İnternetsiz Ortamlarda da Facebook’a Girilebilecek

facebook_wavesGözde sosyal paylaşım sitesi Facebook, çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen, doğal olarak internet olmayan ortamlarda kullanılamıyordu. Facebook kullanıcıları, internetsiz ortamlarda ya da internetin güçsüz olduğu zamanlarda Facebook hesaplarına giremiyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde, Facebook’tan sevindirici bir haber geldi. Facebook, kullanıcılarına, internetsiz ortamlarda da hesaplarına girebilecekleri müjdesini verdi.

Dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birinin hesabının olduğu sosyal paylaşım sitesi Facebook, artık internetsiz ortamlarda veya internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de kullanıcılarının habersiz kalmayacaklarını ve paylaşımlara yorum yazabileceklerini duyurdu.

Facebook, şirketle ilgili yeni gelişmeleri paylaştığı haber odası sitesinden konuyla ilgili bir duyuru yayınladı. Sosyal paylaşım sitesi duyurusunda, “haber takviyesi” adı verilen yeni uygulamayı tanıttı.

Duyuruda, “Amacımız, insanların kendileri için en değerli hikayelerle bağ kurmalarına yardımcı olmaktır. Artık Facebook kullanıcıları, internetsiz ortamlarda veya internetin zayıf olduğu metro, tünel gibi yerlerde de habersiz kalmayacaklar” ifadesi kullanıldı.

Şirket, kullanıcılarının internet olmayan veya zayıf olduğu ortamlarda bile paylaşımlara yorum yazabileceklerini ve bu yorumların daha sonra internet bağlantısı kurulduğunda arkadaşları tarafından görülebileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here