Piksek Yoğunluğu En Yüksek Olan 5 Cep Telefonu

piksek-yogunlugu-en-yuksek-olan-5-telefon2Cep telefonlarının sağladığı en büyük avantajlardan biri de fotoğraf makinesi görevini yerine getirmek. Bu nedenle cep telefonlarında aranan özelliklerin başında kaliteli fotoğraf çekimi geliyor. Çekilen fotoğrafların net ve canlı olması telefon kullanıcılarının, cep telefonlarında baktığı en önemli özellikler arasında.

Kaliteli fotoğraf çekimleri için hangi cep telefonunu almanız gerekir? hangi cep telefonlarının piksek yoğunluğu daha yüksektir? Eğer çektiğiniz fotoğraflarda daha canlı ve net, berrak görüntüler elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki telefonlardan birini almanızı tavsiye ederiz.

Piksek Yoğunluğu En Yüksek Olan 5 telefon


Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge: Samsung’un güncel amiral gemisi Galaxy S6 ve S6 Edge aynı ekran panelini kullanıyor. 5.1 inç boyutta Super AMOLED ekran paneli QHD 1440 x 2560 çözünürlükte 576 PPI değeri sunuyor.


Samsung Galaxy S5 LTE-A: Bu model ülkemizde satılan Galaxy S5 ile aynı değil. Samsung’un özel bir serisi olarak karşımıza çıkan S5 LTE-A’da 5.1 inç büyüklüğündeki ekranda QHD çözünürlükte ekran bulunuyor. Bu ekranda 576 PPI keskinlik sunuluyor.


Motorola DROID Turbo: Ülkemizde satışı bulunmayan Motorola’nın DROID Turbo, uygun fiyatıyla dikkat çeken bir model. 5.2 inç boyutundaki ekran panelinde 1440 x 2560 QHD çözünürlük sunan telefonun PPI değeri 565.


HTC One M9+: Tamamı metal gövdesiyle dikkat çeken HTC, One M9+ modelini ülkemizde de satışa çıkardı. 5.2 inç boyutundaki ekranda QHD çözünürlük sunan HTC’nin sunduğu PPI değeri 565 olarak karşımıza çıkıyor.


Meizu MX4 Pro: Meizu firmasını da ülkemizde paralel ithalat yöntemiyle bulmak mümkün. MX4 Pro modelinde 5.5 inç ekran bulunuyor. 1536 x 2560 yani 2K çözünürlük sunan MX4 Pro modeli 546 PPI keskinlikle karşımıza çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here