Gelecek Vaadeden 10 İş Alanı

freelance-home_fappArtık iş sahibi olmanın zamanı geldi diye düşünüyor ve bir iş kurmak istiyorsunuz. Ya da elinizdeki para ile yatırım yapmayı planlıyorsunuz ama hangi işin ucundan tutacağınıza karar veremiyorsunuz. O halde tavsiyelerimizi uzman önerilerinden yola çıkarak sizlerle paylaşıyoruz. İşte size gelecek vaadeden 10 iş alanı…

1- Tercüman

Global pazarın gün geçtikçe büyüdüğünü kimse inkar edemez. Kültürler arası iletişimin artması tercümanlara olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Uluslararası bağların geliştirilmesi için tercümanlara ve çevirmenlere karşı büyük bir talep vardır. Bu durum tercümanlık yapan girişimciler için harika ve karlı bir iş fikridir. Bu sebepler tercüme sektörüne gözünüz kapalı yatırım yapabilirsiniz.

2- Personel takip hizmetleri

Çalışanlar gün geçtikçe mobil hale gelmeye başladılar. Aslına bakacak olursanız 2015 yılında 1,3 milyar mobil çalışan olması bekleniyor. Peki, bu durumda işverenler çalışanlarını nasıl takip edecekler? Bu sorunun cevabı girişimcilere sayısız iş fırsatı sağlayacaktır. Ayrıca araç takip sistemleri ve kontrol saati uygulamaları da vardır. Ancak iş verenlerin çoğunun bu yeni bilgileri işlemek için personeli ve zamanı yoktur. Personel takip hizmetleri ve aynı zamanda ilave insan kaynakları hizmetleri sunan firmalara karşı büyük bir talep vardır.

3- Otomat satış makineleri

Sağlıklı yaşamanın öneminin farkında olan ve zaman sıkıntısı çeken insanların birçoğu otomat satış makinelerinde satılan soda ve cipler yerine daha sağlıklı hazır yiyecekleri tercih etmektedir. Ortaya çıkan sağlık odaklı ve eşsiz bu yeni pazar otomat satış makinesi firmalarını harekete geçirmiştir. Küçük ölçekli başlayın ve nabız yoklayın. Otomatlar ile sağlıklı yiyecekler satmak, karlı iş arayanlar için harika bir iş fikridir.

4- Sağlık hizmeti danışmanlığı

Sağlıklı yaşamanın öneminin farkında olan ve zaman sıkıntısı çeken insanların birçoğu otomat satış makinelerinde satılan soda ve cipler yerine daha sağlıklı hazır yiyecekleri tercih etmektedir. Ortaya çıkan sağlık odaklı ve eşsiz bu yeni pazar otomat satış makinesi firmalarını harekete geçirmiştir. Küçük ölçekli başlayın ve nabız yoklayın. Otomatlar ile sağlıklı yiyecekler satmak, karlı iş arayanlar için harika bir iş fikridir.

5- Müteahhitlik

Son dönemlerde bir müteahhit bulmaya çalıştıysanız tuhaf giden bir şeylerin olduğunun farkına varmışsınızdır. Ekonominin durgun gittiği dönemlerde müteahhitlerin birçoğu işsiz kalmıştır ve ayakta duranlar da dayanmaya çalışmıştır. Ekonomi düzelmeye başladıkça insanlar evleri için yeniden para harcamaya ve müteahhitler- elektrikçiler, tesisatçılar, çatı tamircileri ve boyacılar aramaya başlamışlardır. Müteahhitlerin belirttiğine göre piyasada nitelikli iş gücü oldukça azdır ve çekirdek kadrolarını oluşturmakta zorlanmaktadırlar.Bu durum nitelikli çalışanlar için harika bir iş fırsatı doğurmaktadır. Küçük ölçekli başlamak nabız yoklamak için en iyi yoldur. Başarıyı yakaladıktan sonra işlerinizi büyütebilirsiniz.

6- Kontrol hizmetleri

Uygulamalar, e-ticaret, internet siteleri vb….Bunlar birçok firma için standart hale gelmiştir. Ancak sıklıkla çalışmazlar. Bunun nedeni işletmelerin uygulamalarını veya yazılımlarını yeterli düzeyde test etmemeleridir. Kontrol hizmetlerine olan talep oldukça yüksektir. Bu pazar hızlı bir şekilde büyümektedir. Bu hizmet şu anda niş testlerde uzmanlaşmıştır ancak daha geniş alanlara doğru büyümektedir. Gelecekte en çok kazandıracak işlerden de biridir.

7- Freelance işler

Freelance işleri gerçek bir işmiş gibi görmeyebilirsiniz ancak firmaların çoğu freelance çalışanlar bulmaya çalışır. Siz de bu harika fırsatı değerlendirebilir ve freelance hizmetler veren bir firma açabilirsiniz. En çok talep gören freelance hizmetler veri girişi, akademik yazılar, excel projeleri, veri işlemeler, internet araştırması ve facebook bağlantılı işlerdir.

8- Geri dönüşüm

Geri dönüşüm işi kurmak sizin için tahmin edemeyeceğiniz kadar karlı olabilir. Üstelik geri dönüşümün çevre üzerindeki olumlu etkisi sayesinde sizi ruhen de harika hissettirecektir. Kısacahem maddi hem de manevi olarak oldukça ödüllendirici bir iştir. Son yıllarda epey artan çevre bilinci sayesinde insanlar geri dönüşüme yönelmekte, bu da hem geri dönüşüm firmalarına hem devlete hem de doğaya kazanç sağlamaktadır. Metal, kağıt, plastik, atık yağ ve camın yanı sıra bilgisayar,telefon gibi elektronik atıkların da geri dönüşümünde büyük artış yaşanmaktadır. Siz de bir girişimci olarak kendi geri dönüşüm firmanızı kurarak bu büyük pastadan kendi payınıza düşeni alabilirsiniz.

9- İşletme hizmetleri

Birçok firma durgunluk dönemlerinde çalışanlara verdikleri destekte kısıntıya giderler ve çoğu yardıma ihtiyaçları olduğu halde isteksizce işten çıkarma yoluna giderler. Pazarlama, insan kaynakları, sağlık hizmetleri yönetimi ve işletmelerin ihtiyaç duyacağı diğer hizmetler sağlayabilecek kişiler için yeni bir iş fırsatları ortaya çıkmıştır. Özellikle pazarlama, finans ve insan kaynakları gibi alanlardaki belirli fonksiyonel rolleri yerine getirebilecek insanlara karşı talep artmaktadır. Aslına bakacak olursanız birkaç yıl öncesine kadar bu departmanlar da küçülmeye gidilmiştir fakat bugüne geldiğimizde bu departmanlarda fazladan desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple geleceğin en karlı işleri arasında yer almaktadır.

10- Mobil danışmanlık

Mobil uygulamalar bütün işletmeler için devredilemez bir değerdir. İşletme sahiplerinin çoğu için mobil uygulamalara geçmenin yollarını aramak oldukça zorlu bir süreçtir. Sizin firmanızda işletmelerin ihtiyaç duyduğu düşük maliyetli mobil çözümlerden sunabiliyorsa mobil danışmanlık firması açmak sizin için karlı bir yatırım olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here