Jump to content

Hak Aşığı

Üye
 • Content Count

  7,761
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Hak Aşığı last won the day on October 29 2014

Hak Aşığı had the most liked content!

Community Reputation

107,995 Excellent

2 Followers

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Öncelikle ALLAH sabır versin. Bunu yaşayan bi çok kişiden birisiniz. Benim çevremde de var böyle eşler. Kıtlık bilinci oluşturuyor aslında. Ne kadar plan yaparsan yap biriktirirsen biriktir o senin hesabını dahi yapmadığın bir şeye bir yere gidecektir. İnsan sevdiğine cömert olmalı. Kaç yıllık evlisiniz? Onun bekarken nasıl olduğunu ailesine onu tanıyanlara sorun. Bu durum sadece size karşımı yoksa genel olarak hep böyle miydi ? Ne yazık ki bazılarımız çok eli açık oluyoruz bazılarımız cimri denilecek kadar tutucu. Tabi ki dua edin ama sebepleri de araştırın. Vakt-i zamanında yokluk görmüş eksiklik yaşamış biriyse aşırı tutucu olur. Eskiler de çok var. Büyüklerimiz hep der biz çok fakirdik. İŞte şöyle giyemedik şöyle yiyemedik. Para kazanmanın zorluğunu biliriz. Tasarruflu olun vs. Hepimizin hayatında var. Tabi ki emeğinin kıymetini bileceksin ama kazandığın nimetlerin şükrünü eda ederek geçimini de sağlayacaksın. ALLAH nimetini kulunun üzerinde görmek ister. Bugün sakladığınız para yada bir eşya ne bileyim herhangi bir şey yarın size değil de başkasına nasip olur.Keşke bunları eşinize anlatabilsek. Dua edin ve siz anlatın.Ve onun etkileneceği insanlarla vakit geçirmesini,bu durumu aşabileceği kitaplar okumasını film seyretmesini sağlayın. Olmadı onunda mutlaka vazgeçemediği alışkanlıklar vardır. Sürekli aldığı yada almak zorunda olduğu şeyler. Mesela şu bot meselesinde kendisi içinde ayn şeyi düşünüyor mu? Geçen yıla var bu senede aynısı giyeyim diyor mu? Onun davranışları ile sizde ona yaklaşabilirsiniz kırmadan dökmeden. Anlatarak. Siz ona ayna olun sizde kendisini görsün.Belki ALLAH bu şekilde ona yaptığının karşıdakilere saygı olmadığını gösterir.
 2. Bir türlü düzenli okuyamadım bu duayı... okumalı bence
 3. Valla her sayfada ayrı ayrı şeylr sorulmuş.Şükrü abininde yardımı ile anladığım ; niyet yok sayı yok abdestli okumanızda fayda var.Günlük istediğiniz ve okuyabilidğiniz kadar okuyun.
 4. Teşekkürler deniyicem inşaALLAH ALLAH razı olsun
 5. Nasıl okudun peki belli saatlerde abdest alıp kıbleye dönüp özel bi şekildemi uyguladın niyetin herkes içinmi yoksa sevdiğin kişiler için mi oldu paylaşabilir misin bizlerlede...
×
×
 • Create New...