Kadınlar Feminen Erkek Tercih Ediyorlar

kizil-sacli-erkekler_538349Son yıllarda kadınlar, tercihlerini feminen erkeklerden yana kullanıyorlar. Feminen erkek nedir? Ne demektir feminen erkek? Feminen erkek kavramı hem çok uzak bir kavram hem de her zaman herkesin kulak aşinalığı olan bir kavram. Feminen erkek olmak öyle zannettiğiniz gibi kötü bir şey değil. Feminen erkek, kadınsı duyarlılığa sahip olan erkek demektir. Bir erkeğin feminenliğini ise heteroseksüelliği ile tamamlaması gerekiyor. Bir erkeğin feminen olması, cinselliğini asla etkilemiyor.

Günümüz Türk kadınları da dünyadaki feminen modasına uyup, erkek tercihlerini feminen olanlardan yana kullanıyor. Pala bıyıklı, tesbih çeviren, kabadayı kılıklı erkeklerin tercih edildiği devirler ise kapandı. Türk erkeklerine duyrulur. Türk kadınlarının feminen erkek tercih etmeye başlamasıyla, feminen erkek sayısı da her geçen gün artmakta.

Araştırmalara göre, İngiliz kadınları şimdilerde “artık en güçlü olanın yaşamasını sürdürme ilkesi”nin günümüzde geçerliliğini yitirmiş olması sebebiyle kadınsı görünen erkekleri tercih ediyor. Buna göre kadınların artık kendilerini savunacak, koruyacak erkeklere ihtiyacı yok. Günümüzde daha güçlü ve koruyucu erkekler yerine hassas, romantik, evde kendisine yardım eden, onu düşünen feminen erkeklerden hoşlanıyor.

Kadınların hoşlandığı Hollywood aktörleri de aynı şekilde maskülenden feminene doğru değişiklik gösterdi. Şimdilerde kadınlar Clark Gable ve Sean Connery gibi maskülen erkeklerdense, Orlando Bloom ve Johny Depp gibi feminen erkeklerden hoşlanıyor.

Tarihte kadınlar genellikle kare çeneli, düşük bakışlı, ince dudaklı güçlü erkekleri seçiyorlardı. Ancak bu seçimin bir bedeli vardı. Erkekler ne kadar maskülen olurlarsa eşlerine çocuklarını büyütmek konusunda o kadar az yardımcı oluyorlardı. Araştırmacılara göre, günümüzde sağlık hizmetleri oldukça iyi, bu yüzden kadınlar artık çocuklarının nasıl olacakları konusunda endişelenmiyor ve daha feminen görünümlü erkekleri seçiyorlar.

Bir üniversite tarafından 30 ülkede 4500 kadın üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, sağlık hizmetlerinin kalitesi sağlık sorunlarının rahatlıkla tedavi edilmesi ile kadınların beğendikleri erkek seçimleri arasında doğrudan bir ilişki ortaya çıktı. Sağlık hizmetlerinin kötü olduğu ülkelerde de kadınların tercihi yine daha güçlü erkeklerden yana.

En iyi sağlık hizmetine sahip olan İsviçre’de kadınların yüzde 68′i feminen erkekleri tercih ediyor. Bunun aksine en kötü sağlık hizmetine sahip Brezilya’da kadınların yüzde 55′i maskülen erkekleri seçiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here