Jump to content

GülüşümSen

Üye
 • Content Count

  1,010
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by GülüşümSen


 1. 160520141013474672312_2.jpg

   

  University'den bir grup öğrenci ise iOS uygulamalarını Android'de çalıştırmak gibi kulağa ilginç gelen bir işi başarıyla gerçekleştirdiler. Öğrenciler, bu işi "Cider uyumluluk katmanını" kullanarak, uygulamaları doğal ortamda çalıştıklarına inandırarak başardı.

   

   

  Hiç Andorid platformunda iOS uygulamalarını çalıştırmayı düşlediniz mi? Bunu düşünen bir grup talebe bu afaki başardı. Kolombiya Üniversitesindeki bir grup talebe, Google'ın Nexus 7 tabletini kandırmayı başararak iOS uygulamalarını çalıştırmayı başardı. Tek bir cihaz ile henüz geniş uygulama kapasitesine sahip olan bu yeni cihaz herhangi bir emülatör veya sanal işletim sistemi uygulamalarıyla değil, tamamiyle uygulamaları kandırarak açılıyor. Benchmark uygulamalarını dahi kandırmayı başarabilen bu öğrenciler, Mac'deki iTunes'a da kolayca tablet üzerinden erişebiliyor.

   

  Alıntı..


 2. 170520140134071731843.jpg

   

  Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil Soma'da 284 işçimizin şehit olduğu kaza sonrası yaptığı yorum herkesin tepkisini çekti.

   

  Halk tv'de canlı yayına bağlanan Özdil, Soma'daki faciayı yorumlarken kullandığı "O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstehaktır, Türkiye layığını buldu" sözü her kesimin kanını dondurdu.

   

  Özdil, o işçiler Başbakan Erdoğan'ın Manisa ve İzmir'deki mitinglerine para karşılığı katıldıklarını ve Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunduklarını bu sebepten dolayıda bu kazanın onlara müstahak olduğunu söyledi.

   

  ULUDERE'DE ÖLENLER İÇİN "KATIR" DEMİŞTİ

   

  Yılmaz Özdil, Hürriyet'teki köşesinde Uludere'de yaşanan hava operasyonunda 34 kişinin hayatını kaybetmesi sonrası, ölenleri katıra benzeterek tepki çekmişti.

   

   

  Yılmaz Özdil: AK Parti'ye oy verdiler müstahak - Yirmidört Haber


 3. Bu adam bu madeni 3 yıldır işletiyor ve hiç gitmemiş kendisi sabah 11 00 de itiraf etti.Bana 3 ay müddet verseydiniz bu işçiler ölmeyecekti diyor zat-ı alileri.Sanki müddet verimemiş.Gazeteciler soru soruyor adam bilmiyor,soru soruyor yanındaki danışmanları,mühendisleri birşeyler konuşuyor ama sonuç sıfır.Yine de bu madeni işletmeye devam edeceğini açıklamakla meşgul beyefendi.Başbakanla da ilk defa bu olaydan sonra karşılaştığını itiraf etti.Tüsiad üyesiymiş ve gezi parkının mühimmatını bu adam karşılamış.İşçilerinin değeri yok nede olsa onlar bidon kafalı,göbeğini kaşıyan ve makarna yiyen zavallılar değil mi?Yazıklar olsun.


 4. Soma faciasından birinci dereceden sorumlu olan işletme sahibinin neden akıllara getirilmediği soruldu. Bazı medya kuruluşlarının işletme sahibini "mağdur" olarak haber yapmaları eleştirildi.

   

   

   

  SENDİKALAR BİRİNCİ DERECEDEN ÖNEMLİ

   

  İbrahim Kiras, devletin çıkardığı yönetmelikler ile uygulamaların geniş bir alana yayılması gerektiğini ifade etti. Kiras, sendikaların da birinci dereceden sorumlu olduğunu şu sözlerle ifade etti:

   

  "Yönetmelikler, tüzükler çıkarsanız da onun uygulanması geniş bir alana yayılan bir zeminde söz konusu olabiliyor. Onun için de denetim yapandan tut, işletmeyi idare eden insanlara kadar bir çok farklı katman, sendika da bunun içinde, hatta sendikayı birinci derecede ilgilendiren bir şey. Kendi işçilerinin can güvenliğiyle ilgili herhangi bir sorunun, herhangi bir riskin olması sendikayı da birinci dereceden ilgilendirir."

   

  KİMSE MADEN SAHİBİNİ AKLINA GETİRMİYOR

   

  "Herhalde işletme sahibinin, o işletmeyi idare eden insanların da bundan birinci derecen sorumlu sayılmaları lazım. Fakat, 3 gündür sanki himaye ediliyormuş gibi, kimsenin aklına getirmediği işletmeci profili var. Bu biraz tuhaf. Gazetelerde, televizyonlarda herhangi bir yasaların suç saydığı yayın yapıldığı zaman gazetenin sahibi de mahkeme kapılarına gidip ifade vermek, hesabını vermek durumunda fakat madenin sahibi ile ilgili bir eleştiri yok. O denetimi gerçekleştirenlerle ilgili pek bir şey aklımıza gelmiyor."

