Instagram’ a Bomba Gibi Yenilikler Geliyor

instagram-pazarlamaSon yılların en gözde fotoğraf paylaşım sitesi olan Instagram, fotoğraf paylaşma özelliğine bomba gibi yenilikler katmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi Instagram’ da sadece kare fotoğraf paylaşma özelliği bulunuyordu. Kullanıcılar bu özelliğin dışına çıkamıyorlardı. Instagram kullanımının yaygınlaşması ve yoğun istek üzerine Instagram, sürpriz bir şekilde kare fotoğraf paylaşım özelliğine yeni uygulamalar ekleme kararı aldı. Bu nedenle kare fotoğraf paylaşım özelliğine manzara ve portre fotoğraf çekimleri için iki boyut daha ekleyecek.

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram yayımladığı blog yazısında gidilen değişiklik için şu ifadeleri kullandı: “Kare kadraj bizim kimliğimizin her zaman bir parçasıydı ve öyle olmaya devam edecek. Bununla beraber, anlatmak istediğiniz görsel hikâye her zaman önce gelmeli. Biz de anlarınızı istediğiniz şekilde paylaşabilmenizi daha basit ve eğlenceli hale getirmek istedik.”

Instagram’ın güncellenmiş versiyonu Apple cihazlarda ve Android yazılımlarda çalışıyor.

Uygulamaya yüklenen her beş fotoğraftan birinin kare kadraj olduğunu belirten Instagram blog yazısında bunun zorluklarına da değindi:

“Bu tip bir içerik paylaşmanın her zaman kolay olmadığını biliyoruz. Bazı arkadaşlarınız grup fotoğrafına giremiyor, videonuzun odağındaki kendisini sıkışmış hissediyor ve Golden Gate Köprüsü’nü baştan sona çekemiyorsunuz. Bu yeni güncellemenin özellikle video uygulamasında yaratacağı değişiklik için heyecan duyuyoruz. Geniş ekranda hiç olmadığı kadar sinematik görülecek.”

Facebook, giderek kullanıcı sayısı artan Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolara satın almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here