Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 06/27/2020 in all areas

 1. 2 points
  Çok geçmiş olsun. Haşr süresi son 3 ayetini bol bol okuyun içindeki kasvet gider ferahlık gelir. Ben dualarıma ekledim Rabbin hayırlı olanı çıkarsın karşınıza tüm hastalarla birlikte Renanın yakınınıda ümmeti Muhammed ile sağlık şifalar eylesin. Ben sana bunu yazdım ama hemen araştırmasınıda yaptım. Kantoron otunun yağını sordum günde 2 çorba kaşığı içilirmiş. Hasta değilseniz sabah bir çay kaşığı içsenizde olur dediler. Otunu alıp kaynattım gece cam şişe ile terasta beklettim sabah aç karına yarım çay bardağından az içtim. Bakalım zehirlenme belirtisi olacak mı diye Allaha şükür olmadı. Duyuran Rabbime şükürler olsun. Çay gibi birşey lezzetli bir içecek.
 2. 2 points
  Teşekkür ederim hacersş. Kantaron alalım biz de. Radyoterapisi bitmek üzere ama iyi gitmiyor sanırım. Bilinçaltı tekniğini de göstereyim. Yapmaya çalışsın...
 3. 2 points
  Hani kimimiz şunu çokça söyleriz" neye elimi atsam kuruyor sanki" veya bir şey tam olacakken birden olmaya bilir, veya tam olacaktı olmadı,gibi bir çok olumsuzluklar biriktikçe haklı olarak arayışa geçeriz ve nedir sebibi diyerek dert yanmaya başlarız.İşin ucu acaba sihir büyümü var bende diye kapı kapı gezmeye kadar gider.Hatta bildiğimiz araştırdığımız duaları okumaya başlarız. Benzer durumlar ile karşı karşıya olan arkadaşlarımız kendilerinin yapabileceği bir uygulama vermek istedim. İş yerinizdeki olumsuzluklar gerek aile içi çatışmalar gerekse isteyipte ulaşamadığınız bir çok şeyi kolaylaştırmak ve huzur içinde amacınıza ermek için tarifini verdiğim şekilde belirtilenleri yaparak,önce ruhen pozitif durumunuz ,sonrada her zor kapının nasıl açıldığına şahit olduğunuz durum ve gördüğünüz faydalarıda burada yazmanızı rica edecem. 1-) Günde 72 kez İsra Suresinin 45.ve 46. ayetleri ve Rahman Suresi31. ve 32. ayet 41 kez , günün herhangi bir saatinde okunacak,yatarkende olabilir sabah kalktığınızda da olabilir.( 40 gün ara vermeden) 2-) Kurşun bir kalem ile Rahman suresinin 33. ayetini abdestli olarak bir kağıda yazın ve bunu bir şişe suyun içerisine koyun silinsin, bu sudan sabahları aç karnına 1 bardak için,suyu en az 7 gün içmeye devam edin. Not Suyu içtiğinizde kısa süre içinde sinirli agresif bir hal alıyorsanız sakın üzülmeyin gerçekten arınıyor temizleniyorsunuz demektir.Bu tür etkiler sizin lehinizedir.
 4. 2 points
  Bu yeni nesil kıdem tazminatının iyi yanı var, 10 yıl 15 yıl bir işyerinde çalışan biri kendi isteğiyle isyerinden ayrılınca kidem tazminatı alamaz, ancak patronu isten çıkarırsa alır. Bu yeni kıdem tazminatında birkac ay bile bir işyerinde çalışsa hesabında kidem tazminatı birikir.
 5. 1 point
  Sağol canım..Yok ben değilim bir yakınım kanserle mücadele ediyor. Onun için neler yapılabilir diye araştırıyorum...
