İphone 6 ve İphone Air Hakkındaki İlk Bilgiler

Apple firmasının yeni akıllı telefonları İphone 6 ve İphone Air nihayet seri üretime başlayacak. Bilgiler ise Çin’li kaynaklara ait. Uzun zamandır teknik özellikleri ve donanımları konuşulan İphone 6 ve İphone Air modellerinin fiyatını da içeren bazı bilgiler Çin’li kaynaklardan kamuoyuna sızmaya başladı. Çin’li kaynaklarca çıkarılan tanıtım broşürüne göre, İphone 6 ve İphone Air modellerinin seri üretimine Temmuz sonu ile Ağustos ayı içerisinde başlanacak. Akıllı telefonların tanıtımı ise 19 Eylülde gerçekleştirilecek.

İphone 6 ve İphone Air’in fiyatlarını merak ediyorsanız, yine Çin’li kaynaklara göre; iPhone 6’nın 5,288 yuan (850 dolar), 5.5-inç ekranlı iPhone Air’in ise 6288 yuandan (1000 dolar) satışa sunulacağı yazılmış.

Elde edilen broşürün sahte olduğu ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekir. Gerçek olsa bile iPhone telefonların fiyatı ülkelere göre farklılık gösterecektir. Vergi sistemimiz dolayısıyla Türkiye yine en pahalı iPhone’un satıldığı ülkelerin başında gelecektir.

iPhone 6’da 4.7-inç büyüklüğünde 1704 x 960 piksel ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 1.810 mAh pil,safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sistemi; iPhone Air modelinde ise 5.5-inç büyüklüğünde ekran, 2.0 GHz çift çekirdekli Apple A8 yonga, 2.500mAh kapasiteli pil, safir kristal cam, 13MP arka kamera ve iOS 8 işletim sisteminin yer alması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here