Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Incisel icin 11 ad okuyorum. Rabbim yar ve yardimcisi olsun
 3. Hz. Mevlana der ki. "Kaderimi ben seçmedim, Rabbim ikram etti Elhamdulillah! "Iyiyim desem yalan olur, kötüyüm desem inancıma dokunur. En iyisi şükre vurayım dilimi, belki o zaman kalbim kurtulur" Duam belli Duyan belli' gerisi Takdir-i Ilahi... 

 4. Sarkan petunyam böceklendi, böcek ilacı mı kullanmalıyım? Bu konuda tecrübesi olan var mı? Balkonda bir sürü çiçek var sadece petunyalar her sene böcekleniyor bende anlamadım hiç nedenini.
 5. Artık dünyada olan şeyler daha çok ilgimi çekiyor,önceden herkes denize girmenin sağlıklı olduğunu söylerdi şimdi ise atıklar denizleri kirletti ve artık nerdeyse denize girmeyin uyarısı yapılacak... neresi olduğu önemli değil toplum içine çıktığınızda insanlar önce kıyafete bakıyorlar,markaya bakıyorlar...şortluysa kişi otobüsteki parasını bile uzatmayabiliyorlarlar ,bu uzatmayanlar çok mu namuslu olmuş oluyor?yada markalı giyinen kişiler mi kaliteli oluyor? Bu zihniyetin Allah bin ... neise ... onuda geçtim lokantalarda yada dışarda yediğimiz şeylerin ne olduklarını bile bilemiyoruz, kimse kimsenin sağlığını önemsemiyor ama dönüp dolaşıp önemsemeyenleri de buluyor buna rağmen hala ucuz önemli...bu da ilginç acaba diyorum dünyada birileri sonsuz yaşamanın formülünü mü buldu ki diğer insanları eleyip kendilerine kalsın istiyorlar bu dünya da dünyanın bir yeri kirlenince bu heryeri etkilemiyor mu ?
 6. Bu duada isimler var gibi okumaya başlamadan önce koruma olarak Ayetel kürsi okuncakmı acaba diye bir soru takıldı aklıma.
 7. devletten yardım alabileceğiniz bir kurum olabilir mi acaba?
 8. kedişim aşkımmm kitaplarım ve çukulatalar da var tabii işin içinde
 9. Last week
 10. Kuran okudum. Kalpler Allah’ı anmakla mutmain olur.
 11. algılarımı açtı derken konuyu biraz açabilirmisin?
 12. Arkadaşlar herkesin derdi kendine büyüktür. Derdim sanki omuzlarımda dağ gibi çökmüş durumdayım. Bir süredir eşimle ayrı yaşıyoruz. Ben yanına gitmek istiyorum ama o istemiyor. Kötü bir insanda değilim ona karşı yaptıgım bşeyde yok. Ne yaptıysam fikrini değiştiremedim. Çocuklarınıda beni de tek kalemde sildi. İstemediğim halde boşanma davasını açtı. Ne çocukların göz yaşına ne de benimkine acıdı. Ne yemek yiyorum ne uyuyorum. Çocuklara belli etmemek için gizli gizli ağlıyorum. Çocuklarının rızkını haramda bitirmek daha kolayına geldi. Çok üzgünüm kendime gelemiyorum. Eskiden böyle biri değildi. Nasıl vazgeçiririm, kalbini nasıl yumuşatırım bilmiyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Dualarınızda banada yer verirseniz çok sevinirim. Bana yol gösterecek bilgili arkadaşların mesajlarını bekliyorum.
 13. Evet. Bir tek senin paylaşımın görünüyor. Ben okurum ne olursa hepsi Allah tan deyip besmelemi çekip rızasına ermek için okurum. Bir zamanlar çok sıkıntı çektim lakin Allah a sığındım çok şükür çok şükür çok şükür... Artık bir dilek, istek için hiç dua etmiyorum hep Allah ım senin rızan için, zorda olan kulların için ümmeti Muhammed için diye dua ediyorum. Emin olki bu dua yı okurum lakin sayı ile değil içimden geldiği gibi. Teşekkürler ilgin için
 14. canım bende her gördüğümü bulduğumu okumam genelde güvenilir kaynağı olmalı yada içim de ısınır birşekilde o zaman başlarım. Bu duayı ben paylaşmadan hiç bir sitede göremedim demek kitap eski olduğundan kaynayıp gitmiş. Aslında eski kaynaklarda bizim ulaşamadığımız daha fazla sırlı dualar var ama piyasada yok. Sanırım osmanlı zamanında olduğunu düşünüyorum günümüze kadar getirilmeyip kayıp ettirilmiş, maalesef
 15. Aman onlardan almam onların hepsi yeşilaycı, bana kızıp duruyorlar. Çok şükür emekli maaşım var. Ben senin paylaşımlarına güveniyorum.