 6. 1 point
  Renan, yeni gördüm sarı kantoron ile yaşanan mucize paylaşmışlar yalan dünya diye bir yer. Video paylaşamadım. Özetle : dinlediğim kadarı ile aktarayım, Akciğer kanseri olan birisini Dr. Eve göndermiş hastane adınıda vermişler İstanbulda, yapılacak birşey yok diye. Bunlar yakın bir tanıdıklarına gitmişler O zaman demiş madem yapılacak bir şey yok aktara git 250gr kantoron otu al 4 lt su ile kaynat su 2lt kadar düşsün (kaynamaktan ısı azalması) bunu cam şişeye doldur bir gece dışarıda beklet ay ışığında sonra buzdolabına koy sabah akşam 1/2 çay bardağı aç karına içsin hemen birşey yemesin akşamda aynı şekilde yarım çay bardağı içsin buna 21 gün devam etsin. Demiş. Dediği gibi adam iyileşmiş Dr. Gitmişler flim, röntgen vs. ne gerekiyorda yapmışlar. Dr. Şaşmış bu imkansız benim dediğim kişinin şu an ölmüş olması gerekiyor demiş. Siz gelin benimle deyip odasına götürmüş hemen kantoron çayı mı içirdiniz demiş. Madem biliyorsun bize neden söylemediniz diye dr. Sormuşlar bizim söylememiz uygun düşmez sadece çok yakınlarımıza tavsiye ediyoruz kurtulanda oluyor ölende demiş. Bilgi olsun diye uzun uzun yazdım. Not da düşülmüş vucuttaki iltahap, mide, bağırsak, kolon kanserleri içinde birebirmiş. Ayrıca bunu oku sen, ben Joseph Murphy Bilinç altının gücü diye kitabını okumuştum. Sen yazdıktan sonra o kitabın akciğer kanserinden iyileşmiş birinin yazısını buldum. Sayfanın fotoğrafınıda ekliyeceğim. Ayrıca Mersinden kantoron yağı almıştım elim yanmıştı o yağdan sürdüm ne acı nede yara iz kalmadı. Bu aldığımız kantoron yağı ile kaynattığımız ot aynı değil. Ben sordum bu yenilir içilir birşeymi diye tam bilmiyorum yenilmez yara yanık için lakin duyduğuma göre kanser olan birisi 3 hafta bir çay kaşığı içti iyileşti dedi. Tabiki hepside Allahın izni ile, Çektiğim resim okunmuyor, sabah çektirince paylaşırım. Şimdi uyuyorlar : Tekrar dinledim yedikule hastanesi, bir gazeteci paylaşmış. Okuyabilirmisin, okunmuyorsa yaz yeni sayfa çekeyim. Bunu hastaya yaz ver bazı kısımlarını düzeltirsin mesala Allah ım diye yakarış ta bulunsun. Çok kişi faydasını gördü, Amcam meme kanseri idi çok şükür atlattı, Akciğer kanserini bile yenen var, yakınlarımdan baya geçiren var. Annem atlatamadı çünki Dünya sevgisini bitirmişti, yaşamakla ilgili duygusu bile yoktu Babam öldüğü için mücadelesi bile yoktu. Herşey Allahın takdiri ömrü varsa eğer geriye kalan ömrünü sağlıklı bir şekilde geçirsin görmediğe dönsün inşallah... Kitap varda elinde sayfa 64
 7. 1 point
  Her nasip,vaktine esirdir.
 8. 1 point
  Patateste Gül Yetiştirme Bir gül dalını alıyor ve kök kısmı olarak kullanacağımız bölümdeki dikenleri bir güzel temizliyorsunuz... Ardından bir patatesi alıyor ve ortasına gül dalını yerleştirebileceğiniz genişlikte ve derince bir delik açıyorsunuz... Açtığınız bu deliğe gül dalının dikenlerini temizlediğiniz ucunu yerleştiriyorsunuz... Ardından genişçe ve derin bir saksı alıyor ve içini bir miktar toprakla dolduruyor... Ve bu toprağın üzerine içinde gül dalı olan patatesi yerleştiriyorsunuz... Gül dalları dik duracak şekilde patatesleri yerleştirdikten sonra üzerine yeniden bolca toprak ekliyorsunuz... Ardından pet şişe alıyor ve tabanını kesip kapağını çıkararak gül dalının üzerine bu şişeyi yerleştiriyorsunuz... Son olarak saksıyı güzelce suluyor ve gül yetiştirmenin ilk adımını atıyorsunuz... Düzenli olarak suladığınızda ve güneş gören bir yerde yetiştirdiğinizde güllerinizin kısa süre içinde açmaya başladığını göreceksiniz!
