Sağlıklı Tırnaklar İçin 5 Öneri

646_561Eller bir kadın için estetik görünüm açısından önemlidir. Ancak bakımlı ellerin ilk şartıda bakımlı, pırıl pırıl, güzel görünümlü tırnaklardır. Tırnaklar ellerin görünümü ve güzelliği kadar önemlidir. Ancak tırnaklar dayanıklı gibi görünse de, ellerin yoğun kullanımı sonucunda dış etkenlerden çok etkilenirler ve yıpranırlar. Bu nedenle tırnak renginde bozulmalar olabilir, tırnakda dayanıksızlık ve çabuk kırılmalar oluşabilir ve bu durumda tırnak uzatmak en büyük sorun haline gelebilir.

İşte bu tür tırnak sorunlarından kurtulmak ve bakımlı tırnaklara kavuşmak, tırnaklarınızı istediğiniz kadar uzatabilmek ve bakımlı bir görünüme kavuşturmak için 5 önemli tavsiye…

– Ojeler çabuk mu bozuluyor?

Ojelerin kıvamını korusun istiyorsan buzdolabında salla. Başka bir çözüm ise içine birkaç damla aseton damlatmak. Böylece ojelerin bozulmasını engelleyebilir, hem zaman kaybetmez hem de güzelliğin tadını çıkartabilirsin.

– Tırnaklarınız sürekli kırılıyor mu?

Uzun süre hevesle uzatıp bir saniye kırılmalarına sende kıl mısın?

Öncelikle tırnaklarını bir araç olarak kullanma. Şunu şurdan çıkarabilir misin gibi oyunlara gelme. Temizlik malzemeleri de bir o kadar düşmanın. Her zaman eldiven kullanmaya dikkat et.

– Uzamayan tırnaklar adamı delirtir!

Tırnaklarının uzamamasının sebebi güçsüz olmasındandır. Onları biraz nemlendirmen gerekiyor. Hergün ılık suda beş dakika kadar beklet. Eğer buna zaman ayıramıyorum diyorsan hergün ellerine sürdüğün nemlendirici kremden birazda tırnaklarına sür. Güçlendiricilerle de desteklersen iyi bir sonuç alacağın kesin.

– Asetondan uzak dur!

Parfümlü, renkli, kokulu derken asetonlar bize eskisi kadar itici gelmemeye başladı fakat tırnakların için aynı şey geçerli değil. Hala alkol ve türlü türlü kimyasal içeriyorlar. Asetonları olabildiğince az kullan.

– Koyu renkler tırnak düşmanıdır!

Koyu renk ojeleri tercih ediyorsan işin zor çünkü koyu renklerin hem temizlenmesi zordur hem de tırnakları sarılaştırır. Koyu ojelerden sonra birkaç gün tırnaklarını dinlendirmen gerekiyor. Her yerde bulabileceğin tırnak güçlendiriciler hem tırnakları parlatır hem de güzel bir görüntü elde edersin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here