Saç Sorunlarınıza Pratik Öneriler

-Eğer saçlarınız mat bir görünüme sahipse parlaklık kazandırmak çok kolay. Aktarlarda kolayca bulabileceğiniz saf zeytinyağını saç diplerinize masaj yaparak sürün.Bir havlu ya da boneyle saçlarınızı sarıp,fön makinesini bir kaç dakika saçlarınıza tutarak zeytinyağının ısınmasını sağlayın.ısınan zeytinyağı saçlara daha derin nüfuz eder.En az yarım saat bekledikten sonra şampuanla yıkayarak saç kremi uygulayın.

-Saç dipleriniz yağlı görünüyor ve yıkamaya vaktiniz de yoksa,cildinize kullanmış olduğunuz bir miktar alkolsüz tonik ile suyu birleştirip saç diplerinize sıkın.Yıkamadan fön makinesiyle kurutun.

-Saçlarınız elektrikleniyorsa yıkadıktan sonra nemliyken durulanmayan saç kremi sürün.Saça nemliyken sürülen krem elektriklenmeyi önleyecektir.

-Saçlarınız hacimli olsun istiyorsanız şampuandan önce saç kremi uygulayın.Daha sonra şampuanla yıkayın.Yalnız, kremi saç uçlarına uygulamaya özen gösterin.Saç diplerine uygulanan krem gözeneklerin kapanmasına sebep olacağından saçları dökebilir.

-Sigara,yemek..vs saçlarınıza kötü koku sinmişse yumuşak bir bez parçasıyla saçlarınızı silin.Bez parçası,saçlardaki kötü kokuyu alacaktır.

-Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa her zaman kullandığınız şampuanın içine bir miktar çay ağacı yağı ekleyerek karıştırın.Çay ağacı yağı saç derisindeki yağ oranını dengeler.

-Saçlarınız zor taranıyorsa saç kremi kullanın.Banyodayken durulanan saç kremini uygulayıp 2 dk kadar bekleyin ve kalın dişli tarakla taramayı deneyin.Saçların kremliyken daha kolay tarandığını göreceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here