 16. Biliyorsun sorma sorma Ne haldeyim tarifi yok Kader beni yorma yorma Bu derdimin çaresi yok Kurumuş bir dala benzer Kalbi boş kalmış insan Karanlık bir yola benzer Hayat ders almadıysa Elim kolum bağlasalar Yaralarım dağlasalar Sabrı ziyan etmez gönlüm Arar seni diyar diyar Ömür bizi beklemez asla Acelesi yok Biliyorsun sorma sorma Ne haldeyim tarifi yok Kader beni yorma yorma Bu derdimin çaresi yok Kurumuş bir dala benzer Kalbi boş kalmış insan Karanlık bir yola benzer Hayat ders almadıysa Elim kolum bağlasalar Yaralarım dağlasalar Sabrı ziyan etmez gönlüm Arar seni diyar diyar Ömür bizi beklemez asla Acelesi var Elim kolum bağlasalar Yaralarım dağlasalar Sabrı ziyan etmez gönlüm Arar seni diyar diyar Ömür bizi beklemez asla Acelesi var Sabrı ziyan etmez gönlüm Arar seni diyar diyar Ömür bizi beklemez asla Acelesi var
 17. Başka para ile örn. Kızından, eşinden onlardan alıp sigara içersin ama bereketlenen parayı kullanma dikkatli olursan hiç birşey olmaz. Ben hiç mealine takılmadım kitaptan gördüğüm için demek eskiler derin hocalar muhtemelen biliyorlardı siteden vesaire görmüş olsaydım çekinirdim , sen haklısın bu konuda ama gerisine takılma benimser isen devamı gelecektir inş..
 18. Özel gün yok malum yaştan dolayı, ama sigara var malesef bıraktım bir sene sonra tekrar içmeye başladım. Aman canım öylede böylede öleceğiz. Su içende ölüyor vs... Misali Birisinden duydum doğru yanlış tartışılır peygamber zamanında sigara yoktu olsaydı onun içinde yasak yazardı kuranı kerim dediler. Kendi adıma teşekkür ederim. Komple latin harfli duayı arattım, kısım kısım aratım hep arapça ilahi çıkıyor. Acaba arapça bir ilahi mi demiştim. Not : maddi ve manevi bir sıkıntım yok çok şükür de ihtiyacı olan için sordum.
 19. 6. Histe bir yere kadarmış... Ölümlü olanlara karışıyor sürünmelere değil.
 20. yırtık sayfadan eski kitaptan faydalandım 1950 küsür seneye dayanıyor sadece arapça ve türkçe okunuşu mevcut meali yazmiyor maalesef , unuttum muayyen günlerde elbette ara verilecek . Bunu da yazayım ben sigara kullanmıyorum ama eline geçinen para ile sigara almayın haram değil ama helâlda hiç değil belki etkisini yok edersiniz veya kaybedersiniz bu güzel gücü. Dikkat edin yani benden söylemesi.. Benim ezberimde 101 kez okuyorum kitapta da aynen o sayı belirtilmiş.
 21. Adamın işi varmış, Ankara'ya gidiyormuş, tam uçağa binerken kuLağında bir ses: Binme, bu uçak düşecek. Dönmüş, bakmış, kimse yok, ama içine de bir kurt düşmüş, binmemiş İkinci uçağı bekLerken kara haber uLaşmış: Uçak düştü kurtuLan oLmadı Koşmuş Haydarpaşa'ya, biLet aLmış, tam trene binecek, aynı ses kuLağında; Binme bu trene, raydan çıkacak..Dönmüş, bakmış yine kimse yok trene binmemiş, geLmiş eve Sabah gazeteyi açınca tüyLeri ürpermiş; Tren Eskişehir'de raydan çıktı, şu kadar öLü, şu kadar yaraLı. Koşup otobüse biLet aLmış, tam binerken yine o ses; Freni patLayacak..Dönmüş yine kimse yok Dayanamamış, bağırmış Sen kimsin yahu Ben senin aLtıncı hissinim Adam iyice kızmış ULan evLenirken neredeydin O ses yine daLgaLanarak söyLenmiş Büyük kazaLara karışmıyoruz
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...