   

  HİÇBİR GAZETE BUNLARI SORGULAMADI!

   

  Mustafa Karaalioğlu, hiçbir gazetenin sorgulamadığı şeylere dikkat çekti. Soma Madenciğin patronu Alp Gürkan’ın medya ile ilişkili olduğunu, ve verdiği mülakatların hiçbir şekilde sorgulanmadığını aktardı:

   

  "İlk gün akıllara gelmesi gereken bir soru vardı; kim bunun sahibi? Şimdi Alp Gürkan Soma Madenciliğin patronu. TÜSİAD üyesi bir kişi, medyayla da ilişkili birisi. Aslında çok dramatik bir şekilde medya da sorumlu. Bu zatın çeşitli mülakatları var. Bu mülakatlarda ne kadar başarılı işletmecilik yaptığı, ne kadar güvenli yaptığını söylemiş. Bu madenlerde güvenlikli odalar, 20 gün oksijen ve yemek ihtiyacı tedarik odalarda bir kriz anında, bir kaza anında 500 işçinin kendini koruyabileceği yaptığını iddia etmişti. Bunlar gazetelerde yer aldı. Hiçbir gazeteci de bunları sorgulamadı tabi. Çok önemli bir şey söyledi aslında adam. Var mı yok mu bunları gidip görelim. Ya da bir iş güvenliği uzmanı “bir dakika bu adam yalan söylüyor” demedi. O kadar gelişi güzel ki o zihniyet problemi, iş güveliği problemimizin bazen ne kadar slogan, bazen ne kadar hamasetten olduğunu bu vaka yüzümüze çarptı."

   

  İŞLETME SAHİBİ “MAĞDUR OLDU” DİYE HABERLER YAPILDI

   

  İbrahim Kiras, medyanın bugün takındığı tavrı eleştirdi. Veli Göçer’e yapılan muamelenin yüzde 1’inin bile yapılmaması bir yana, işletme sahibinin “mağdur oldu” gibi haberler yapıldığını söyledi. Kiras, şöyle devam etti:

   

  "Şimdi bir mülakat vermiş, mülakatta diyor ki; “yaşam odaları yaptım, 500 kişi burada 15-20 gün kalabilecek falan.” Hangimiz gidip de bu adam doğru mu söylüyor diye denetlemeye gider. Ama medyanın bugün takındığı tavır, onun sorgulanması lazım tabi. Veli Göçer’e yaptığı muamelenin yüzde 1’ini yapmıyorsun, hatta kurban oldu, mağdur oldu falan filan diyorsun böyle bir aşamada. Orada asıl sorun."

   

  OCAĞIN SAHİBİNİN MÜLAKATTA VERDİĞİ AÇIKLAMALARIN DOĞRULUĞU SORGULANMADI

   

  Mustafa Karaalioğlu, Alp Gürkan’ın verdiği mülakatta iş güvenliği konusunda iddia ettiği şeylerin olmadığı, ihmaller zincirini şöyle açıkladı:

   

  - "Trafo problemi var. Yanlış trafo kullanıldığı iddia ediliyor. Bunun beraberinde yine madendeki vardiya sisteminin daha kısa vardiyalarla yapılması gerektiği, bu yapılmıyor.

   

  Buradan tartışmanın zamanı geldi artık diyen Karaalioğlu sözlerine şöyle devam etti:

   

  - “Galerin yanında yaşam odalarının bulunması.” Alp Gürkan mülakatında diyor ki; ben bu madeni böyle yaptım.” Bu olsaydı hiç kimse ölmeyecekti. Ama bu dediği yok.

   

  En çok merak ettiğimiz soru; bu eksiklikler kadar nasıl oldu da maden sahibi böyle bir imtiyaza sahip. Nasıl oldu da hiç kimse üzerine gitmiyor. Kimse yargısız infaz yapmasın, kimse önceden kimseyi dairenin içine alıp hedef göstermesin ama akla ilk gelecek kişi muhakkaktır işletme. Bu neden yapılmıyor, merak konusu.

   

  MADEN SAHİBİNİN KİM OLDUĞUNU SORAN OLMADI

   

  Şimdi bu soruyu sormanın zamanı değil ama sadece bir kenara not olsun diye söylüyorum:

   

  Maden sahibinin kimliği, kişiliği, adı soyadı, bağlı olduğu dernek başka bir şey olsaydı bugün ne olurdu bunu da sorup kapatalım.

