Jump to content

ArAz

Üye
 • Content Count

  1,265
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by ArAz


 1. Herkesin dini kendisini ilgilendirir saklamaya luzüm yok bence ama başka insanların inancına saldırırsa saygıda bekleyemez.

  aa olur mu bu ateist tayfası istediklerini sayacak dökecek Peygamberimize (s.av.) Rabbimize sonrada saygı bekleyecek saygı göstermiyor musun kapasitesiz olursun saygısız olursun :no:


 2. Bu beni aşar,bu konuda tıp konuşmalı,hiç akrabalığı olmayan kişilerdede sakat çocuk olabiliyor.Akraba evliliğinde biraz daha fazla sakat çocuk doğumları diye duydum.Ben ALLAH ın ruhsatını söyledim.Bu herkes kuzeniyle evlensin demek değil tabiiki.Ancak iki kuzende birbirini sevipte evlenmek isterse buna ALLAH tealanın izninin olduğunu bilsinler.

  çünkü akraba evliliklerinde aynı geni taşıyan kişiler evlenmiş oluyor ve sakat çocuk olma olasılığı daha fazla ..

  ama akraba olmayan kişilerde ise bu oran tabii ki düşücek ..

  zaten artık kan tahlili olmadan evlenilmiyor


 3. şimdi milletçe din deriz dürüstlük deriz Allah derizde! Bizde meşhur bir deyim var biraz amiyane kaçacak,özür ama parayı bulan erkek önce arabayı sonra eşini değiştirirmiş! Tabirde eşi demiyorda neyse! kısaca tüm hayatının en zor dönemimde yanında olanı bırak ikinciye yedir! Buda pek insanlık değil doğrusu! Ha kadın sorunluysa bakımsızsa o ayrı.

   

  geçenlerde bir yere daha eklemiştim Rabbim tüm isteyenlere yanına yakışacak bir eş değil Rabbimize yaklaştıracak bir eş nasiip etsin :))

  ancak !!! bakımsızlık bir sorun değildir adam acaba kendine ne kadar bakıyor ..mesela hiç yatarken traş oluyormu erkekler :D:D:D:D


 4. “Yaşamdaki acılar tuz gibidir, ne azdır, ne de çok. Acının miktarı hep aynıdır.

   

  Ancak bu acının şiddeti, neyin içine konulduğuna bağlıdır.

   

  Acın olduğunda yapman gereken tek şey acı veren şeyle ilgili hislerini genişletmektir.

   

  Onun için sen de artık bardak olmayı bırak, göl olmaya çalış..”

  tuz gölüde bir göldür :D:D

  Rabbim daha beter acılardan korusun bizleri aminn ...

  emeğine sağlık :)


 5. hava kararınca saklambaç oynaması çoook zevkliydi :D

  aşağıdan anne diye bağırıp bana para at çekirdek alıcam demesi :D:D

  ya da bisikleti yolda sürmücem anne deyip yola çıkıp sürmek gibi ve bundan haberi olmazdı :D:D:

  daha neler neler

  teşekkürler alacakaranlık


 6. aşk ve ceza dizisi çok güzeldi ve tutmuştu 2 sene sürmüştü....

  ona iyi bir partner gerekiyor ve iyi bir seneryo ;)

  komedi tarzı oynadığı belalı baldızı da es geçmeyelim :D:D:D


 7. dnyaca ünlü olması onun halkı küçük görmesini gerektirmez inançlarına kadar dil uzatmasını haklı görmez !!!

  dünya sanatçısıysa madem dünyadan bir yer bulsun kendine oraya yerleşsin e malum ne de olsa bu halkı sevmiyor dinledikleri müzik üzerinde suçlamlarda bulunuyor

  orhan pamuğun da bir eşi bu o da bu halkı küçük görüp ermeni soykırımını kabul etmişti yakında bu da kabul eder o açıklamasını merak bekliyorum


 8. Beslenmenin, karın doyurmak veya canın çektiği şeyleri yemek, içmek olmadığını belirten uzmanlar, "Beslenme, insanın büyümesi , gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşayabilmesi için gerekli besin öğelerini alıp vücudunda kullanmasıdır." diyor.

