Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Today
  2. Allah'ım,
    Ömrümüzün öncesini rahmet,
    Ortasını nimet,
    Sonunu da ikrâm ve mâğfiret eyle...
    Âmin

1. zebercet

zebercet

amin kardeşim

3. Esra süresi 23_24ayetler

23﴿  Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi ve anne babaniza iyi davranmanizi emretti. Onlardan biri veya ikisi senin yaninda yaslanirsa onlara öf bile deme! Onlari azarlama! Ikisine de gönül alici güzel sözler söyle.
    ﴾24﴿  Onlara merhametle ve alçak gönüllülükle kol kanat ger. "Rabbim! Onlar nasıl küçüklükte beni şefkatle eğitip yetiştirdilerse şimdi sen de onlara merhamet göster" diyerek dua et.

4. Yesterday
  5. Arapça okunuşu varsa yazabilirmisiniz
  6. Hayatın sunduğu olanaklar için, öğrenilen dersler için ve düzeltme ve yeniden deme şansları için ŞÜKREDİN.
    Hayatınıza giren her yeni kişi için ŞÜKREDİN.
    Doğanın verdiği bolluk, bereket ve sevinç için, mevsimlerin değişimi için, değişik topraklar için, ayın yükselişi, ısıtan ve iyileştiren muhteşem gün ışığı için ŞÜKREDİN.
    Her özel an için ŞÜKREDİN ve bilin ki hiç bir şey boşuna değildir, her şeyin bir amacı vardır, siz göremeseniz veya anlayamasanız da.
    ŞÜKRETMEK hediyeler arasında en basit ama en büyük ödülleri getirebilecek olandır.
    Maggie Erotokritou-

7. Last week
  8. Susmak hikmettir, ama yapan azdır. Lokman Hekim 

9. Arkadaşlar umut oldu bana burda okuduğum yorumlar. Bu gece bende başlayacağım. Allahın izni ile umarım en kısa zamanda bende güzel haberleri sizinle paylaşırım.
  10. Genç adam yaşlı bir çiftin evine misafir olur. 75 yaşındaki amca karısından bir bardak su isterken : ’’Çiçeğim bir bardak su verir misin ?’’der, sonra ‘’peteğim bir bardak da çay getirir misin ?’’ sonra ‘’Bebeğim şekersiz lütfen ,sana da çok zahmet oluyor ‘’der. Genç adam, yaşlı amcanın karısına hitap ederken kullandığı sevgi dolu sözcükleri kullanmasından çok etkilenir.’ ’Amcacım, kaç yıllık evlisiniz ‘’diye sorar. Yaşlı adam ‘’40 seneyi geçti evladım’’ der. Genç adam :’’Sizi o kadar taktir ettim ki, söylüycek söz bulamıyorum der. Sürekli eşinize çiçeğim, peteğim , bebeğim gibi güzel sözlerle hitap ediyorsunuz galiba ?’’ Yanakları pembeleşmiş yaşlı teyze: ’’Doğru birkaç yıldır hep böyle hitap ediyor ‘‘deyip mutfağa yöneldiğinde, yaşlı amca genç adamın kulağına : ’’Şiişt, çaktırma 2 sene önce ismini unuttum hala hatırlayamıyorum.’’
  11. berresu

Eskiden

Hoşgeldin. Takıl yine siteye kim engel sana
  12. hacersş

Eskiden

Biz gene takılıyoruzda sizler kayıpsınız. Bu arada hoşgeldiniz.
  13. Allahümme leke sumtu ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü ve savme'l-Ğadi min şehri Ramazane neveytü, feğfirlî mâ kaddemtü ve mâ ahhartü

“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, Senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

1. berresu

berresu

Allah kabul etsin 

14. Adanus01

Eskiden

eskiden hatta çok ama çok eskiden bu siteye ne kadar takılırdık
  15. Merhabalar hayatında birden fazla kişi var diye düşünüyorum. Ailemin yanındayım ama onlarda saolsun kaşıkla verip kepçeyle çıkarıyorlar. Sürekli söylenip duruyorlar. Çocuklarım çok küçük ailem bakmıyor. Ne yazıkki. O yüzden çok çıkmazdayım. Allah herkesede banada yardım etsin inş
  16. Fanny icin 10 tane okudum Allah Kabul etsin
  17. Fanny için 21 okudum, Rabbim kabul buyursun İnşallah...
  18. Merhabalar Allah yardımcınız olsun hayatında başka biri olabili mi acaba hani bu kadar değiştiyse vardır bir sebebi Allaha sığının bol bol dua edin okuyun bol bol inşirah suresi okuyun aklınıza ne geliyorsa okuyun bir iş bulun önce o çocukların size ihtiyacı var güçlü olmak zorundasınız Allah yanınızda unutmayın sakın ailenizden destek alın çocuklara bakma konusunda nede olsa öncedende çalışıyordunuz bu size iyi gelecek Allah yardımcınız olsun
  19. Çok teşekkür ederim. Allahın izniyle inşallah olur. Denemediğim şey kalmadı.
  1. Load more activity
  • Create New...