   

  Bu tabloda ilginç olan şey de bu; ne iktidar, ne de muhalefet maden sahibini eleştiriyor, bu da çok ilginç.

  Bu benzersiz trajedinin bir başka örneği de işletme sahibinin bu imtiyazlı durumu oldu."

   

  Karaalioğlu: Maden sahibinin kim olduğunu soran olmadı! - Yirmidört Haber


 5. devlet niye var ,halkını korumak kollamak bakmak zorunda yoksa ne işe yarar bu devlet ,özel şirket dediğimiz bugun en basıtınden hava yolu şirketleri özel olduğu halde sivil havacılık adı altında devlet tarafından denetlenır uçaktan personeline kadar teknik ekipmanına kadar kontrol edıp eksık oldugunda uçuşlarını iptal ediyolar bu iptal uçağın yerde kalması onların eksıklıklerınden çok daha buyuk mevla maddi açıdan ,yandaş medyadan izlemezsenız eğer konuşan işçilerin hayatta kalanların söyledıklerı gaz maskelerının dahı pahalı oldugu için verilmedıgı olanlarında eskı oldugu sadece baretlerının olduğu asansörun görev yapmadığı vs.gibi aksaklıklar iş veren bunlardan kaçar ama devlet yakalar yakalayamazsa böyle sonuçlar çıkar,birde çıkıp ordan ölüm maden işçisinin kaderi kaderse bugün ölüm evet haktan ayrı konu , öyleyse trafiğe çıktığında niye sağa sola bakıyorsun tedbir almak için demi Allah nıye göz verdi ozaman bakmıycaksak nasılsa Allah koruyor bakmadan geç git kapıyı kilitlemeden hatta aç yat tedbir al ondan sonra Allaha tevekkül et diye laf vardır ,bu işçilerin tedbirini verecek olan özel şirketse denetimi devlete aitti malesef görevlerini çok iyi yaptıkları ölü sayısından ortaya çıkıyor ,hal böyleyken siz haklısınız haklı olmaya devam edin

  İşte bende bunu diyorum bu şirketin sahibi neden mış gibi ,mış gibi gösterdi.Şu an herşey açıklanmadı.Yarın ulusal yas bitince zaten herşey bir bir ortaya çıkacak.Devlet bu işçilerin güvenliği ve sağlığı için var.Ama bu şirket devlete bağlı değil özel.Yalnızca denetimle söz geçirebiliyor belii kural ve yasalarla.Suçlu Tayyipse bizde söz söylemesini biliriz lakin fatura yalnızca bu adama kesilince olmuyor.Bütün faturalar bu ülkede tek kişiye kesilemez.Ben oy vermedim ama hemen okların bu adama çevrilmesi saçmalık.Bir başbakana bütün suçlar bu kadar hunharca savrulamaz.Yaptıkları değil yapmadıkları konuşuluyor hazımsızlık bu olsa gerek.


 6. Ne var bunda görende Öcalanla tokalaşıyor sanır.İşte yine toplumsal baskı.Tokalaşacağı adamı bile tayin eden bir zihniyet.

   

  Görüldüğü gibi hazımsızlık hemen hakarete dönüşüyor.Ben neden hakaret etmiyorum.Sizin gibi düşünmek zorunda değilim.

   

  Somadaki vefat eden bütün işçilerimizin,emekçilerimizin mekanı cennet olsun.Ailelerine sabırlar versin.Bundan nemalanmaya çalışanları da evrendeki boşluğa doğru üflesin inş.Beddua edemiyorum ben o kadar vicdansız değilim bir insanı savunurken bir insanın ölmesini yada başına birşey gelmesini isteyecek kadar.


 7. yok öyle umut falan ,Allah böyle oldurduktan sonra hiç umut vermesinde zalimin yanında olup savundurup günahına ortak edecek hallere düşürmesin

  Zalim derken bu yangını başbakan mı çıkardı?İnatla anlamak istemiyor insanlar.Ben görüşümü yazdım sizlere hakaret ettim mi?Hayır.Neden saldırıyorsunuz dört koldan.Bende sizin savunduklarınızı zalim olarak görüyorum ama saldırıyor muyum?


 8. Ben 3 gündür haberlerde alenen olağan şeyler diyen bir yetkiliye rastlamadım.Nerden cımbızlanmışsa artık kimbilir?

   

  Yakınlarını kaybetmiş insanlara saygım sonsuz ve acıları benim acımdır.Fakat oradaki insanları galeyana getiren insancıklar maalesef provakatif masoncuklar.Daha çok çirkinlikler var lakin bunları haberlerde izlenmesini ve detaylı açıklanmasını yeğlerim.Ki sanırım yarın veya diğer gün bu açıklama yapılacak bende bu konuya düğmeyi diker iliklerim.

   

  vefat eden işçilerde provakasyoncu demene şaşırmam ......