   

  Zayıflamak için yapılanların çoğunun kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgilerden oluştuğunu belirten uzmanlar, doğru bilinen yanlışları anlattı. Sizin de hayaliniz ince bir bedene vedüzgün hatlara sahip olmaksa bunlardan kaçının

  !

   

   

   

  Yanlış 1

  Bol bol soda ve su içmek zayıflatır

  Yanlış 2

  Öğün atlamak ya da aç kalmak zayıflatır

   

  Yanlış 3

  Sıfır yağlı diyet uygularsam sağlıklı kilo veririm

  Yanlış 4

  Kabak çekirdeği zayıflatır, bağırsakları çalıştırır, ay çekirdeği gibi zararlı değildir

  Yanlış5

  Light / Diyet Ürünler zayıflama diyetlerinde serbestçe tüketilebilir

  Yanlış 6

  Spor aç karnına yapılmalıdır

  Yanlış 7

  Aç karnına limon veya greyfurt suyu içmek yağları eritir

   

   

   

  Yanlış 8

  Kepekli ürünlerin kalorisi düşüktür ürünlerin kalorisi düşüktür

  Yanlış 9

  Şekersiz besin aynı zamanda kalorisizdir

  Yanlış 10

  Zeytinyağı mucizevi bir yağdır


 9. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Celbiş, içinde yasaklanmış kimyasal maddelerin yanında, toksit element ve ağır metallere rastladıkları 9 bitkisel zayıflama ürünüyle ilgili Sağlık Bakanlığı'na bilgi vermelerine rağmen, bu ürünlerin piyasada satılmaya devam edildiğini söyledi. 'Zayıflayayım' derken ölmemenin önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Celbiş, "İnsanları korumak, devletin görevi. Bu konunun hukuksal mekanizmalarının çok iyi geliştiğini düşünmüyorum" dedi.

   

  Prof. Dr. Osman Celbiş, Bülent Ecevit Üniversitesi'nde düzenlenen, Anadolu Adli Bilimler Kongresi'nde, 'Bitkisel Kökenli Zayıflama Ürünleri' konulu sunum yaptı. Obezitenin tüm dünyada ciddi şekilde arttığını belirten Prof. Dr. Celbiş, kadınlarda yüzde 50, erkeklerde yüzde 30'lara yaklaşan oranda obezite olduğunu söyledi. Obezite ile mücadele için çıkarılan ilaçların sınırlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Celbiş, Türkiye'de şu anda yasal olarak kullanılan bir ilaç olduğunu belirtti.

   

  3 ÜRÜNDE KULLANIMI YASAK KİMYASAL

  Tüm dünyada doğal olana bir dönüş olduğunu ifade eden Prof. Dr. Celbiş, bitkisel kökenli zayıflama ürünlerine de ilginin oldukça arttığını kaydetti. Bu ürünlerin tamamen zararsız olduğunun söylendiğini, hatta bu konuda açıklama yapan doktorların bile olduğunu anlatanProf. Dr. Celbiş, şöyle dedi:

   

  "Bu ürünlerin tüketimi bütün dünyada artmış ve ciddi bir ekonomik pazar oluşmuş. 'Yüzde yüz doğaldır, içinde zararlı maddeler yoktur' denilerek satılıyor. Ancak insanları aldatarak içine bazı maddeler atılmış bu ürünlerin. Biz bu konuda bir çalışma yaptık. Malatya'da bu ürünlerden kullanan bir hasta öldü. Otopside yasaklı maddelere rastladık. Biz de 'Bunu çalışalım' dedik. Şu anda piyasada en çok kullanılan 9 ürünü analiz ettik. 3 tanesinde 'sıbutramine' maddesi bulduk. Bu, Türkiye'de kullanımı yasaklanmış kimyasal madde. Diğerlerinde yüksek miktarda 'kafein' ve 'temazepem' bulduk. Bunun dışında toksit elementler, ağır metaller bulduk. 'Sıbutramine', ani ölüme yol açan bir madde ve yasaklanmış durumda."

