Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/09/2019 in all areas

 1. 1 point
  Kolda künye, boyunda kolye ve bazen parmakta yüzük. Çeşit çeşit yapılan takıları ile vücutta aksesuar görevi gören akik taşı, diğer taşlar arasında özel bir öneme sahiptir.Turuncu, sarı ve siyah renkleri ile de gözlere hitap eden akik taşı bazı yörelerde yemen taşı veya agatolarak da bilinir. Peygamberimizin de takılmasını tavsiye ettiği, gerek fiziksel olsun gerekse ruhsal olsun sağlığımıza birçok faydası bulunmaktadır. Akik ve akik taşının faydalarını sizler için araştırdık. FAYDALARI NELERDİR? Özellikle stres için birebirdir. Sinirleri yatıştırır, kişinin kendine olan güvenini sağlar. Sıkıntıyı giderir. Damarları kuvvetlendirir. Omuz ve sırt tutulmalarında ağrı azaltıcı özelliği bulunmaktadır. Bağırsak tembelliğini önler. Göz yorgunluğuna iyi gelir. Cinsel aktiviteyi artırır. Böbrek üstü bezlerinin sağlıklı çalışmasını sağlar. Heyecanı giderir. Mutluluk hissi verir. Kemik ve dişlerin korunmasında yararlıdır. Gebelikte bebek ve anne sağlığı için önerilmektedir. Konsantre olmayı artırır.
 2. 1 point
  Antik çağdan günümüze kadar gelen şifalı bitkilerdendir. Bilimsel adı Polypodium vulgare olan bitki, nemli bölgeleri sevmekte olup, dünya üzerinde 5000’ den fazla türü bulunmaktadır. Eğrelti otunun kökleri ve yaprakları, kurutularak toz haline getirilir ve bu şekilde kullanılmaktadır. Kullanımında dikkatli olunmalıdır. Zira orantısız kullanım zararlı olabilmektedir. Tavsiye edilen miktara göre kullanılmalıdır. Çocuklar ve emziren annelerde kullanılmaması daha uygundur. İçerdiği Maddeler: Bitkisel yağlar, eterli uçucu yağ asitleri, bitkisel etken maddeler, karbonhidrat, B2 vitamini ihtiva etmektedir. Faydaları Nelerdir? Basur için faydalıdır. Memeleri için kullanılmaktadır. Bağırsak solucanlarının ( kancalı kurt, tenya )düşmanıdır. Müshil etkisi bulunmaktadır. Safra salgılarını artırmaktadır. Boğaz ağrıları ve balgam için şifa dağıtmaktadır. Varis için özellikli bir bitkidir.
 3. 1 point
  ZÜMRÜT TAŞI Bütün kadınların gözdesi ve karşı konulmaz güzellikte olan zümrüt, görkemiyle ve bizlere sunduğu faydalarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Derinlemesine yeşil, saydam ve oldukça göz alıcı olan zümrüt taşı, beril mineralinin bir türü olup, en kaliteli zümrütler Kolombiya’dan temin edilmektedir. Bazı zümrüt çeşitleri elmastan bile daha değerlidir. Zümrüt taşı, ününü üzerindeki çatlakları ve kırıklarından alan taşlardan olup, çok değerlidir. Zümrüdün ihtişamını arttırmak isterseniz size tavsiyemiz zümrüdün etrafına bakır veya gümüşle işlemeler yaptırabilirsiniz.Zümrüt yüzyıllardır mücevher olarak kullanılmaktadır. Bazı kültürler zümrüdü 55.evlilik yıl dönümünün geleneksel hediyesi olarak kullanılırsa evliliklerinin sürelerini uzattığına inanmaktadırlar. Zümrüt taşı yalnız görünüş itibariyle değil aynı zamanda maddi ve manevi faydalarıyla da dikkat çekmektedir. Bu faydalı özelliklerinin birkaçı şunlardır: Göz rahatsızlıklarına giderir. Gözü kuvvetlendirir. Bereket ve neşe verir. Samimiyet ve sadakati getirir. Büyü ve nazardan korur. Zihni geliştirir ve düşünce gücünü arttırır. Hafızayı güçlendirir Üretkenliliği geliştirir, ilham verir Kararsızlığı giderir, cesaret verir. Kalbi temizler ve dürüstlük verir. Duygusal karışıklığı, depresyonu giderir. Ciğerlerin düzenli çalışmasına yardımda bulunur. Kan dolaşımını düzenler, kanı temizler. Kanlı basur için faydalıdır, özellikle tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi ve böbrekleri güçlendirir. Sancılı ishal için iyileşmeyi hızlandırır. Vücuttaki negatif enerjiyi alır. Zümrüdün görünüş ve etkilerinin yanında inanılan birde kutsal özellikleri olduğu varsayılıyor. Geçmişte Şeytanın Cennet’ten kovulurken alnından düşen taşın ve Kutsal Kader’deki taşın da Zümrüt olduğu söylenir. Renginin yeşil olması sebebiyle taşın yağmur yağdırdığına da inanılır.
 4. 1 point
  10 yıldan fazla olmuş üye olalı plaket bekliyorum Renan bacı. Çeyrek te takabilirsin ?
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...