 9. 1 point
  tamamlayıcı emeklilik sistemi ve kıdem tazminatı konusunda çıkarılmak istenilen kanunun aslında çalışanlara yanlış lanse edilmesine dayalı yanlış anlaşılmalar var.. bu gün işçi eskitmeden kıdem kazandırmadan işten çıkarmaların çoğu işverenin yüklü miktarda tazminat ödemesi kıdem tazminatı ihbar tazminatı ve diğer ödeneklerdir.. en çok iş mahkemesine dava açılan konulardan birisi de bu yüklü miktarda tahakkuk eden kıdem ve ihbar tazminatını ödememek için işverenin dolambaçlı yollara sapması sonucudur.. kıdem ve ihbar tazminatlarının güvence altına alınması ve bunun işveren ve işçilereden kesilecek cüzi miktarda bir paranın bir fonda birikip emekli olunca veya hak sahibinin ölümü ile kalan varislerine ödenmesi amaçlanmakta olup hem işçilerin kıdem tazminatı korkusu ile eskitmeden kıdem kazanmadan işten çıkarılmasının önüne geçilmesi hem işverenden kesilecek ödenekler ile işverenin kıdem ve ihbar tazminatı korkusu ve yükünün hafifletilmesi ve işçi çıkarmaların önüne geçilmesi hedeflenmektedir.. aslında geç bile kalınmış yıllar önce olması gereken bir düzenlemedir..
 10. 1 point
  plasebo etkisini de unutmamak gerekiyor yani vücudun kendini iyileştirme gücünü.. sarı kantoron faydalı olduğu kadar zararlı etkileri de bulunan bir ot olduğundan oldukça dikkatli kullanılması gereklidir.. Sarı kantaron otu için uzmanlar uyardı Vatandaşların doğal yöntem diye yoğun ilgi gösterdikleri 'sarı kantaronotu'na karşı uzmanlar uyarıda bulundu. Aktarlarda 'sarı kantaron otu' diye satılan bitkilerin çoğunun sarı kantaron olmadığını belirten uzmanlar, "Gerçek sarı kantaronun da kaynatılıp yüksek dozda içilmesi riskli!" değerlendirmesinde bulundu. Depresyon, açık yaraların iyileştirilmesi, kas ve romatizmal sorunlar için vatandaşların doğal yöntem diye yoğun ilgi gösterdikleri 'sarı kantaron otu'na karşı uzmanlar uyarıda bulundu. Milliyet gazetesinden Mert İnan'ın haberinde görüşlerine yer verilen Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, "Bu bitkiyi suya atıp, kaynatıp, yüksek dozda içenler hayatlarını riske atıyor. Aktarlardan sarı kantaron diye aldığımız ürünlerin hiçbiri sarı kantaron çıkmadı. Sarı kantaron diye satılan ürünler, aynı familyadan ancak farklı bitkiler. Doktorların günlük önerdikleri doz, eczanelerde hap formunda satılan ürünlerdir ve 900 mg dan fazla tüketim ciddi sağlık sorunlarına neden olur” dedi. "HEKİME DANIŞILMALI" Sarı kantaron otunun kaynatılarak içilmemesi ve aktarlardan alınmaması gerektiğini söyleyen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Meral Kayıkçıoğlu ise, “Sarı kantaron otu, yağ şeklinde lokal kullanımda güçlü bir anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahip. Çeşitli hastalıklarda halk tarafından yaygın olarak kullanılıyor. Gerçekten de sarı kantaronun hafif şiddetteki depresyonların tedavisinde antidepresanlara yakın bir etki gösterdiği bilinir. Antidepresan etkiyi sağlayan da sarı kantaronun serotonin düzeyini artırmasından kaynaklanır. Ama bu seratonin artışı, sarı kantaron içenlerde hipertansiyon ve ciddi pulmoner hipertansiyona yol açabiliyor. Pulmoner hipertansiyon, akciğer basınç yüksekliği olup, hayatı tehdit edici ağır bir hastalık. Fazla tüketilmesi karaciğerden ilaçların atılımında görevli mekanizmaları etkiler. Ülkemizde sarı kantaron çayları Sağlık Bakanlığı onaylı olarak bulunmuyor. Yan etkilerinin yüksekliği nedeniyle asla hekime danışmadan kullanılmamalı. Ürünler eczanelerden hap formatında doktor kontrolünde alınmalı. Sarı kantaronu çay şeklinde içip, tansiyon ve farklı rahatsızlıklar yaşayan çok sayıda hasta başvurusu aldık" dedi. TANSİYONA DİKKAT Haberde görüşlerine yer verilen bir başka isim İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya