnada yağı veya kendinizi yakmamaya dikkat edin. Saçınıza ılık yağı sürün ve birkaç dakika bekletin. Termal bone ile başınızı sarabilirsiniz, eğer yoksa yerine sıcak havlu kullanın. Arkasından saçınızı normal şekilde yıkayın.

Eğer saçınız yağlıysa bunu saç köklerinize çok yakın uygulamamalısınız. Ve unutmayın ki bu tür bakımlar sabır gerektirir, bir gecede mucizeler yaratmazlar. Saçınızın ipeksi, parlak ve kontrol edilebilir, böylece de düz olması için bunu en az haftada 2 kez yapmalısınız. Kimyasal ürünler çok çabuk sonuçlar vaadederler ama…bu kadar risk almaya değer mi? Önemli olan bu zararlı maddelerin kafa derisine işlediği ve kan dolaşımına da karıştığını bilmenizdir.

Bu nedenle zaman içinde size zarar verebilecek bu ürünleri kullanmanın ne kadar gerekli olduğunu değerlendirmelisiniz. Doğal bakımları seçmeniz daha iyidir, üstelik bunları evinizin rahatlığında ve çok para harcamadan yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here