Jump to content

ılyada

Üye
 • Content Count

  594
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Posts posted by ılyada


 1. Amerika birleşik devletlerinde C.I.A Müslüman bir çok cinci alternativ olarak kullanılıyor.Doktorlardan medet umamayanlar cincilerin kapısını çalıyor.El altından halkımızın zaten yapmakda olduğu bir iş bu.Hatta hocaları bitirir papaz papaz gezerler.Bence bu konuda cincilik konusunda resmi bir kurum oluşturulmalı tıp kurumundan ayrı.Büyü bozmak ve cinleri öldürmek için.Herkes üç kağıtçılardan kurtulmalı.Bence mantıklı bir tez ama tıp için mantıksız.

  • Like 1

 2. Ben şu konuyu hala anlıyamıyorum.Ikı terör yanlısı öluyor soruşturma başlatılıyor.Bayrak indirene soruşturma daha yok.Demokrasi ayrı terör ayrı.Teror silahla ve kanun cercevesınde çözülür.Eğer çözüm süreci diyerek terörle anlaşma yapmaya çalışırsan .Aciz kalan sen olursun.Nitekim de öyle oldu.Devletin karakolu her yerde olur bunu yargılamak terör örgütlerine düşmez.Sayın Tayyip Erdoğan yurt dışında ki toplantılarda bayrağı yerden kaldırıp haberlere konu oluyor başbakanımızın bayrak sevgisi diye.İşte o yurt dışı toplantılarda yerden kaldırdığı bayrak sevgisi lice de nereye kaybolmuş.

  • Like 1

 3. Terör örgütünü savaşmadan bitiremezssin.Çözüm süreci şöyle olur pkk silah bırakır af diler gider hapse cezasını yatar çıkar topluma entegre olur tamam.Ama türk toprağında yaşayan vatansız ırklara vatan edindirme süreci olmamalı.Toprak türk toprağı ülke türkiye.Sen teröristin ağzına ne bakıyorsun.Kapat partiyi yap operasyonu bakim ne oluyor.Sempatizanlarıda terorıst olarak değerlendir bitti giddi.Biz hep böyle yaptık hep başardık ne zaman tayyıp ılıman bir taviz polıtıkası izledi işte o zaman saplandık kaldık.Ama yakın zaman da özümüze döneriz.Bu bizim doğamızda var.Bakalım o zaman bu akıller bu haınler ne yapıcaklar.


 4. Çöpten çıkan torba torba oy pusulaları demokratik seçimin nişanesi oldu.Zaten ankarayı da dalevere ile aldılar.Pusulayı hazırla ,değiştir say seçimi kazan.Akp böyle seçim kazanıyor oy tabanı o kadar fazla değil.Mhp den çaldığı oylar yeniden mhp ye dönmeye başladı.Bu seçim adil olsaydı yüzde 30 u geçemeyecekdi.Bu da son artık anapçılardan kurtulan türkiye yakında akp cilerden de kurtulacak.Herşey sırayla....


 5. Gezi artık toplumda özel bir ruh oluşturdu.Geçen sene bende o ruha bizzat katılan ve gaz yiyip içen kısımdandım.Kişi başına düşen gazın sayısı yoktu.Talebeler,sol ,sağ görüşlüler,spor takımları v.b her kesim ordaydı.Bende mistik le beraber katılmıştım.Çok özel bir sinerji ve güçlü bir bağ orda oluşmuştu.Sonuç da halkımız tepkisini verdi ve parkını yeşil sermayeye yedirmedi.Ayrıca gezi şehitlerini de saygıyla anıyorum.

  • Like 1

 6. Osmanlı da ülama geçinen sınıfın saplantılı fikirleri dönemin toplumu ve yöneticisini etkilemiştir.Fakat yahudi ve hırıstıyanlara zinni statüsüyle yaklaşıp onları korulan osmanlı alevilere gelince sürekli kavga çıkartan,bozgunculuk yapan ,osmanlı mülküne zarar veren bir azgınlar gürühu yaklaşımı sergilemiştir.Tayip erdoğan da bundan örnekle diyor ki aleviler osmanlı döneminde de kırıp döken azgınlık çıkaran bir gruptu şimdide öyleler.Madem öyleler sizde ona göre bir yönetim belirleyin cem evlerinde rahat ettirin.İnanç özgürlüğü naraları atıp ortadoks çarşafını türk kadınına yapıştırmaya çalışacağınıza.Hakiki bir inanç özgürlüğü anlayışı getirin.Aleviler bu toplumun temel taşlarından biridir.Çağdaşlıkda ön sırada yer almışlardır.Türk alevi kavramı yukardaki yazıda yanlış manada kullanılmış.Türklük bakımından değil.Türk alevisi manasında kullanılmış.Türk alevileri ıran şiileri ve ırak caferilerinden çok ayrıdır.Alevilik anllayışlarında türk alevilerinin şii ve caferilerle tek ortak yanları hz osman ve hz ömer konusunda hem fikir olmalarıdır o kadar.İbadet şekillerinden tutun da yaşayış ve fikir bakımından çok farklıdırlar.O yüzden şii ve caferiler türk alevilerini desteklemezler.Yönetim de destek vermediği için her zaman bir kısır döngü yaşamaktadırlar.İnanç özgürlüğü sadece ortadoks 'ların kara şarşafını giyip benimsemede olmamalı.Ermenileri azdırıp alevi insanları görmezden gelemezsiniz.Alevilere inanç özgürlüğü getirmek zorundasınız.Başbakan ermenilere gösterdiği hoş görüyü alevi öz vatanımızın evlatlarına da göstermelidir.Erdoğanı kınıyorum ve bir sünni olarak alevileri her zaman destekliyorum.


