Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 02/16/2020 in all areas

 1. 1 point
  TARİHİN EN ACIMASIZ KADINLARINDAN BİRİ : ELİZABETH BATHORY Doğum: 1560; Ölüm: 1614 Kontes Elizabeth Bathory, Slovak tarihinin en kötü şöhretli seri katili olarak bilinir. Hayatının büyük bölümünü geçirdiği Csejte şatosunda, çalışmak üzere iyi maaş vaadiyle çağrılan köylü genç kızlar bir daha hiç görülmüyorlardı. Elizabeth son derece güzel ve zeki bir kadındı. Politikadan sanata bir çok konuda donanıma sahipti ve gerçekten de güçlüydü. Ülke yönetiminde söz sahibiydi ve çevresine korku salıyordu. Buna rağmen çok basit bir duygunun esiriydi, gençlik hevesi. Kontes yaşlanmaktan ölesiye korkuyordu. Bu duygu onu her geçen gün biraz daha hırçınlaştırmıştı. Kanlı Kontes lakabı almasına sebep olan olaylar zinciri de işte tam bu noktada başladı. Rivayete göre hizmetçi kızın biri saçını tararken kontesin canının yakar. Çok sinirlenen Elizabeth kıza tokat atar ve yüzünü tırmalar. Hizmetçinin yanağından bulaşan kanın, tenini güzelleştirdiğine inanan kontes uşağını çağırır ve kızı öldürmesini, kanını da bir kovaya doldurup ona getirmesini emreder. Bu kanla banyo yapar ve gençleştiğine inanır. Kurbanlarını başlangıçta hizmetkarları arasından seçer ancak zaman ilerledikçe bununla yetinememeye başlar ve civar köylerden genç kızları para karşılığında alıp saraya getirtir. Kızları türlü işkenceler yaparak öldürür, kanlarında yıkanır ve içer. Her geçen gün kendini daha güzel ve güçlü hisseden Elizabeth adeta bir canavara dönüşür. Elizabeth kurbanlarını uzun bir süre boyunca acımasızca döver, onlar ölene kadar işkence eder ve karşılarına geçip izlerdi.. Kontes 1585 ile 1610 yılları arasında en az 650 kadını işkenceden geçirip öldürmüştü. Bathory 1611'de kendi kalesine hapsedildi. Asil kanından dolayı mahkemeye çıkarılıp yargılanmadı. Yemek verilmesi için küçük bir deliği olan bir odaya hapsedildi ve üç yıl sonra açlıktan öldü. Alıntı
 2. 1 point
  Bende sabah okudum acayip gıcık oldum
 3. 1 point
  Senin çok sevdiğin birisi seni sevmiyor, arkadaşın veya sana yakın birisi. Gelinlik giyeceğin zaman işin bozulmuş. Nedenini hala bilmiyorsun öğrenme zamanı gelmiş. Tül perdeği takan kişi kim onu bir incele bence. Kendince sana iyilik yapıyor lakin en büyük kötülüğü sana yapıyor farkında değil. Yani bilinçsizce seni üzüyor bu kişi kendi bile farkında değil. Siyah renk tez haberdir. Zamanı gelmiş birşeyler öğreneceksin. Birde hep iş işten geçtikten sonra aklına birşeyler geliyor üzülüyorsun. Keşke önceden bilseydim diye. Birşeyleri kıl payı kaçırıyorsun. Artık hiç birşeyi kaçırmayacak zamanında yaşayacaksın. Herkese herşeyi anlatma. Bazı şeylerin muhakemesini kendi kafanda yap. Yağmur berekettir. Karanlık aydınlığa çıkacağına işarettir. Yersiz şüphelerin var, kızda buna işaret. Boşu boşuna kendini üzüyorsun Rüyalarınla ilgili bir konu aç, konu sahibi rahatsız olabilir.
 4. 1 point
  hah öyleyse bir rüya tabiri rica etsem Önceleri hic görmedigim icin tabirini yapamiyorum netten kitaptan bakiyorum ama hem iyi hem kötü yorumlar oluyor kafam karisiyor neyse geceyim, biri bembeyaz tül perde pencereye takiyormus takarken pas lekeleri görüyorum. Nedir acaba ? Peki buraya devam edeyim bir siyah aractayim bir kiz ile hic tanimadigim biri , hava karanlik mis karsidan iki siyah arac daha geliyor yer yagmur suyu ile boyutu tekerlege kadar dayaniyor icimden geciriyorum ,bu yagmurda da arabayla gidilir mi` uyaniyorum. (Bu gördügüm kiz da diger rüyalarimda da girdi hep ayni surette hic görmedigim / tanimadigim biri)
 5. 1 point
  Kendimi öveyim o zaman. Anam burda tecrübe yazıyor. Allah neşemizi bol eylesin
 6. 1 point
  , ceza alacak` derken , simdi hatirladim, maliye ye vergilerim hesaptan cekilecek, meblag yeterli mi diye düsünürken tek kismi cekildi digeri de cekilecek yani borcum acik kalmayacak. Bilincaltima yerlesmis onu görmüsüm. Birgün dahi gecikeyim birkac gün sonra islem parasi ile birlikte cezali geliyor . Yani bulamamam cezali gelmeyecek tespitleriniz dogru , tskler.
