Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler

legs-6_h6snGünümüz erkekleri kas yapmayı seviyor. Kaslı vücut hatlarına sahip olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kaslı bir vücuda sahip olmak hem çok zor, hem de çok kolaydır. Çoğu erkek kas yapmanın usulünü bilmedikleri için boşa kürek çekerken, bazıları da kısa süre içerisinde herkesin imreneceği kaslara sahip olabiliyor. Yani kas yapmanın yolunu yordamını bilmedikten ve yanlış hareketler yaptıktan sonra isterseniz bütün zamanınızı spor salonlarında geçirin, pek bir önemi olmayacaktır.

Kas yapma konusunda doğru yolda ilerlemek ve amacınıza ulaşmak istiyorsanız, ünlü güreşçi, oyuncu ve fitness uzmanı olan Dwayne “The Rock” Johnson’ın bacak antrenmanını sizler için açıklıyoruz.

Unutmayın, kaslı bir vücut istiyorsanız, önce bacaklarınızı geliştirmelisiniz.

Size vereceğimiz bu 5 harekette, setler arası 60 saniye, hareketler arası ise 90 saniye dinlenin.

Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler!

25 tekrardan 4 set

Bacak gününe oturarak başlayın. Sırtınızın arkanızdaki pad ile düz hizalı olduğuna emin olun. Daha sonra bacaklarınızı uzatıp, önünüzdeki padleri itin. Kolay olacak.

Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler!

20 tekrardan 4 set, 40 lunge

Bu hareket zorlu olacak. Hafif bir ağırlıkla leg presslerinizi gerçekleştirin. Sonra dambılları elinize alın ve yorulana kadar lunge yürüyüşünüzü gerçekleştirin.

Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler!

20 tekrardan 4 set

Bu squat varyasyonu glute kaslarınızı hedefliyor. Topuklarınızdan itmeye bşalayın ve düz durabilene kadar devam edin. Büyük bacaklar bir günde yapılmıyor.

Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler!

12 tekrardan 4 set

Şimdi hamstring kaslarını iyice çalıştırmak için bacaklarınızı düz tutun. Omuz genişliğinizden daha geniş bir el üstü tutuşu gerçekleştirin. Barı bel hizanıza kadar çekin.

Mükemmel Bacak Kasları İçin Yapmanız Gerekenler!

12 tekrardan 4 set

Bitirmek için uzanmanız gerekecek. Baldırlarınızı padin altına yerleştirin ve sapları kavrayın. Topuklarınızdan yukarıya doğru bükün ve yavaşça aşağı bırakın. Artık duşa gidebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here