Jump to content

berresu

Üye
 • Content Count

  9,119
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  50

Posts posted by berresu


 1. Adini yazamayacağım şampuan reklamı çok saçma. Biri dansçı kadın biri sporcu erkek saçlarındaki kepek yüzünden başarısız olacaklarını düşünüyor bu şampuanı kullanınca başarılarına başarı katılıyor  :)  :).

  Tam enerji içeceği reklamı olması gerekirdi 


 2. Bugünlerde biraz takıntılıyım hatta biraz değil biraz fazla. Arefe günü sabah ayrı öğleden sonra ayrı alışveriş yaptim bayeamda marketlerin kapalı olması beni acayip gerdi. Mahallede bulunan bütün marketlere gidip ksc gün kapalı olduklarını sordum, sadece geç açacaklarını hergun açık olacaklarını öğrendim yinede geç açacak olmaları bile streslendirdi. Sanki günde 3 vakit alışveriş yapıyorum. 3. Fotoğraftaki kişinin ismi Kadir , Mersedes Kadir. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mersedes'i zannederek yaşıyor.
  Buraya kadar tamam. Anlatmaya bayıldığım kısmı bundan sonra başlıyor.. Koskoca bir şehir , Kadir'in Mersedes hayalini her şeyiyle sahiplenmiş durumda.. Kadir trafik ışıklarında duruyor, arabasını park ediyor, diğer arabalar trafikte ona yol veriyor, ona göre parkediyor. Bütün şehir o "Mersedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün ciddiyetleriyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor..
  Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere park ettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşıyor.
  Bir 'deli'nin sopasına göre yaşayan şehirlerin, sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş gelir insanın kulağına.. Anlarsınız umarım..
  Kadir'in başka bir hikayesi de hayli komiktir.
  Kadir bir gün arabasını servise götürmüş ve sorunlarını söylemiş. Usta almış arabasını ve "2 gün sonra gel" demiş. Kadir 2 gün sonra gelmiş. Usta arabanın daha olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün gitmiş. Usta yine olmadığını söylemiş. Kadir ertesi gün yine gitmiş. Usta arabanın hâlâ olmadığını söyleyince "YETER ARTIK YA VERİN ARABAMI KAÇ GÜNDÜR YÜRÜYEREK GİDİYORUM EVE" demiş...
   

  Alıntı 

  • Like 2

 4. Ay a hiç gidilmediki üs konsun. Amerika gizlilik derecesine göre 5 10 20 yıl sonra yaptıkları gizli herşeyi halka açıklıyor en gizlisi 50 yıl sonra açıklanıyor.  Ay a hiç bir zaman ayak basılmadi 1969 yılında yapılan pahalı bir gösteriydi ve onun 50. Yılı bu yıl. Büyük bir ihtimalle bu yıl ay a ayak basılmadığını açıklar.


 5. Normal bir mahallede normal bir cadde üstü apartmanda oturuyiruyorum. Oturduğum caddede çift sıra onlarca apartman var. Ilginc olan ne ; sabah camiden dönen dedeler brnim kaldırımımda sohbet eder, okula giden çocuklar benim kaldırımımda buluşur, pazara gidenler dönenler benim kaldırımımda sohbet eder akşam gençler yine burda buluşur konuşur, otobüslerin minibüslerin geçtiği bir cadde olmasına rağmen çocuklar birsürü park dururken benim kaldırımımda oynar, bütün telefon konuşmaları evlenme teklifleri boşanma kararları mahalle kavgaları hep benim binamın önündedir.

  Bunlara inanmak tabiki zor çünkü bu kadar olayın tek bir yerde olması mümkün değil ama ben hep imkansızı başardım. Şu an da kadınlar sohbet ediyor çocuklar ciyak ciyak bağırarak kaldırımda oynuyor. Yeter kafam şişti.


 6. Ramazan bayramında 1 yıl geri ödemeli 2 ay ertelemeli kredi veren bankalar, bu insan ramazanda aldığı krediyi odeyemeden kurban bayramı geliyor onu bitirmeden tekrar ramazan bayramı. Bankacılar insanlarla dalgamı geçiyorsunuz 


 7. Dün gece rüyamda, yaşlıca bir komiseri genç bir kızla tanıştırmaya çalışıyorlar. Adamı görüyorum aşık oluyorum o kız çok genç sana göre değil diyorum. Olayı anneme anlatıyorum annem adamı istemiyor.

  Kötü rüya gördüğümde olduğu gibi çıkar. Ama böyle aşk li sevgili rüya gordummu çıkmaz  :(


 8. Nereye yazacagimi bilemedim buraya yazıyorum. 

  O kadar yoğun günler geçiriyorum o kadar işimin arasında arkadaşıma ev bakmaya gittim. Eve girdim aydınlık ferah otoban kenarı oturup gün boyu geçen arabaları izleyebilirim coook beğendim bayıldım. Heryer güzelmiş manzara harika diye diye gezerken,  evi satsa dünya para kazanacak emlakçı dile geldi, bu ev kuzey cephe ısınmaz dedi. 

  Hiçbir şey seçmekten anlamadigim gibi ev seçmekte de başarılı değilmişim  :)

  • Sad 1

 9. Ben bal arısı gibiydim senden önce
  Bak pervanelere döndüm seni görünce
  Yana yana kül olsam her an, yine de senden ayrılamam
  Yoluna adadım ömrümü ben sensiz olamam
  Yana yana kül olsam her an, yine de senden ayrılamam
  Bin yıl yaşasam yine sana doyamam
  Sana gönlümü verdim ey nazlı güzel
  Seni almazsam gözlerim açık gider
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Yoluna adadım ömrümü ben gel kaçma güzel
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Sana gönlümü verdim nazlı güzel
  Sana gönlümü verdim ey nazlı güzel
  Seni almazsam gözlerim açık gider
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Yoluna adadım ömrümü ben gel kaçma güzel
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Sana gönlümü verdim nazlı güzel
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Yoluna adadım ömrümü ben gel kaçma güzel
  Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel
  Sana gönlümü verdim nazlı güzel
  Kaynak: Musixmatch
×
×
 • Create New...