Sakal Çıkartma Yöntemleri

624-400-brad-pitSakal çıkartma yöntemleri, erkeklerin internet üzerinden en çok aradığı konu başlıklarından. Sakal çıkartma yöntemleri konusunda çok fazla araştırma yaptıklarına göre, erkeklerin sakallarıyla başları dertte demek ki. Madem ki sakal çıkartma yöntemleri erkekler tarafından bu kadar rağbet görüyor, bu konuda biz de bir araştırma yapalım, üç beş laf da biz edelim dedik.

Sakal çıkartma yöntemlerine geçmeden önce bir erkeğin yüzünde ne kadar sakal olması gerekir? Sakallar ne zaman çıkmalıdır? Sakal neden çıkmaz? gibi soruların cevaplarını arayacağız.

Erkeklerin yüzünde yaklaşık 15.000 adet kıl bulunmaktadır. Bu kıllar, günde 38 mm. kadar uzarlar. 17 yaşına kadar, erkeklerde sakal çıkmaması bir sorun olarak kabul edilmez, fakat 20 yaşınızda köselik yani sakal çıkmaması devam ederse, çeşitli çözümlere başvurulabilir.

Sakal çıkarma yöntemleri nelerdir?

Genelde, sakal çıkarmak için profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Özel estetisyenlerin hazırladığı kürler ile sakal çıkarabilirsiniz. Doğal yöntemleri uygulamayı isterseniz; öncelikli olarak kullanılan sarımsaktır. Sarımsak, sakalın gürleşmesi değil, sakalın temelini oluşturacak olan tüylerin çıkarılmasını sağlamaktadır. 2-3 diş sarımsağı ezin ve cildinize sürün.

Kokusu gidinceye kadar bekleyin ve ılık su ile durulayın. Bu yöntemi her akşam uygularsanız, bir süre sonra kıl olmayan yerlerde kılların çıkmaya başladığını fark edeceksiniz. Bir diğer sakal çıkarmada yardımcı olacak olan ürün badem yağıdır. Sarımsak kadar etkili değildir, ama sarımsak kullandıktan sonra çıkan ince tüylere uygulanarak, onların beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca badem yağı, kılların daha canlı durmasını sağlamaktadır. Ayrıca tüylerin olmadığı bölgeye, jilet uygulamak ve arkasından saf zeytinyağı ile ovalayarak masaj yapmak, kılların çıkmasını sağlamaktadır. Bu gün, piyasada tüm eczanelerde satılan sakal çıkarma losyonları adlandırılan ürünler kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken şey, bakanlık onayı almış ve denetlenmiş ürün olmasıdır. Yan etkiler yüzünden cildinizde hasar oluşabileceği gibi, çok da faydalı olabilir.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile saç ekme ve sakal ekme işlemleri çok başarılı yapılabilmektedir. Bu yöntemde, sakalınızın çıkan kısımlarından alınan kökler, sakal olmayan ve seyrek olan kısımlara ekilmektedir. Böylece, hem kalıcı hem de sağlıklı bir sakal yapınız olmaktadır. Bir dermatologdan yardım almak ise, en güvenilir yöntemdir. Böylece sakal çıkmamasının altında yatan, hormonal ve dengesiz bir durum tam olarak saptanmış olur. Yapılan tahlil ve tetkikler ile saptanan sorun hızlıca çözüme kavuşabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here