WhatsApp Konuşmaları Google Tarafından Yedeklenecek

1444295410_whatsappmaterialWhatsApp’ a, Çok yakında akıllı telefonlarınızı depolama açısından rahatlatacak bir özellik geliyor. Son yılların en popüler mesajlaşma sistemi WhatsApp’ a yeni bir özellik daha ekleniyor. Bu yeni özellik, isteyen kullanıcıların WhatsApp verilerini google’ da depolamalarını sağlayacak. Bu özellik ile birlikte, isteyen kullanıcılar WhatsApp konuşma ve verilerini Google’ın bulut depolama çözümü Google Drive’da yedekleyebilecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları, yaptıkları sesli mesajları, paylaştıkları fotoğrafları ve videoları Google Drive aracılığı ile saklayabilecek. Böylelikle akıllı telefonunuzu sıfırladığınızda veya farklı bir sorun oluştuğunda mesajlarınız silinmemiş olacak.

Bunların yanı sıra akıllı telefonunuz depolama açısından az da olsa rahatlamış olacak. Mesajları otomatik olarak günlük, haftalık veya aylık olarak yedeklemek mümkün olacak ve dileyen kullanıcılar, boyutları büyük olabilen videoları yedeklemenin dışında tutabilecekler.

Gizlilik konusunda ise WhatsApp garanti veriyor. Tabii ki de bu özellik Android kullanıcıları için geçerli. iOSkullanıcıları zaten iCloud aracılığıyla aynı şeyi yapabiliyorlardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here