  Vefat eden aileler ve işçilerden böyle bir provakasyon görmedim dolayısıyla onlara demediğimi kaç yorumdur izah ediyorum.Sözüm başbakanı markete sıkıştırıp kimbilir ne yapmaya çalışan insancıklara.Tepkinizi anlıyorum sizinkide bir umut.


 9. O zaman deprem olsa AKp mi suçlu olacak.Saçmalık burada.Neden bir başbakanın üzerine yürüyüp orada sıkıştırıyor bu insancıklar.Herşeyi zorbalıkla mı çözümleyebiliyorlar.Markete kadar nasıl gitti gördük haberde.haksızlıkmışta.Oldu başbakan diye herkese gel sana sabah 8 akşam 5 iş verelim,sakın okuma mı demesi gerekiyor?O zaman madende kim çalışacak?Hak ve güvenceleri sağlam olsun önemli olan bu?Neyin protestosu yapılıyor.

  15 yaşında çocuk dediler hani nerde.Ortalık bulandırma çabaları.

  Katil Tayyip

  Katil tayyip.

  Tabi inançsız ve kadere inanmayan insanların somut bir yaklaşımı olmalıydı.Sel olur bu zihniyet Tayyipi suçlar,kazalar artar Tayyipi suçlar.Tayyip başbakan yardım kurumu değil.Herşey onun görevi değil birazda muhalefetten bekliyoruz öyle şeyleri düzenbazlıklarla halkı kışkırtmaktan başka.

   

  Ki bu kurumun bir sahibi var ,bir katil varsa odur.Ve bunu sorgulamak başbakana düşer.


 10. Çay ,kahve orjinali güzel ama yeşil olanları berbat.Bende pek sevemedim.Kilo için olmasa da sağlık için içeyim dedim cıks onlardan gelen Allah'tan gelsin.

  Başlığa gelirsek tabi ki faydası var.Çünkü yeni doğmuş bir bebeği düşünün birde Ajda Pekkan'ı düşünün farkı anlarsınız!!Yani birçok işlemden geçince ne bekliyoruz?


 11. Teşrif buyurmuşlar.Acımız nerdeyse yarıya indi.

   

  Ben de şunu anlamıyorum milletin depremi olur,heyelanı olur,tsunamisi olur biz milletçe kamyon kamyon ,tır,tır yardım taşırız.Bu insanlar da bir afet kazası yaşadılar ve vefat ettiler.Bunlar da bir taraflarıyla taziye yayınlıyorlar.Hiç olmadı yardım kurumlarını gönder bir şey yap.


 12. Bütün işçilerimizin mekânı cennet olsun.Büyük acı,buruk acı:(

  Sabah gülerek işe gönderdiğiniz babanızın,eşinizin,evladınızın akşam ölüm haberiyle sarsılıyorsunuz.Bizleri bu kadar etkileyen bu durum onların ruhunda kalbinde kimbilir nasıl bir yara açtı.

   

  Bu konuda Akp de dahil bütün muhalefet ,meclis,hukuksal olmak üzere,ağır işçilerin hakları,düzenlemeleri ve iş saatleri,sağlık ve ruh durumları üzerinde birçok yaptırım bekliyoruz.Bunu başaramayan bir AKP % 50 oy alsa ne olur almasa ne olur.

  Zenginlerden önce emekçilere sahip çıkılacak millet bunu istiyor.

   

  Tekrar başımız sağolsun.

  • Like 1

 13. Seslen ahaline, yalanlarla keklen

  Bir delinin laflarıyla beyninden hacklen

  Kes len .kaçınız sago'nun dostu-tanışı

  Hilen bulaşıcı, palavran komik aşırı

  Halen neyin savaşında şehit verirsin

  Ruhen yaralı adama mı işkencen

  Resmen övgü budalasısın maskara

  İğnen anca sana batar için kapkara

  Demlen, ol, dol bardağına cidden

  Benden 2 dörtlük duyduğunda dertlen


 14. Münevveri öldüren katil yahudi ailesinden geldiği için yahudiliğin bir takım gelenekleriyle ilgili ve olay münevverin başına patladı.Bu ülkede bu kadar ses getirmesinin sebebi de buydu.Bunu savunanlar zaten nereye hizmet etmiş oluyor yorumlamaya bile açık değil.Lanet girsin .

  Bir de feyzibilmem nesini savunanlara ne demeli?Adam açık açık israil adamıyım diyor bizimkiler sırf RTE ye akıl vermeye kalktı diye hemen adama saygı duruşuna geçiyorlar.Adam cumhurbaşkanı olup israilin eline verecek türkiyeyi.Düşünün münevverin katilini savunmuş bu adam cumhurbaşkanı olacak.Pabucumun siyaseti.

×
×
 • Create New...