Jump to content

ÇEVLİK

Üye
 • Content Count

  314
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ÇEVLİK


 1. HIYBETULLAH EFENDİ DUASI

  EÜZÜBİLLAHİMİNEŞEYTANİRACİYM
  BİSMİLLAHİRAHMANIRAHİM

  Vate semtü bi hablillahi vela havle ve guvvete illa billahil aliyyil azim.                                                                                                                                                                                                                                                 Ya Gaimu ,ya Daimu ,Ya Hayyu ,Ya Gayyum. Ya Vitru ,Ya Ehadu ya Semadu .ya Allah                                                                                                                                                                                                                                                                              Allahümme salli ala Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.                                                                                                                                                                                                                                                      Eşhedü enla ilahe illallahu vahdehu la şeriyke lehu ve eşhedu enne muhammedun abduhu ve resuluhu.       

                                                                                                                                                                                                                                                      Estafirullahe min külli zenbin ve etûbû ileyk.                                                                                                                                                                                                       

   Birahmetike ya erhamerrahimiyn. Amin.

  Okduktan sonra Hıybetullah Efendiye
  1 Fatiha gönderilecek.

  200 defa okuyan
  1 saatte huzur bulur.Bu duayı
  1 defa okuyan Kur’an-ı Kerim’i hatim etmiş gibidir.
  2 defa okuyan İncil’i, Tevrat’ı ve Zebur’u ,
  3 defa okuyan Adem (a.s.) 10 suhuf , Şit, İdris, İbrahim (as.) ‘a inen suhufları okumuş gibidir,
  4 defa okuyan Allah (c.c) hazretleri ona nazar eder,
  5 defa okuyana Hıybetullah yetişir, 6 defa okuyana üçler yetişir,
  7 defa okuyana yediler ve kırklar yetişir,
  8 defa okuyana Allah’ın sevgilisi hz.Muhammet(a.s.) ,
  9 defa okuyana tövbe kapısı ve cennet kapısı açılır.Melekler o kadar iner ki yerle gök arası dolar.
  11 defa okusa bütün günahları bağışlanır.
  12 defa okusa 7 cehennem kapanır.
  13 defa okusa 8 cennet bezenir.
  14 defa okusa cümle duası kabul olur. Artık bundan sonra okuyanın sevabını Allah (c.c) bilir.

  Bu duaya bazıları hiybetullah duası demişler. Ancak bu duanın bu isimle bilindiğini gösteren bir kaynak bulamadık. Ancak bu duayı okumak güzeldir. Gerek Kuran ayetlerinden gerekse Peygamber Efendimize ait bazı dualardan meydana gelmiştir..

   

   


 2.  

  arkadaşlar size bir bilgi vereceğim evi terasta olan açık alanda olan arkadaşlar yaparsa iyi olur bizede haber edin geçen bir arkadaşım söyledi kadir gecesini bulmak için cam bardağa bir parmak kalacak şekilde su koyuyorsunuz ve ayın yansıması bardağın içine gelecek şekilde altında tutun ve 10 dakika kadar bekleyin eğer kadir gecesi ise bardağın içinde kabenin görüntüsü düşüyormuş kendisi 2,3 defa görmüş bana yeni söyledi,benim evin konumu uygun değil malesef ay da geç yükseliyor bu günlerde o yüzden yapamıyorum.
  .parmak eni nemi diki nemi olacak slm

 3. 666 okudum

   

  ŞÂBAN-I ŞERİF

   

  Şâban ayı, Resûlüllah (s.a.v.) Efendimiz’in ayıdır. Bu itibarla salavât-ı şerifeye çok devam etmek lâzımdır. Yine mümkün oldukça istiğfar, salavât-ı şerife, İhlâs-ı Şerif okumalı, teheccüd ve tesbih namazları kılmalı ve hatm-i enbiyâ yapmalıdır.


 4. Yatsı namazından sonra ” 500 defa “ ya musabibel asbabe” okuyunuz .

  Okumadan önce ve sonra 11 defa Salavat-ı Şerife okuyunuz . Fakat başınızda herhangi birşey olmaksızın ve açık bir yerde dışarıda okumanız şarttır.

  Başınzıda şapka, eşarp,örtü olmamalıdır ayrıca bir ağaç altında veya evin içinde de olmamalısınız. Bu vazife rızık is için iksirdir.

  Uyarı: Lütfen ihtiyacınız olandan fazla para için istekte bulunmayınız. ALINTIDIR

  • Like 1

 5. [h=2] Lâ ilâhe illallâhül ĥalîmül kerîmü sübĥânellâhi rabbissemâvâtisseb ì ve rabbil àrşil àžîmi vel ĥamdü lillâhi rabbil àlemîn Allâhümme ŝalli àlâ àlennûril mübîn raĥmetel mustafâ seyyidel murselîn.

  başka yerde bu şekilde yazıyordu Havas ile alakalı gerek okuma gerekse yazma olsun, bu duaları yapacağın amelden önce ve sonra 3 er defa okunur.[/h][h=2] [/h]

  [h=2][/h]


 6. ŞEYH ABDÜLKADİRGEYLANİ HAZRETLERİNDEN HACET DUASI

  Arkadaşlar Şeyh Abdülkadir GeylaniHazretlerinin hayatının anlatıldığı kitapta, onun dili ile 11 Adım duasınınnasıl yapılacağı anlatılmıştır. Kitaptan aynen aktarıyorum:

   

  "Abdülkadir Geylani Hazretlerinin vasiyeti şudur ki, buyurmuşlar:

   

  Bir kimsenin dergah-ı Hakdan bir muradı olsa... Ben Hazreti Hakkı düşümdegördüm. Yedi kere dedim ki: Ya Rab!.. Her kim beni çağırsa mahrum kalmaya! deyutezarru ettim. Duamı Hazreti Hak kabul eyledi.

  İmdi bir kimesne benim ruhum için iki rekat namaz kıla, amma temcidde kıla!Evvel rekatta bir Fatiha onbir İhlas okuya; ikinci rekatta, bir Fatiha onbirİhlas okuya... Selamdan sonra on kere Salavat vere ve bir Tebbet okuya! Ayağüzere kalkıp el bağlaya, onbir adım gündoğdu yere (Doğu'ya) karşı yürüye ve sağ elinuzada ve yedi kere: "YA ABDÜLKADİR GEYLANİ emdidnili kaza-i haceti (HACETİMİN YERİNE GELMESİ İÇİN BANA İMDAD EYLE!) diye çağıra!

  Her ne niyete kim çağıra, kabul ola!

  Niyetimi hasıl kılıver diye, kendi neye kadir ise nezr eyleye Cümle maksuduhasıl olur inşaallahuteala.

  Gaflet olunmaya, mücerrebattandır."

   

  Denendi mi gibi sorular sormayın lütfen, bana yapmak daha kısmet olmadı, sözverdiğim için koydum buraya. Kaldı ki Abdülkadir Geylani kendisi de içinizdeşüphe olmadan yapın demiş. Allah hepimizin dualarını kabul eder inşallah...

  alıntı

×
×
 • Create New...