Gençleştiren Yosun Maskesi

Yosun-MaskesiGüzelliğiniz için kullanacağınız en önemli bitkilerden biri de yosundur. Yosun, içeriğindeki bir çok vitamin ve mineral sayesinde cildin ihtiyacı olan bakımı yaparak, yaşlanmayı yavaşlatır. Yosunun cilde sağladığı en önemli fayda ise cildin nem oranını dengelemesidir. Bu nedenle bir çok ünlü kozmetik firması, güzellik ürünlerinde yosun içeriğini kullanmışlardır. Ancak doğallıktan yana iseniz hazır almak yerine kendi yosun maskenizi evde kolayca yapabilirsiniz.

Yosun maskesinin cilde faydalarını özetle sıralarsak; Sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Yosun maskesi olarak kullanılır ve çok etkili sonuçlar oluşturur. Kırışıklıkların giderilmesine ve nem oranını dengeleme yardımcı olur. Antioksidan özelliğiyle cilde zarar veren toksinlerin uzaklaştırılmasına yardımcıdır.

Hücrelerin iyi beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olduğundan cildin güzelleşmesine olumlu etkisi vardır.Ayrı ayrı besinlerden alınması gereken cildi besleyici vitamin mineral ve proteini zengin olarak içerisinde barındırmaktadır.

YOSUN MASKESİ TARİFİ

3 yemek kaşığı spirulina (yosun)

2 çay kaşığı zeytinyağı

Su

Hazırlanışı ve Uygulama

Bu malzemeleri karıştırarak haftada 1 defa 1 saat süresince yüzünüze uygulayın. 4 seans sonrasında etkilerini göreceksiniz. Yosun maskesinin zararları tespit edilmemiştir. Hassas ciltlerde kaşınma yapabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here