 7. 1 point
  Zebur bilmiyorum okumadım. Tevrat ve kuranı kerim çok benziyor hatta bildiğim kadarı ile vakıa, mülk süresi ve bir kaç süre tevrad tan alındı diye okumuştum Kuranı kerimde. İncilide okuyordum değişmiş insanlar kendi egosunu yazmış dediler zaten pekde hoşuma gitmedi okumadım. Allah bu kitapları okumamızı, peygamberlere inanmamızı yazmış. Lakin öbür kitaplar geçerliliğini kaybetmiş son kitabımız Kuranı kerim olduğu için geçerliliğini koruyor yazılı. Çok detaylı bilmiyorum yazdıklarınızı da okuyorum. Yorum bile yapamıyorum. Güzel şeyler yazıyorsunuz. Bazı şeylere katılmasamda acaba diyorum araştırıyorum. Mantıklı bir açıklamamda yok açıkcası. İnsanlarada pek güvenmeyin uy diyenin peşinden giden tipleriz. Adamlar 600 rekat namaz kıldırıyor neymiş eksik kıldığı namazlar varmış bidonlar altın dolacakmış. Vurgun 8 milyon yeni para, eski para ile trilyonlar. Rabbim saf aklımızı versin bizlere...
 8. 1 point
  Yalnız bir fark var emniyet Cangirl75 aramamış. Cangirl75 yana yakala emniyeti aramış bulamamış. Demek ki cezalık bir işi yok.
 9. 1 point
  Pisss, kokuşmuş, hortlak. Bencillikte sınır tanımayan yaratık. Acayip sinirlendim. İngiliz kraliçesinide büyücünün kızı diyorlar ya doğrudur..
 10. 1 point
 11. 1 point
  Evet hatta mahkemesi varsa ceza alacak.
 12. 1 point
  Şimdi islam tarihini ne kadar okuduğunuzu ve bildiğinizi, İslam hatta inandığınız dinin kitabı Kuran-ı Kerim hakkında ne kadar bilgili olduğunuzu sorgulamadan size sormak istediğim bir kaç soru olacak. 1.si (Mekkede) Arap pagan geleneklerinde ki baş tanrı yani El İlah isimli put için Muhammedin babası Abdullah'ın kurbanlık olduğunu ve bu yüzden Muhammedin "2 kurbanlığın oğluyum" dediğini biliyor musunuz? İslamiyetten önce Abdullah (Allahın / El ilahın kulu) ismi size hiç acayip gelmedi mi? 2.si Kurandan önce gelen hiç bir kitap hakkında bir bilginiz var mı? okudunuz mu? 3.sü Kuranın çok büyük bir bölümü tevrat ile neredeyse birebir aynıdır. (Okusaydınız anlardınız!) Şimdi ki sorum ise. Tevrat değiştirildi ise Kurana alıntı yapıldıktan sonra mı değiştirildi? yoksa alıntılanmadan önce mi değiştirildi? Eğer önce ise Kuran'ın doğruluğunun kabul dahi edilmemesi gerekli! Eğer sonra ise yine Kurandan önce Musevilik değiştirilmemiş oluyor farkında mısınız? Allah tarafından korunduğunu düşündüğünüz Kuran'ı Kerimin kaç defa toplatılarak yakıldığını ve sadece her kişinin 4 şahit gösterilerek tekrar yazıldığını biliyor musunuz? Bu islam tarihinde geçer ve hadislerden daha gerçektir. Bu olaylar olurken değiştirilmediğine ne kadar emin olabiliyorsunuz? Nihayetinde İslamın şartları bile emevi uydurması iken (Ki bir çok müslümanın bilmediğine eminim!) Kuranın değiştirilmediğine inanmak açıkçası bana göre gülünçtür! Şimdi şöyle düşünün; Allahın evi/ibadethanesi denilen camilere bile yıldırımdan korunmak için paratoner takan insanlarsınız Allah korumuyor muydu? Ha buna en iyi verilen cevapta şudur; "İnsan tedbirini alacak".. İşte bizde buna "Bilim" diyoruz! Bilime inandığınız sürece tehlikelerden korunursunuz dua ederek yıldırım düşmemesini beklemek ile değil! Lütfen bir defa dahi olsa şu tüm dinlerin kitaplarını Türkçe ve en önemlisi anlayarak okuyunuz! ve notlar alarak karşılaştırınız! Saygılar
 13. 1 point
  süpersin Renan sana çok çok çok katılıyorum
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...