WhatsApp’ a Beğen Tuşu Geliyor

whatsapp-sdnWhatsApp’ a beğen tuşu geliyor. Popüler mesajlaşma sistemi WhatsApp, bir yeniliğe daha adım atmaya hazırlanıyor. Bilindiği gibi Facebook, yakın zamanda messenger ve WhatsApp gibi en yaygın kullanım alanına sahip iki mesajlaşma sistemini bünyesine katmıştı. Söz konusu servisleri sürekli olarak yenilemeye devam eden sosyal medya devi, bu kez de Facebook’ a ait iki özelliği WhatsApp’ a eklemeye hazırlanıyor.

Gelen haberlere göre WhatsApp’ın bir sonraki güncellemesiyle kullanıma sokulacak iki özellik “Beğen” ve “Okunmadı olarak işaretle.” WhatsApp’la doğrudan ilişki kuramadığımız bu iki özellikten “Like” yani “Beğen” tuşu kulağa biraz mantıklı geliyor. En azından “Okunmadı olarak işaretle” özelliğine kıyasla. Messenger’daki beğeni emojisiyle benzer mantıkta olması beklenen özellik, örneğin grupta bir fotoğraf paylaşıldığında mecburen yorum yapmaktan kurtarma vazifesi görebilir.

Gelelim “Okunmadı olarak işaretle” özelliğine. Nice arkadaşlıkları bitiren, nice sevgilinin başını ağrıtan “mavi tik” özelliğini kapatmak bir süredir mümkün biliyorsunuz. Dolayısıyla mesajları “okunmadı”ya çevirmenin nasıl bir mantığı olacak, bilemiyoruz. İki özelliğin de çok kısa bir süre içinde duyurulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here