Güneşin Rengini Teninize Taşıyın

bronzlaşmakBronz bir ten bir çok kadının vazgeçilmezidir. Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde imkanları olanlar, yaza bronz ten ile girmek için solaryumlardan faydalanmakta ya da güneşte bronzlaşmak için güneşlenme zamanını beklemekte. Ancak bir çok kadın da bronzlaşmaktan hoşlandıkları halde güneşin veya solaryumun zararlı olduğunu düşünerek bronzlaşma fikrinden vazgeçmektedir. Yaz boyunca bronz bir ten ile gezmeyi sevenlerden olup, bazı sebepler yüzünden bronzlaşmaktan kaçınanlardansanız, bu yıl bronzlaşma isteğinizi rafa kaldırmak zorunda değilsiniz.

O halde sizi yaz boyunca bronz bir tene kavuşturacak makyaja ne dersiniz?

En önemli kural: Cilt renginizi doğru tespit edin Bronz makyajda unutulmaması gereken en önemli nokta, bronz cildin güzelliğine kanarak kendi cilt renginizi yanlış tespit etmenizdir. Kendi cilt renginizin en fazla 2-3 katı koyusu ve ince bir ürün tercih etmelisiniz. Bronz görünmek için ten makyajınızı büyük bir özenle ve doğru ürünlerle yapmalısınız.

Bronz makyajın ilk adımı fondötendir. Sıvı fondöten, sağlıklı bir cilt görünümü için ideal olacaktır. Doğal bronzluk için ise; sarı ve pembe tonlarının karışımı fondöten kullanılabilir. Yeni güneşten yanmış etkisi vermek için, özellikle elmacık kemikleri ve yanağın ön kısmında bronz bir allık kullanabilirsiniz.

Ten bronz, gözler rengarenk
Bronz bir tene sahip olduktan sonra, gözlerinizi rengarenk farlarla renklendirebilirsiniz. Kahverengi gözlülere yeşil tonları, mavi gözlülere siyah tonları, yeşil gözlülere ise mor tonları çok yakışacaktır.

Gözlerinizde buğulu bir hava yaratmak için hafif bir göz kalemi ve bol rimelle göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Bronz makyajınıza, doğal ve çekici bir ruj uygun olacaktır. Bunun için dudak renginize yakın bir ruj kullanabilirsiniz.

İlave Öneriler

• Kahve tonları mat bir görünüm verebilir. O nedenle mutlaka cildinizde aydınlatıcı ürünler kullanın.

• Çikolata renkli ürünlerinizi karıştırın. Koyu renkli ciltler için daha zengin çikolata ve kahve tonlarını tercih ederken, açık renkli ciltler için bej ve açık kahve tonlarını kombinleyin.

• Renkleri güzelleştirin. Bunu, kahve tonlarının üstüne pembe allık ve dudak parlatıcısı sürerek uygulayabilirsiniz.

• Renkleri abartın. Örneğin tarçın tonları, yeşil ve mavi gözleri vurgular. Gözkapaklarına yapacağınız bir altın dokunuş, kahverengi ve ala gözleri canlandıracaktır.

• Dudaklarınızı doğal bej veya kahve tonlarıyla boyayın. Fakat mutlaka dudak parlatıcısıyla canlılık katın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here