Modern Türk Erkeği

Toplum olarak hala erkek ağırlıklı yaşıyoruz. Belli erkek tabuları var toplum tarafından konulan. Çoğunu yıkmış değiliz. Erkek adam ağlamaz, erkek kadından çiçek almaz, erkek güzellik salonuna gitmez…vs

Avrupalı erkekler bu tabuları çoktan yıktı. Sürekli yüzünde sert ifade, üstüne başına bakmayan, kaba saba, acımasız, tütün ve kolonya kokan erkekler…Bunlar modern erkeğin tarifi değil.

Avrupa ülkelerinde klasik erkek modelleri artık çağ dışı kabul ediliyor. Zaten yapılan araştırmalar da, kadınların erkekleri her yerde yanlarında görmek istediklerini, aynı duyguları paylaşacak erkek modelleriyle ilgilendiklerini ortaya koyuyor.

Ne kadar katı ve kuralcı bir toplum da olsak, son zamanlarda yine de bazı zincirler kırıldı aslında. Marketlerde alış veriş için eşleriyle ya da tek başına gelen erkeklere daha sık rastlamaya başladık. Eşine ev işlerinde yardım eden, saatlerini mutfakta geçiren erkek sayısı artmaya başladı.

Demek ki, bizim erkeklerimiz de Avrupalı hemcinsleri gibi değişim geçirmeye başladılar. Ama tabi biraz daha gayret ve eğitim şart. Çünkü, bu şekilde davranan erkekler, kendileri gibi düşünmeyen erkekler tarafından eleştirilmekten ve kılıbık yakıştırmasıyla karşı karşıya kalmaktan korkuyorlar. Ama şunu gözardı etmemek gerekir ki, kadınlar artık kendileriyle birlikte hareket edecek erkekleri tercih ediyorlar.

Erkekler de kendilerine özen göstermeye başladılar. Kötü kokulu, kaba saba erkek modelleri bir bir değişmeye başladı. Bu konuda daha çok yol almamız gerekse de, erkeklerdeki hızlı değişimler memnuniyet verici.

Günümüz Türk kadını da bakımlı erkekten hoşlanıyor. Eline, ayağına, tırnağına, saçına, başına, kıyafetine özenen erkekleri tercih ediyor.

Temiz ve bakımlı olmanın ya da kadınlarla birlikte hareket etmenin aslında kılıbıklıkla alakası yok. Kendine ve yanındaki kadına saygı duyan her erkeğin dikkat etmesi gereken şeyler bunlar. Ama hala kırılmayan zincirlerimiz var modernlik yolunda. Erkeklerdeki bu hızlı değişim umarız gereksiz tabuları bir bir yıkar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here