   

  HUKUKSAL BOŞLUK VAR

  Söz konusu bu ürünlere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan ruhsat verildiğini, Sağlık Bakanlığı'nın ise denetim yapmadığını belirten Prof. Dr. Celbiş, şöyle devam etti:

   

  "Devletin bu anlamda bir görevi var. Bu konunun hukuksal mekanizmalarının çok iyi geliştiğini düşünmüyorum. İnsanlarını korumak devletin görevidir. Biz bu ürünlerle ilgili araştırmamızın sonuçlarını Sağlık Bakanlığı'na verdik. Firmaların isimlerini ilettik. Zaman geçti ama değişen bir şey olmadı. Bunların satılması devam ediyor. Bir de bunlar adlarında küçük değişiklikler yaparak aynı ürünü yine piyasaya sürüyor. Hukuksal boşluk var. Kaldırıyorsunuz piyasadan, farklı bir adla çıkıyorlar. 'Zayıflayayım' derken ölmemek önemli. Bu konuda dikkatli olunması gerektiiğni düşünüyorum."

   

  alıntı


 10. Beslenme ve Diyet Uzmanı Yasemin Bekmezci, çalışan insanlar açısından iş yerindeki verimliliğin çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Bundan ötürü çalışanların öğle yemeğine çok dikkat etmesi gerektiğini belirten Bekmezci, yemek tabağının üç bölüme ayrılması gerektiğini dile getirdi. Bekmezci, "Tabağın yarısına sebze-meyve, bir kısmına tahıl, diğer kısmına da et grubu yerleştirilmeli." dedi.

   

  Yasemin Bekmezci, günün yarıdan çoğunun iş yerinde geçtiğini bu yüzden de iş yaşantısında beslenmenin önemli hale geldiğini belirtti. Hayatın her döneminde önemli bir yer tutan yeterli ve dengeli beslenmenin başarılı ve sağlıklı çalışabilmenin olmazsa olmaz koşullarından biri olduğunu belirten Bekmezci, yapılan çalışmalarda iş performansı ve iş kazaları ile beslenme arasında önemli bir ilişki olduğunun tespit edildiğini aktardı. Yetersiz ve dengesiz beslenenlerde kan şekerinin düşmesine paralel olarak halsizlik, dikkat azlığı, yorgunluk hissi geliştiğini hatırlatan Bekmezci, bunun sonucu olarak da iş yerinde verimin düştüğünü ifade etti.

   

  Bedenin düzenli çalışması için kan şekerinin belirli bir düzeyde olması gerektiğini dile getiren Bekmezci, şu bilgileri verdi:

   

  "Kan şekerinin dengede kalması için günde en az 3 ana öğün 2-3 ara öğün planlayın. Güne mutlaka kahvaltıyla başlayın. Kahvaltıda uzun süre tokluk sağlaması açısından proteinli yiyeceklere (peynir, yumurta veya süt gibi) yer verin. Sebze-meyveler kahvaltıyı besin öğeleri açısından dengelediği gibi içerdikleri posa nedeniyle de kan şekerinin daha geç düşmesine yardımcı olacaktır."

   

  Öğle yemeklerinde iş yerindeki yenilmesi durumunda, besin seçimine dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Bekmezci, tabağın yarısına sebze-meyve grubundan (mesela salata), kalan yarısını da üçe bölüp, iki parçalık kısmına tahıl grubu (ekmek, pilav, makarna), bir parçalık kısmına da et grubunu yerleştirilmesinin sağlıklı olacağını kaydetti. Bekmezci, bu besinlerin yanında ayran ya da süt gibi bir içecek eklendiğinde öğünün dengeli olacağını dile getirdi.

   

  Dinlenme aralarında içilenlere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Bekmezci, şöyle konuştu: "Örneğin 2 şekerli 6 bardak çay içtiğinizde ortalama 120 kalori alırken, şekersiz içtiğinizde 0 kalori alırsınız. Şeker miktarının artmasıyla kalorinin daha fazla artacağını da unutmayın. Ayrıca içeceklere ilave olarak günde en az 1,5-2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin."

   

  Yenilenlerin mutlaka fiziksel aktivite ile dengelenmesi gerektiğini kaydeden Bekmezci, günlük yarım saatlik bir yürüyüşün haftada yaklaşık olarak 1000 kalori harcanmasını sağlayacağını ifade etti.

