Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/11/2020 in all areas

 1. 1 point
  ya mübin ya habir gece yarısı 1000 kere okursanız buda etkilidir haber alırsınız
 2. 1 point
 3. 1 point
  @Renan, @berresu bu konudan bahsetmiş olabilir
 4. 1 point
  Ben burada bulduğum bir yöntemle saçlarımı kapkara yaptım. Yıllar yıllar önce forumumuzda bir konuda göz ve sac rengimizikendimiz değiştirebileceğimiz yazıyordu birkaç hafta aynaya bakarak simsiyah saçlarım olsun dedim ama orada yazılan sozleri şimdi unuttum saçlarım açık kahverengiydi şimdi simsiyah. Konuyu bulsam sozleri okusam bu sefer sapsarı yapicam.
 5. 1 point
  Semraöz için 11 tane okudum.
 6. 1 point
  Cuma vakti hacetini söyleyip niyet edin ,şu şekilde ;ey rabbim hacetim şudur ,bu hacetim için Mehmet emin tokadi hazretlerinin ruhuna 786 adet ayetel kürsiyi adak adıyorum .. ve devam edin ; ey mehmet emin tokadi hazretleri ,benim derdim şudur ,dileğim şudur ,bu sebeple size 786 adet aytel kürsiyi adak adıyorum bana Allah rızası için yardım edin .. sonra diğer cuma vaktine kadar tesbihi bitirin ve cuma vakti duanızı teslim edin .. İnşalllah hiç şaşmayan bi tesbihtir ,yürekten yakarınca mutlak olur ve sabır edin.. gerekirse tesbihi üçleyin ,, Ben bu duayı 2 hafta önce okudum we teslim ettim.. Şimdi bir bir sonuçlarını alıyorum.. Rabbime binlerce şükürler olsun.. Şu an ayetel kürsiyi günde 200 tane okuyabiliyorum 2 saatte ve ben o duayı 2 günde bitirdim cuma saatini zor bekledim =)) Şimdiden allah kabul etsin..
 7. 1 point
  “Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azıym.” “Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.” Başınız haksız yere derde girdiği zaman bu âyet-i günde beşyüz veya bin kere okumaya devam ederseniz, inşâallah kısa zamanda selâmete çıkarsınız. Bu âyetteki duâyı ilk okuyan İbrahim Nebidir. İbrahim aleyhisselâm Nemrud tarafından yakalattırılıp, mancınıkla ateş dağının içine fırlatıldığı zaman, havadayken Cebrâil isimli melek gelir ve sorar. -Yâ İbrahim senin için ne yapmamı istersin? İbrahim aleyhisselâm cevap verir: -Allah’a güvendim. O bana yeter. Tanrı yoktur O vardır! Ben O’na bağlanıp, işimi ona bıraktım. Ki O arş’ın azîm rabbıdır. İşte İbrahim aleyhisselâmın bu şekildeki ifadesinden sonra mûcize olur; ve İbrahim aleyhisselâm yavaş bir şekilde ateşin içine düşer fakat onu ateş yakmaz. Çünkü, Kur’ân-ı Kerîm’de anlatıldığı üzere "ateş soğumuş ve selâmet verici olmuştur" İbrahim Nebi için, Allah emri ile. İşte, böyle bir mûcizenin meydana gelmesine vesile olan anlayış ve ifade vardır bu duada. Bakın bu duâ için ne buyuruyor Rasûlullah salla’lâhu aleyhi ve sellem efendimiz bizlere: -Kim sabah kalktığında ve geceye girdiğinde “Allah’a güvendim o bana yeter, Tanrı yoktur, arş’ın azîm rabbi olan O vardır” derse; bunu ister sıdk ile söylesin ister YALANDAN (inanmıyarak) söylesin, yedi defa söylediğinde Allah ona kâfi gelir.’ Ebû Davud. Dikkat edin! Bu hadîs-i şerîfte çok önemli bir hususa işaret ediliyor! Allah’ın SİSTEM’ine! "Allah’ın düzeninde asla değişiklik olmaz" âyetiyle de vurgulanan SİSTEME. Siz belli duaları veya zikirleri yaptığınız zaman, inansanız da, inanmasanız da, o yapılan çalışma, ilgili mekânizmayı, sistemi harekete geçirir ve mutlaka semeresini verir; demiştik. İşte bu hadîs-i şerîf, söylediklerimizin açık-seçik ispatıdır. "Kişi ister SIDK ile ister yalandan yâni inanmayarak" yaptığında denmesi bunun apaçık göstergesidir. Bu sebeple diyoruz ki, siz inanmasanız dahi bu zikirlere veya duâlara bir süre devam edin, söylenildiği sistem üzere. Elbette neticesine ulaşacaksınız. Allah bize bunun mânâsına ermeyi ve bu duayı edebilmeyi nasîb etmiş olsun.... dır!
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...