Mükemmel Kaşlara Sahip Kadınların Sırları

126-642x320Kaşlarınız yüzünüzün en önemli aksesuarıdır. Yüz ifadenizi ve güzelliğinizi etkiler. Güzel ve etkileyici aynı zamanda da yüzünüze yakışan kaşlarınız olmasını istersiniz mutlaka. Ama çoğu zaman kaşlarınızda şekillendirme hatasıyla karşı karşıya kalırsınız.

Ama bazı kadınlar mükemmel ve imrenilecek kaşlara sahiptir ve hep bu kadınların kaşlarının sırrı merak edilir. Güzellik uzmanlarının önerilerinden derlediğimiz, mükemmel kaşlara sahip kadınların sırlarını portalımıza taşıdık.

İşte mükemmel kaşlara sahip kadınların sırları…

– Doğru cımbızı seçin

Her şeyde olduğu gibi burada da iş, kaliteli ürünle başlıyor. Çok cüzi fiyatlara satılan kalitesiz cımbızlar cazip görünebilir fakat uzun vadede düşünüldüğünde bu kadar çok kullanacağınız bir ürün için doğru tercih olamayabilir. Kaliteli bir cımbız kaşlarınızı daha iyi tutar, ve tüylerin kırılmasını önler. Sonuç olarak daha temiz bir görüntüye sahip olursunuz.

– Zaman tanıyın

Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız en az bir ay kaşlarınızı almayın. Bu süreçte yeni çıkanlar çok dağınık bir görünüme neden olsa da bir süreliğine buna katlanmanız gerekiyor. Dağınık görünümden bir nebze olsun kurtulmak için aralardaki boşlukları kaş kalemi ya da farıyla doldurarak daha derli toplu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bekleme sürecinden sonra hala istediğiniz sonucu elde edemediyseniz, bazı doğal uzatma yöntemlerine başvurabilirsiniz.

– Fazlalıkları kesin

Küçük bir makas yardımıyla kaşlarınızın fazlalıklarını üst kısımlardan kesin. Daha derli toplu bir görünüm elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Fazla uzayan kaşlar dağınık ve düzensiz bir etki yaratırken, kesilerek düzeltilmiş kaşlar çok daha bakımlı görünür.

– Acıyı azaltın

Kaş almanın sancılı yanlardan biri de yaşadığımız acı. Bu acıyı tamamen ortadan kaldırmasa da azaltacak bir yöntem var. Kaşlarınızı almadan önce nemli ılık bir bezi kaşlarınızın üzerine koyarsanız, bu işlem gözeneklerinizin açılmasını sağlayacağından canınız daha az yanacak.

– Şekillendirin

İster bir kuaföre gidin ister kendi işinizi kendiniz halledin ama en önemlisi kaşlarınızın yüz şeklinize uygun olup olmadığına dikkat edin. Herkesin kendine has bir kaş şekli var ve aslında sadece fazlalıkları alarak yüz şeklinize en uygun modeli belirleyebilirsiniz. Fazla inceltilmiş kaşlar hem doğal olmayan bir görünüm yaratabilir hem de yüzünüze yanlış bir ifade katabilir.

– Doldurun

Kaşlarınızın arasında boşluklar varsa ya da rengini koyulaştırmak istiyorsanız, bazı kozmetik ürünleri deneyebilirsiniz. Daha belirgin bir görüntü için kaş renginize uygun kaş kalemlerini kullanabilirsiniz. Doğal bir görünümden yanaysanız kaş farlarına yönelebilirsiniz. Kalıcılık sağlayan formülleri sayesinde kaş farları hem çabuk uçmaz hem de doğal bir görünüm sağlar.

– Düzeltin

Şekillendirme ve doldurma işlemleri bittikten sonra, sıra bu şekli sabitlemeye geldi. Kaşlarınızı tarayacağınız bir kaş fırçası, tüylerin şekillerini korumasına yardımcı olur. Eğer işinizi sağlama almak ve uzun süre düzgün görüneceklerinden emin olmak istiyorsanız kaş maskaralarını tercih edebilirsiniz.

– Aydınlatın

Daha bakımlı ve dikkat çekici bir ifadeye sahip olmak istiyorsanız kaşlarınızı aydınlatmayı unutmayın. Kaşlarınızın hemen altına süreceğiniz beyaz ya da açık krem renginde bir far, size daha taze bir görünüm sağlarken gözlerinizi de daha büyük gösterir. Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini sağlayan bu ipucu, çok daha genç görünmenize de neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here