da uyarılarını şöyle sıraladı: "Sarı kantaron bilinçli kullanılmadığında çeşitli yan etkiler gösterir. En sık yan etkileri ağızda kuruluk, baş ağrısı, kabızlık, çarpıntı, terleme ve mide bulantısıdır. Serotonin arttırıcı etkisi hipertansiyon ve ciddi pulmoner hipertansiyona yol açabilir. Bu nedenle tansiyon hastalarının kullanması sakıncalıdır. Ayrıca sarı kantaron otu kullanımı esnasında parlak güneş ışığına uzun süre maruz kalmak deride kahverengi lekeler meydana getirebilir ve katarakt oluşumunu hızlandırabilir. Karaciğerden ilaçların atılımında görevli mekanizmaları etkileyebildiği gibi kullanılan ilaçların etkinliğini de azaltabilir. Özellikle doğum kontrol hapı ve tansiyon, antidepresan, astım, kanser ilaçları kullananlar, organ nakli yapılan hastalar ile siroz hastaları tarafından kullanılmamalı. Bu otun gebelikte kullanımı da güvenli değil." Alıntıdır: https://www.ntv.com.tr/saglik/sari-kantaron-otu-icin-uzmanlar-uyardi,5RnlDGWGVk-PT6jA0XCCyg#:~:text=Ay%C3%A7a%20Kaya%20da%20uyar%C4%B1lar%C4%B1n%C4%B1%20%C5%9F%C3%B6yle,ciddi%20pulmoner%20hipertansiyona%20yol%20a%C3%A7abilir. geçmiş olsun renan abla hasta değilsin inşallah
 11. 1 point
  Rahman suresinin 33. ayetinin arapça yazılışında yanlış var. En iyisi kurana bakıp yazmak.
 12. 1 point
  Hakli olabilirsin ben boyle dusunmemistim. Yani senin deyiminle meyvelerdeki tatli gida dedigini ben dogal tatli diye dusundugumden kuru meyve bile tuketiyordum kuru uzum incir kayisi hurma . Bal pekmez 4 sene boyunca nadiren seker kullandim islenmis gida diye dusunmustum sekeri
 13. 1 point
  Örneğin tatlı taze üzüm vs benim bildiğim her ne kadar tatlı gıda , meyva veya şeker den üretilmiş gıdalar vs kanseri tetikliyormuş yani besin kaynağımış onun haricinde istediğini tüketebilinirmiş bildiklerim bunlar
 14. 1 point
  Sagolasin Tam anlayamadim soruyu kusura bakma Soyle anlatayim Pek istah olmuyo zaten insanda .bazen zorluyodum kendimi Tatli meyvelerdeki seker ve beyaz seker cok farkliymis Saglikci bir akrabam soylemisti kanser hucreleri sekerden besleniyo .Seker yerine tatli meyve tuket bol bol sivi tuket diye Sade su nadiren ictim pekmez serbeti veya limon koydum hep ictigim suya Doktorum destekliyodu bu sekil beslenmemi lakin sunu yeme bunu ye gibi tavsiyede bulunmadi hic.
 15. 1 point
  ben yasadigim o aciyi sanciyi o donemki psikolijimi hatirlamak bile istemiyorum artik . Kemoterapi ve ilaclar haricinde ben bitkilerle tedaviye de yoneldim. Duzenli corek otu yagi . Civan perpemi cayi.karbonat kaynatip ictim .zeytin yagli kudret nari ..paca corbasi seker tamamen kestim . Islenmis gidalari kesinlikle tuketmedim .bal hurma meyve sebze agirlikli beslendim Bir gun geri gelebilir dedi doktor bedeninde bi yerlerde uyuyo onu uyandiran faktor ne bilmiyoruz dedi . Rabbim safi ismi hurmetine derman arayan kullarina sifa versin
 16. 1 point
  Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin kad dâkat hileti edrikni ya seyyidi, ya Rasulullah..  Anlamı: Allahumme! Rahmetlerini, eminliklerini, bereketlerini Efendimiz Muhammed sallalahu aleyhi vesellem'in üzerine yağdır. Çaresiz kaldım, her şeyimle daraldım . bana yetiş ey efendim, ey Allahın Rasulü! '' 
 17. 1 point
  Sabah sabah bu salavatı ekranımda gördüm hayırdır inş. Hiç birşeye de niyet etmedim ama dün hastanede idim. Hastaneye almıyorlar işlemini yapan dışarıda beklesin diye çıkarıyorlar, isimle çağırıyorlar, bahçede beklerken yanımdan geçen bir kaç kişi Bismillahirrahmanirrahim dedi, sonra başka birisi Allah Celle celali dedi, sonra başka birisi Ya Allah Ya Fettah dedi. Şimdide bu salavat çıktı karşıma. Paylaşmak istedim nasibi olan okusun diye. Muhakkak bir hayır vardır diye düşünüyorum.