   

  Bekmezci, "İş yerinde de hareketli olmaya çalışın. Özellikle masa başı çalışanıysanız; bir şey gerekli olduğunda telefonla edinmek yerine, kalkın ve kendiniz alın. İş yerine gelip-giderken servis kullanın ve servisten evinize 2 - 3 durak önce inip binerek de aktivitenizi arttırabilirsiniz." önerisinde bulundu.


 11. Geçen haftasonu Barselona'da tanıtımı yapılan eriyebilen 'askı iplikleri' ile estetikte yeni bir döneme girildi. Barselona'daki tanıtım ve eğitim toplantısına katılan üç Türk estetikcerrahtan biri olan Op. Dr. Ercan Cihandide, hastaların 20 dakika süren işlemden sonra günlük hayatlarına rahatlıkla devam edebileceklerini belirterek, "Yüzde yapılan gençleştirme ameliyatları eriyebilme özellikleri nedeniyle askı iplikleriyle artık ağrısız ve izsiz olarak yapılabiliyor" dedi.

   

  Avrupa’ya uygunluk (CE) belgesi alan veestetik ameliyatlarda kullanılmaya başlanan 'eriyebilen askı iplikleri'nin tanıtımı geçen hafta İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen eğitim toplantısında yapıldı. İki gün süren tanıtım ve eğitim toplantısına Türkiye'den katılan üç doktordan biri olan Plastik Cerrah Op. Dr. Ercan Cihandide, yüz gençleştirmede yeni bir döneme girildiğini söyledi.

   

  20 DAKİKADA AĞRISIZ VE İZSİZ

  Bu yeni askılama yönteminde tamamen eriyebilen özel tasarlanmış ipliklerin kullanıldığını ve bu işlemin elmacık kemiği bölgesinde, burun ucu kaldırmada, nefes almada problem yaşayan hastalarda, kaşın yukarıya asılarak daha dinç bir görünüm sağlamaya yönelik operasyonlarda kullanıldığını belirtti.

   

  Askı ipliklerinin sorunsuz bir şekilde kullanıldığını ve en önemli faydasının ise artık hastaların ağrısız ve izsiz bir şekilde ameliyat olabilecekleri olduğunu ifade eden Op. Dr. Ercan Cihandide, "Vücuda reaksiyon vermeyen ve tamamen eriyebilen yeni geliştirilen bu askı iplikleri ile 20 dakika süren girişim sayesinde hastalar ameliyat izi olmadan günlük hayatlarını da sorunsuz yaşabiliyorlar. Son dönemde hastalardan bu yönde çok fazla talep geliyordu. Hastalar evde ya da hastanede yatmadan estetik operasyonlarını yaptırıp ve bir an önce günlük hayatlarına devam etmek istiyorlardı. İşte bu iplikler sayesinde bu mümkün oldu." şeklinde konuştu.

   

  BOTOX'LA DA KULLANILABİLİR

  Altunizade'deki Newest Plastik Cerrahi Merkezi'nde yeni yöntemi başarıyla kullandıkları söyleyen Op. Dr. Ercan Cihandide, yeni ipliklerle askılama işleminin etkisinin 18-24 ay sürdüğünü, ipliklerin vücuda zararsız ve tamamen emilebilir olması nedeniyle istenildiği takdirde işlemin bir çok kez tekrarlanabileceğini ifade ederek, "Askılama işlemi bütünleyici Botox, dolgu, ve PRP (trombositten zengin plazma) gibi işlemlerle kombine edilebilir. Böylece çok daha güzel, estetik ve kalıcı sonuçlar alınabilir." şeklinde konuştu.

  alıntı

  • Like 1

 12. İnternet üzerinden gösterdikleri kadınların çıplak görüntüleriyle tuzaklarına düşürdükleri erkekleri jigolo yaparak...

  Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri yaklaşık 3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından dolandırıcılık çetesi üyelerine operasyon düzenledi. İnternet ortamında kurdukları jigolo servisleri aracılığıyla kendilerine ulaşmak isteyen erkeklere kadınların çıplak görüntülerini göstererek, "Hem bu kadınlarla ilişkiye girip hem de para kazanacaksınız" diyerek tuzaklarına düşürüp ardından da jigolo olabilmeleri için erkeklerden para alan çeteye yönelik bu sabah operasyon yapıldı.

