Yüz Sarkmalarını Önleyen Müthiş Maske Tarifi

indirİlerleyen yaşlarda ortaya çıkmaya başlayan cilt sarkmaları kadınların en önemli güzellik sorunlarından bir tanesi. Cilt sarkmaları en çok yüzde çene bölgesine doğru olan kısımlar ile göz kapaklarında oluşur. Aslında yüz sarkmasının önüne geçmek mümkün. Kaç yaşında olursanız olun egzersizle desteklenmiş bir cilt asla sarkmaz. Bunun için yüz egzersizleri yapmanız, cildinizi sıkılaştırıcı bakım uygulamanız gerekir.

Kuru nane maskesiyle sarkmaları önleyin
Cilt sarkması; bir kadın için artık yaşlandığını kabul etmesi ve cildini eski haline getirmesi için birçok metot denemeye başlamasıdır. Eğer yaşınız 40’ı geçtiyse aynaya dikkatli bakın. Elmacık kemiklerinden başlayarak, aşağıya doğru inen bir sarkma sezeceksiniz. Eğer önlem almazsanız, geri dönüşü yok!

Yüz masajı yapın
Cilt sarkmasına karşı alabileceğiniz en etkili önlem; her gün beş dakika yukarıya doğru yüz masajı yapmanız. Kaş düşüklüğünü engellemek için 3 parmağınızı kaşın altına koyun, yukarı doğru masaj yapın. Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın.

Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır.

Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

Kuru nane maskesiyle bu hareketleri destekleyin
Sarkmalara karşı haftada bir tarifini vereceğimiz maskeyi yapmanız dahilinde daha etkili sonuçlara ulaşmanız mümkün olabilir.

Malzemeler
1 bardak kaynar su
1 çorba kaşığı nane

Nasıl yapılır
Bir bardak kaynar suya bir çorba kaşığı kuru nane koyun. Suyunu hayli çektikten sonra bir kap içinde ezin ve yüzünüze maske yapın. 30 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here