Kırışıklarla Savaşan 4 Silahşör

28c0n5wHangi yaşta olursanız olun kendinizi genç ve güzel hissetmek güzel bir duygudur. Gençlik ve güzellik sağlıklı ve güzel bir cilt ile başlar. Cildinizin güzelliği genel sağlığınızın da aynasıdır. Hangi yaşta olursa olsun hiç bir kadın kırışmak istemez. Bu nedenle hanımların yarı ömrü ciltte oluşan kırışıklar ile mücadele ederek geçer.

Vücut gibi cildin de doğal yaşlanma süreci vardır. Belli bir yaşı aşmış iseniz cildiniz de yaşlanma sürecine girer. Önemli olan bu süreci ertelemektir. Bunun için de cildinizde ortaya çıkacak yaşlanma belirtilerini durdurmanız ya da yavaşlatmanız gerekir.

Clinimed Dermatoloji Kliniği Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner, cildi yaşlanma sürecine girmeden desteklemek, yaşlanma sürecini geciktirmek için antiaging uygulamalarına başvurulduğunu belirterek “Dört güçlü antiaging” ten söz ediyor. Çoğu içerik cildi değiştirebileceğini iddia eder ancak yaşlanma belirtilerine karşı ispatlanmış olan antiaging içerikler; Yeşil Çay, Retinol ve Retinoidler, Vitamin C, Reptidler ciddi savaşım gösterirler.

Kollagen deposu Vitamin C:

Vitamindeki yüksek antioxidant, içerik kollejenin parçalanmasını engelleyerek serbest Radikalhasarına karşı savaşır. Hatta E vitaminiyle birlikte kullanıldığında UV ışınlarına karşı korumayı artırdığı da bilinir. Soğuk algınlığına karşı tedavi edici olan Vitamin C, suda çözünen bir antioksidan olarak, kollajen formasyonu, dokunun büyümesi yani iyileşmesi ile sağlıklı kemikler ve dizler için de gereklidir.”diye konuştu.

Sayısız faydası olan yeşil çay:

Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner daha sonra şunları kaydetti; “Yeşil çay içinde patent antioxidantlar bulunur ve primer yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar, güneş lekeleri, renk eşitsizlikleri ve elastikiyet kaybına karşı oksidatif hasarı nötralize ederek savaşır. Yeşil çay çok güçlü antiaging etkilerinin dışında, çok sayıda tıbbı amaç için de kullanılır.

Doktorların olmazsa olması Retinol ve Retinoidler:

Retionoidler hücre “turn over” ını, dermal katmandaki ana proteinler olan kolajen ve elastin sentezini artırıp, derinin dolgunlaşmasını sağlayarak etki gösterir. Düzenli retinol kullanımı genişlemiş porların daralmasına, kırışıklığın derinliğinin azalmasına ve derideki renk eşitsizliğinin düzelmesine neden olur. Retinoidlerle elde edilen sonuçlar kümülatiftir. Yani ne kadar kullanırsanız deri daha da iyi gözükecektir.

Multi Fonksiyonlu Peptidler:

Araştırmacılar bakır peptidlerinin deride kollajen üretimini artırırken ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azalttığını da doğruluyor. Çoğu ürünün içinde de bu sebeple bulunuyor. Peptidlerin ayrıca iyileşmeyi hızlandırmak ve mimik çizgilerinin oluşumunu engellemek amacıyla kas kontralasyonunu azalttıkları biliniyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here