 18. 1 point
  Semraoz için 21 okudum, Rabbim kabul buyursun inşallah...
 19. 1 point
  Unutan Kişilere Yedirin 10 Gün Önce Yediğini Bile Hatırlayacak Akciğer kanserinden korunmak için sigara içmememiz gerektiğini hepimiz biliriz. Alkolü fazla tüketirsek karaciğerimiz sıkıntıya girer. Az su içmek ise böbrek sağlığımızı tehlikeye atar. Peki ya tüm vücudumuzu ve organlarımızı yöneten, ayrıca zihnin temeli olan beynimizi korumak ve işlevlerini geliştirmek için ne yememiz gerektiğini biliyor muyuz? Güçlü bir hafıza için 8 beyin dostu besin Stres, hava kirliliği, kötü beslenme gibi etmenlerden beynimiz olumsuz etkilenebiliyor, hafızamız zayıflayabiliyor ya da bir işe odaklanmamız güçleşebiliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, güçlü bir beyin ve hafıza için antioksidanlardan, vitamin ve minerallerden zengin, sağlıklı yağlar içeren dengeli bir beslenmenin önemine dikkat çekiyor. İçerdikleri besin öğelerinden dolayı onları birer beyin dostu yapan 8 besini ise şu şekilde sıralıyor. Zerdeçal “Kurkumin” adı verilen etken maddesi ile zerdeçal, güçlü ve doğal bir antioksidan. Tarih boyunca tedavi amaçlı olarak kullanılmış olan bu kök bitkisi, beynin oksijenlenmesine, bilgiyi öğrenmenize ve işlemenize yardımcı oluyor. Zerdeçalda bulunan kurkuminden tam olarak faydalanmak içinse zerdeçalı yağ içinde hafif ısıya maruz bırakmak gerekiyor. Sebze veya et yemeklerinizi bitkisel yağ ve zerdeçalla sote etmek bunun için çok ideal bir yöntem. Kurkumin içeren bir gıda takviyesi kullanımında ise emilimi yüksek ve standartlara uygun olanları seçmeye özen göstermelisiniz. Yağlı tohumlar-Kuruyemişler Yağlı tohumlar “beyin dostu” nitelemesini sonuna kadar hak ediyorlar. Sağlıklı yağ asitleri, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler açısından oldukça zengin olan ceviz, badem, fındık, keten tohumu ve çörek otu özellikle yüksek oranda vitamin E içeriyorlar. Antioksidan kapasitesi yüksek olan vitamin E, hücre zarlarını serbest radikallerden koruyor ve zihinsel gerilemeyi yavaşlatıyor. Beyin sağlığı için gerekli yüksek Omega-3 içeriğiyle cevizin bir adım öne çıktığı yağlı tohumları günde 1 avuç içi kadar ve çiğ olarak tüketmenizde sayısız fayda var. Yeşil yapraklı sebzeler A ve K vitaminlerinden zengin ıspanak, karalahana, pazı, brokoli, roka, dereotu, maydanoz gibi yeşil yapraklı sebzeler posa ve yüksek antioksidan içerikleriyle sadece beyni değil ‘ikinci beyin’ olarak nitelenen bağırsakları da destekleyen harika besinler. Aynı zamanda C vitamini deposu ve lif kaynağı olan yeşil yapraklı sebzeler anti-inflamatuar özellikleriyle beyni hasarlara karşı korumaya da yardımcı oluyorlar. 1 kase yeşil yapraklı sebze tavsiye edilen günlük C ve K vitamini alımının tamamını karşılıyorlar. Yeşil yapraklı sebzeleri çiğ ya da hafif pişirerek – örneğin buharda tüketmenin vitamin kaybını önleyeceği ise unutulmamalı. Yaban mersini Yaban mersini ve diğer koyu renkli çileksi meyveler, tıpkı yeşil yapraklı sebzeler gibi anti-inflamatuar ve antioksidan etkilerinin oldukça güçlü besinler. Antioksidanlar beynin yaşlanmasına ve nörodejeneratif hastalıklara zemin hazırlayan oksidatif strese karşı savaş açarlar. Özellikle yaban mersininin, içindeki antioksidanlarla beyin hücreleri arasındaki