 7. Camide içki içilmedi ne büyük iftira.O gazı ben yedim bende ordaydım kimse nefes alamıyorken içki içemez.Tomadan gazlı su sıkıyorlardı ve ayrıca biber gazı fırlatıyorlardı.Taksimde sıkılan gazdan dolma bahçede nefes alınmıyordu.Her kesimden insan vardı.Ortada kalmış turistler de gaz yediler.Neden taksim parkı bir beton yığını olsun peşkeş çekilsin.Taksim her grubun sahip çıktığı bir ortak nokta olduğu için tepki de ortak oldu.Her kesim ordaydı .


 8. Selehattin demirtaş diyor ki Bu başbakan ya bize yalan söylüyor yada halka yalan söylüyor.Bunu derkende aponun özgür bırakılması ağrıya kadar kürtlere verilmesi ve askerin ordan çekilmesiyle ilgili başbakanın teror örgütüyle yaptığı anlaşmayı hatırlatıyor.Tayyip erdoğan partisinin kapatılmasını önlemek için terör örgütü partisine de destek verdi.Silahlı mücadeleyi bitirdi türkler açısından zira pkk hergün karakol basıyor .Ikdidar uğruna türk toprağını peşkeş çekti.Umarım hak ettiğin makam olan vatana ihanet ve vatanı satmakdan da yargılanırsın.


 9. Doğru söylemiş ayda 30 dolar para kazan doktor burda gecede 300 dolar en az para kazanıyor.Çoğu buraya sex işçiliği yapmaya geliyor.Başka hangi ülkede bu kadar çok para kazanabilirler.İngilterede onların yüzüne sadece hindular,pakiler,araplar bakıyor açlarından ölüyorlar.Türkiyede ise dünya para kazanıyorlar.Gazete herkesin bildiğini yazmış.Suriyeliler ise biz orda olsak bir bardak beleş su vermezdi bizde onları doldurdukça dolduruyoruz.Irakdan gelenler yetmedi şimdi de suriyeyi başımıza bela ettik.Bize ne ya bakıyoruz o kadar hep kazık yıyıyoruz sonra.

  • Like 1

 10. Komedi filmlerini geçti artık bu konu.Büyük israil ve ermenistan projesi kapsamında sıyonizmin madi ve sıtratejik açıdan desteklediği azınlıklara karşı avrupa birliği aslında sevr protokollerını imzaladığımız için bişey yapamıyoruz.Sevr zamanı ermeniler bu talebte bulunmuşdu ama nüfusları yeterli değildi.Şimdi aynı projeyi kürtler üzerinden devam ettiriyorlar.Bedava petrol doğal gaz ve toprak.İştahları kabarıyor siyonistlerin.Almanya ,fransa ,ingiltere,israil baş destekçiler .Aynı kurtuluş savaşın da olduğu gibi zaman değişiyor seneryolar değişiyor ,piyonlar değişiyor ama amaç hiç değişmiyor.Çıkalım avrupa birliğinden ve avrasya birliğine girelim yada türki cumhuriyetler birliğine.Geri kalanı ordumuz halletsin olsun bitsın.Bu oyunu daha önce görmüştük açılımla falan halledilemez .Çünkü amaç arap karnabaharından sonra türkiyeyi karıştırmak.


 11. Olağan üstü hal ilan edilsin.Ayrıca örgüt ve yandaşlarıyla alakalı partiler kapatılsın.Akabinde de yurt içi ve yurt dışı operasyonlar başlasın.Sansür uygulayarak ört bas edrek guney ve doğu anadolu bölgesini anarşistlere teslim etmeye çalışmak hiç doğru değil.Amerika sesini kessin kendisi izin verirmi kendi ulkesin de böyle saçma sapan işlere.

  • Like 1

 12. Atatürk türkler için Allah tarafından özel yaratılmış bir zat-ı şahanedir.Allahın türk ırkını kutsadığının en açık alametidir.Onun tüm ilke ve devrimleri türk milletinin temel taşlarıdır.O türk milletinin garantisi ve tek teminatıdır.


 13. Milletin beynini o kadar uyuşturmuşlar ki artık okuduğunu idrak edemez olmuş.İdrak etmekten uzak cahil aptallar.Cahilliğiniz kendi aptal konularınızla sınırlı kalsın.Ama yüce türk halkını kurtarmak için özel olarak Allah tarafından gönderilmiş ulu bir şahsiyetin soyadıyla ilgili nasıl hata yaparsınız.Mesut yar beyfendiyi bu konuda tebrik ederim çok başarılı bir tespitte bulunmuş.

  • Like 3

 14. Erkek yada kadın farketmez aldatılma başladıysa aradaki karı-koca ilişkisi sarsılmaya hatta okey dönmeye başlamıştır.Kimse kendini kandırmasın.Aynı evin içinde didişme kavga arasında çocuklar büyüyüp gidiyor.Erkek aldattıysa kadın çocukları kocasına verip hayatına bakmalı.Kadın aldattıysa çocuğunu yanına almalı çünkü kusurlu taraf olduğu için ileride problem çıkar.Kadın aldatması çok nadir olduğu için istisna erkekler bakımından konuyu değerlendirmek lazım.Kimse kimse için üzülüp ömrünü çürütmesin.Ayrılsın gitsin çocukda varsa ne olmuş 18 den sonra tutabilene aşk olsun.İnsanın önce kendini düşünmesi gerek çoluk çocuk sonraki işler...

×
×
 • Create New...