Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 05/06/2020 in all areas

 1. 2 points
  Petunyalara ilaç kullanmadım hiç ama yapraklarını suyla sık sık yıkayabilirsin. Akşam üzeri gölge düşünce yıkarsan yaprakları bozulmaz...
 2. 2 points
  Ablacım bu salavat da bir değişiklik yok ben onu @Cangirl75 yazdım. Başka salavat ile bunu karşılaştırması için güncelledim. Konu ile alakalı değil. İstediğin kadar oku ben sayı bilmiyorum.
 3. 1 point
  Çiçek Kokan Sokaklar Bir yolda yürüyorsunuz, sağınız solunuz çiçek. Rengarenk çiçeklerden mis gibi kokular yayılıyor. Ne büyük bir keyif düşünebiliyor musunuz ! Çiçek ve sokak dendiğinde akla hemen Akdeniz ülkeleri gelir. Ülkemizde de Güney ve Ege bölgelerimizin sokakları. Pencerelerde, kapı önlerinde, duvar diplerinde renk renk sardunyalar, begoviller kasımpatılar, hanımelileri. Memleketim olan Çandarlı'da en hoşuma giden görüntülerden biridir bu. Kışın renk renk kasımpatılar sokakları şenlendirir. Günümüzde her yerde satılan o kısa kasımpatılar değil ama bunlar. Boylu poslu, sırıkla desteklenen o eski köy kaımpatıları. Yazın da bahçe güzeli(zinya), sardunya gülhatmi görürsünüz duvar diplerinde, parklarda, sokaklarda. Akşamları kadınlar el işlerini alıp bir komşu evin kapısı önünde toplanır o güzel çiçekler arasında sohbet ederler, akşamın serinliğinde tavşan kanı çaylarını yudumlarlar. Şimdi dilerseniz sizlerle çiçekli sokaklarda yürüyelim biraz İnanın bu güzel yollarda yürürken hiç yorulmayacaksınız. Gözünüz gönlünüz açılacak.
 4. 1 point
  Şuraya baksana inanılmaz güzeller...
 5. 1 point
  Ben petunyaları çok seviyorum ama böceklenip kuruyorlar. Ne yapılabilir böceklerden kurtulmak için?
 6. 1 point
  Tek kelime ile harika, nerelere nerelere götürdün sen beni. Teşekkürler @Renan
 7. 1 point
  Biber çabuk yeşeriyor canım. Bir hafta içinde başını gösteriyor hemen. Sonra da hızla büyüyor. Üç beş yaprak olunca başka saksıya alırsın tek tek...
 8. 1 point
  Herşeyin bedelini ödetiyor hayat... Bazen seçtiklerinin, bazen vazgeçtiklerinin... Bazen yaşattıklarının, bazen yaşatamadıklarının... Bedel ödemeden tadını çıkaracağınız, güzel, keyifli bir gün olmasını diliyorum.
 9. 1 point
  Renan tohum sparis ettim de biberler kaç haftada yeşil bir şey olurlar acaba? Domatesle alakalı bir yorum da rica ediorum.Hepsi tohum şeklinde.
 10. 1 point
  Adım anılmaz oldu Kapım çalınmaz oldu Ömrümün sonbaharında Gönlüm katlansın diye Gören göz görmez oldu Ömrümün sonbaharında Saçlarıma düştü aklar Hüzünlendi akşamlar Ömrümün sonbaharında Hep yüzüme kapandı Dost bildiğim kapılar Ömrümün sonbaharında Şarkılar yarım kaldı Resimler soldu şimdi Ömrümün sonbaharında Döktüğüm gözyaşları Sel oldu aktı gitti Ömrümün sonbaharında Elimden kaçırdığım Gençliğimi özlerim Ömrümün sonbaharında Artık hiç dönmeyecek Sevgiliyi beklerim Ömrümün sonbaharında Barış isyan eyleme Yıllar akıp gidiyor Ömrümün sonbaharında Fazla vaktin kalmadı Giden geri dönmüyor Ömrümün sonbaharında Hala kalem tutacak Bir parça gücüm kaldı Ömrümün sonbaharında Hala yazıp çizecek Birkaç satırım kaldı Ömrümün sonbaharında Hala bitirmediğim Bir yarım şarkım kaldı Ömrümün sonbaharında Ve hala beni dinleyen Bir avuç dostum kaldı Ömrümün sonbaharında Hala beni dinleyen Bir avuç dostum kaldı Ömrümün sonbaharında Kaynak: Musixmatch Besteciler: Barış Manço
 11. 1 point
  Toprak insanin bedendeki kotu energiyi aliyo bence . Terasimda saksilarda yetistiriyorum cicek sebze . Pencere kenarinda mart gibi basladim cimlendirdim ..gecen hafta terasda saksilarda yerini aldi fideler. Tohumlarimi 1 veya 2 gun aspirinli suda bekletiyorum daha cabuk cimleniyor Elbette saksida yetisen sebze ne kadar urun alknir ama hobi iste ☺. Sögüt agaci yapraksiz taze dallari bir kovada 2 -3 hafta islatip dallari cope atiyorkm .Kalan suyu diktigim fidelere can suyu olarak kullaniyorum.Kok salmasini tetikliyomus bir arkadastan ogrenmistim Cüce karpuz Kudretnari Altin cilek Salatalik Acur Kil biber Findik domates Findik domates Cikolata nane Kekik Gul hatmi Tilki kuyrugu cicegi Ayni sefa cicegi Kadife cicegi Muz kabuklarini cope atmak yerine kucuk kucuk kesip saksilarin kenarina gomuyorum bitkinin potasium iihtiyacini karsiliyo,ufalanmis yumurta kabugu gomuyorum toprataki kalsium dengeliyor , demlikte kalan cay yapraklari , kahve telvesi cope atmiyorum saksidaki bitkilere veriyorum gubre yerine geciyor ..
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...