sinyal iletimini geliştirebileceği gösterilmiştir. Yaban mersini aynı zamanda hafızayı iyileştirmeye ve kısa süreli hafıza kaybını geciktirmeye de yardımcı oluyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker, “Mevsiminde taze yemenizin önerildiği koyu renkli çileksi meyvelerden, mevsimi dışında dondurulmuş ya da kurutulmuş olarak tüketerek de faydalanabilirsiniz” diyor. Kakao Kakao ve çikolatanın mutluluk hormonu olarak da bilinen serotonin üretimini arttığı biliniyor. Aynı zamanda beyni ve bilişsel işlevlerini destekleyici flavonoidlerden zengin kakao, özellikle beynin öğrenme ve hafıza işlevlerine ek olarak kısa süreli belleği güçlendirmeye katkı sağlıyor. Araştırmalar, kakaodaki flavonoidlerin hafızayı geliştirmeye ve yaşla ilişkili zihinsel gerilemeyi yavaşlatmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bu özelliklerden faydalanmak için ise beyaz ve sütlü çikolataları bir kenara bırakıp en az yüzde 70 oranında kakao içeren bitter çikolataları ya da kakao tozunun kendisini tercih etmeniz gerekiyor. Yağlı balıklar Omega-3 yağ asidi kaynağı yağlı balıklar, hafızayı geliştirmede ve beyin gücünü artırmada en önemli besin öğelerinin belki de başında yer alıyor. Omega-3 yağ asitleri, sinir hücreleri arasındaki elektrik sinyalini teşvik ederek beynin daha iyi ve hızlı şekilde iletişim kurmasını sağlıyor. Ayrıca zihinsel konsantrasyonu ve hafızayı iyileştirmeye yardımcı oluyor. Yeterli Omega-3 alımı için tercihen küçük ve yüzey balıklarını mevsiminde haftada 2 veya 3 defa tüketmek ve yüksek ısıda kızartmadan uzak durmak gerekiyor. Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) balık tüketiminin yetersiz olduğu durumlarda ise Omega 3 takviyesi alınmasını öneriyor. Yumurta sarısı Yumurta, beyin sağlığı ile ilişkili besin öğelerinin küçük bir kabuk içinde toplandığı mucizevi bir besin. Özellikle yumurta sarısı, beyin fonksiyonlarını ve gelişimini desteklemek ve ruh halini düzenlemek için önemli olan B grubu vitaminleri, folik asit ve kolin açısından zengin bir kaynak. Yumurta, içeriğindeki kolin maddesinin, mutlulukla ilgili hormon üreten bir kimyasal olan betaine parçalanması özelliğiyle de öne çıkıyor. Kemik suyu Doğru teknikle hazırlanan kemik suyunun bağışıklık sistemini ve beyin sağlığını destekleyebilecek bir başka besin olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilan Eker sözlerine şöyle devam ediyor: “Kolojen ve hyaluronik asit içeriğiyle kemik suyu, oksidatif stresin azalmasına yardımcı oluyor. Prolin ve grisin amino asitleriyle de beynin ve bağ dokunun iyileştirilmesine katkı sağlıyor. İlikli kemiklerin en az 12 saat kısık ateşte kaynatılmasıyla elde edilebilecek besin değeri yüksek kemik suyuna tercihen biberiye, soğan ve sarımsak eklenerek beyin sağlığını desteklemek mümkün. Kemik suyunu 1 hafta kadar buzdolabında, 3 aya kadar ise derin dondurucuda muhafaza ederek tüketebilirsiniz.”
 20. 1 point
  tiroit. için kehribar taşı iyi geliyor
 21. 0 points
  Belli bir süre sonra beklenti içinde olmuyorsunuz ! Çünkü artık ne hevesin ne de inancın kalıyor ! Neyin beklentisinde olacaksın ki ? İnsanlar sağolsunlar, Herşeyi kursağında bırakıyorlar.. . . .
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00
×
×
 • Create New...