  Onlarca kişiyi dolandırdıkları ortaya çıkan 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı.

  Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin sorgusunun devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği açıklandı. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürerken polis yaptığı aramalarda ele geçirdiği görüntüleri de incelemeye aldı.

  habertürk


 13. Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin karşısında bulunan ve Beşar Esad askerlerinin büyük oranda boşalttığıSuriye'nin Kamışlı İlçesi'nde hakimiyeti elinde bulunduran PKK'nın Suriye uzantısı Demokratik Birlik Partisi (PYD), Türkiye tarafından da görülebilecek şekilde gösteri düzenledi. Abdullah Öcalanposterlerinin de taşındığı gösteride atılan sloganlar Nusaybin'den de duyuldu.

   

  galeri_icon.gif GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ...

  PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Nusaybin'in karşısında bulunan Kamışlı'da ;sınırın sıfır noktasında gösteri düzenlendi. Beşar Esad askerlerinin büyük oranda boşalttığı ve PYD'nin adeta denetimine girenKamışlı'da sınır kesiminde araçlarıyla konvoy oluşturan Suriyeli Kürtler, Abdullah Öcalan posterleri taşıyıp, 'Yaşasın başkan Apo' sloganları atarak sınır şeridinde tur attı. Nusaybin'den rahatça görülen ve atılan sloganlar duyulan gösteri nedeniyle, sınırın Türkiye tarafından askerler önlemlerini arttırdı.

   

  DHA

  habertürk


 14. Piyanist ve besteci Fazıl Say'ın 'Arabeski sevmek vatan hainliğidir' sözlerine tepki gösteren arabeskmüzik sanatçısı Hakkı Bulut, "Adamın değeri 5 kuruş etmiyor. Kalkıyor müziğimize, bize, bizi dinleyenlere vatan haini diyor. Eğer arabesk vatan hainliğiyse, ben vatan hainiyim" dedi.

   

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde, işitme engellilerin toplum yaşamına katılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen konserde Hakkı Bulut sahneye çıktı.Fethiye İşitme Engelliler Derneği, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği ve Dünya Engelliler Köyü Genel Koordinatörlüğü tarafından organize edilen halk konserini, yaklaşık 3 bin kişi izledi. Karaçulha Kapalı Pazar Yeri'ndeki konser, Türk Halk Müziği sanatçısı Tuğba Karakuş ve bağlama sanatçısı Ahmet Erarslan'ın seslendirdiği türkülerle başladı.

   

  Konserde son olarak arabesk sanatçısı Hakkı Bulut sahneye çıktı. 67 yaşındaki sanatçı, sevilen şarkılarını işitme engelliler için seslendirdi. 'İkimiz bir fidanın', 'Falcı', 'Kıskanıyorum' gibi şarkılarını konser alanını dolduran hayranlarıyla birlikte söyleyen Hakkı Bulut, şarkı aralarında seyircilerle sohbet ederek besteci ve piyanist Fazıl Say'ın, 'Arabesk sevmek vatan hainliğidir' sözlerini değerlendirdi.

   

  'CAHİLLİK BÖYLE BİR ŞEY'

  Hakkı Bulut, Fazıl Say'ın televizyonlara çıkarak Türk insanının kalbinde taht kurmuş arabesksanatçılarına 'yavşak', 'hain' gibi sözlerle hakaret ettiğini söyledi. Bulut, "Çıkmış bir yerde, 'Arabesk vatan hainliğidir' diyor. Adamın değeri 5 kuruş etmiyor. Kalkıyor müziğimize, bize, bizi dinleyenlere 'vatan haini' diyor. Eğer arabesk vatan hainliğiyse, ben vatan hainiyim. Orhan Gencebay, Ferhat Göçer vatan haini. Sertab Erener benim 'İkimiz bir fidanın' şarkısını seslendirdi. Demek kioO da vatan haini. Bu müziği seven 75 milyon insan vatan haini. Cahillik işte böyle bir şeydir" diye konuştu.

   

  Konuşmasının ardından konserine, 'Ben buyum' adlı şarkısıyla devam eden Hakkı Bulut, izleyenlerden büyük alkış aldı.

  DHA

   

  habertürk

×
×
 • Create New...