Pratik ve Hızlı makyaj Yapmanın Sırları

timthumbYoğun iş temposu yüzünden bir çok kadının kişisel bakıma ve makyaj yapmaya ayıracak vakti olmaz. Yoğun çalışıyorsunuz diye makyajsız ve bakımsız gezmek zorunda değilsiniz. Makyaj bir kadın için en önemli bakım yöntemlerinden biridir ve kadınların makyajlarını ihmal etmemeleri gerekir.

Vakti olmayan kadınlar için parmak ucu kadar zaman ayırarak 5 dakikada mükemmel makyaj yapmanın sırlarını paylaşacağız. Uzmanların önerilerinden yola çıkarak derlediğimiz 5 dakikada makyaj yapmanın sırlarını kullanarak, sabahları bakımlı bir kadın olarak evinizden çıkabilirsiniz.

İlk olarak hızlıca cildinizle ilgilenmeniz gerekiyor. Donuk bir cildiniz varsa kayısı veya bej tonlarda bir makyaj altı sürebilirsiniz. Gözaltı morlukları, yüzde kızarıklık, sivilce gibi sorunlar varsa hemen cildinizden 1-2 ton açık renkte kapatıcı uygulayabilirsiniz.

Cildinizle aynı tonda ya da 1 ton koyu renk fondöteninizi sürün. Fondöteni bronzlaştırıcı pudra ile tazelemeniz gerekiyor. Bu uygulamayı özellikle elmacık kemiklerinizin daha belirgin olması için kullanabilirsiniz. Burun ve çene bölgenize küçük dokunuşlarla uygulayın.

Gözleriniz koyu renk ise bej ve sedef tonlarda; açık renk ise beğendiğiniz bir renkte göz farını üst göz kapağına tamamen uygulayın. Gözleriniz küçükse kirpik diplerine, büyükse göz içine kalem çekin. Daha sonra pamuklu bir çubukla çizgiyi gölgelendirin. Kirpiklerinizi tarayın ve rimeli iki kat uygulayın.

Dudaklarınıza ruju fırça ile uygulayın. Alt dudağınızın ortasına bir parça parlatıcı uygularsanız dana dolgun görüneceklerdir.

Makyaj yapmadan önce cildinizin temiz ve nemli olmasına dikkat edin. Fondöteni hafif nemli sünger kullanarak uygulayın. Makyajınızın kıyafetinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

Önerilerimiz ile beş dakika içinde kaçak dokunuşlarla harika bir makyaja sahip olacak ve iltifatlara boğulacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here