Jump to content

Matrix

Dondurulmuş Üyelikler
 • Content Count

  2,353
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Posts posted by Matrix


 1. Biz dun aksam sokak hayvanlarina destek olalim diye bir kediye yardimci olmaya karar verdik.Dun ilk gecemizdi..

  Biz leydi yi mama yerine dogal beslesek ne olur.yada karma beslesek??

  Sonucta sokakta bircok kedi var.Birde mama ve beslenme tavsiyesi.

  Hanim kedi icin dun yorgun argin 400 km yol yaptim sen tut hem elimi tirnakladi hemde koltuklarin suet yerlerini tirmikliyor:)

  • Like 1

 2. Saygıyı dillendirmek için önce konu başlığına bakman lazım..Cumhurbaşkanına vekalet cumhurriyet tarihinden beri var derken ,hiç düşünmüyormusun???? Böyle bir savunuyu nasıl adlandırmamı bekliyorsun??

  Vekalet olayı tarihimizden beri var ama o zamanın yetkileri bu kadar geniş mi??

   

  Mesela bunu sana bir örnekle anlatayım umarım anlarsın.Çok sade ve çok açık..

   

  Cumhurriyet tarihinden beri var olan ve cumhurbaşkanına vekalet eden kişi (bu meclis başkanı) Bakan atayabilir mi??

  Bu savunduğunuz sistemde Başkan yardımcısı bakan atayabilir mi?? Bakanları görevden alabilir mi??

   

  Kamu kurum kuruluşlarına atama azletme yapabilir mi??? HSKY üye atayabilir mi??

  Adamın kendi diyor yasama yürütme yargıyı tek kişide toplayacam diye siz neyi savunuyorsunuz..

   

  İŞin daha vahim kısmı siyasi suikastler..

   

  Okuyun maddeleri okuyun..İdrak edebilirseniz edin edemezsenizde fazla zorlamayın..Hüloogggg diye gidin sandığa..

  • Like 1

 3. Bilmem kaç tur Cumhurbaşkanı seçilemediğinden darbe oldu bu ülkede, biliyorsunuz değil mi?

  Bülent Ecevit, kimilerinin taptığı N. Sezer için "Oldukça terbiye dışı bir üslup ile kitabı bana fırlattı" Dediğini unutmuş gibiler. O gün milli servetimiz yarı yarıya azaldı!

  Onlarca kanunun Demirel tarafından geri gönderilerek ülkeyi krize soktuğunu unutmuş gibisiniz.

  Yetki çatışmasından dolayı Davutoğlu ve Erdoğan bile çatıştı ise, hâlâ "ne gerek vardı" demek pek mantıklı değil diye düşünüyorum.

   

   

  Ha alıntı yapmadan yine cevaben yazayım,

  Başkan yardımcısı "şunu şöyle yaptım, bunu reddettim, şunu azlettim"

  diyecek ve bir sihirbazın "abradakabra" demesi ile ülke elden gidecek, gibi örneklerle anlatılması çok komik!

  Sanırsın ilköğretim çocukları tartışıyor!

  Rihan ve Berresu'ya bir şekilde "akılları satılmış,sahipleri var" denmiş, Rihan ile pek aram yoktur, ama sırf insanları üzmemek adına sürekli vitesi geri atmasından dolayı da Berresu'ya çok kızıyorum.

  Normalde herhangi birine direkt bunu söylemek pek hoş değilken "Ben berresu'yu seviyorum, onu tabii ki savunurum" diyen birinin bu sözleri söylemesi çok komik. Ki; o kişiye "samimi değilsin" dediğimi çok net hatırlıyorum!

  Bizde "Edep ya hu" diye bir söz vardır. Her geçen gün bu söze daha çok itibar eder oldum.

  Kendimi saymıyorum ama, şu forumda, siyasi konularda Akparti lehine yazan bir kaç kişi var, Akparti'ye karşıt görüşlüler oldukça fazla, Akparti'liler siteden uzaklaşınca kiminle tartışacaksınız?

  Özellikle siyasi konularda hakaret etmeden, aşağılamadan fikirler yazılırsa, oldukça keyifli bir hâl alır, insanlar da o zaman keyifle girer yorumları okur.

  Şahsen ben, kim yazarsa yazsın, bir tane hakaret gördüğümde, günlerce siteye girmek istemiyorum,

  "Biz akıllıyız, Akparti'ye oy verenlerin hepsi aptal, satılmış, kömürcü, makarnacı" gibi aptalca söylemlerden vazgeçilsin artık. Cidden baydı.

   

  MADDE 10: 2709 sayılı Kanunun 106 ncı maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “F. Cumhurbaşkanı yardımcıları, Cumhurbaşkanına vekâlet ve bakanlar MADDE 106- Cumhurbaşkanı, seçildikten sonra bir veya daha fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabilir. Cumhurbaşkanlığı makamının herhangi bir nedenle boşalması halinde, kırkbeş gün içinde Cumhurbaşkanı seçimi yapılır. Yenisi seçilene kadar Cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanlığına vekâlet eder ve Cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır. Genel seçime bir yıl veya daha az kalmışsa Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimi de Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte yenilenir. Genel seçime bir yıldan fazla kalmışsa seçilen Cumhurbaşkanı Türkiye Büyük Millet Meclisi seçim tarihine kadar görevine devam eder. Kalan süreyi tamamlayan Cumhurbaşkanı açısından bu süre dönemden sayılmaz. Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimlerinin yapılacağı tarihte her iki seçim birlikte yapılır. Cumhurbaşkanının hastalık ve yurt dışına çıkma gibi sebeplerle geçici olarak görevinden ayrılması hallerinde, Cumhurbaşkanı yardımcısı Cumhurbaşkanına vekâlet eder ve Cumhurbaşkanına ait yetkileri kullanır. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip olanlar arasından Cumhurbaşkanı tarafından atanır ve görevden alınır. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, 81 inci maddede yazılı şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde and içerler. Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, Cumhurbaşkanı yardımcısı veya bakan olarak atanırlarsa üyelikleri sona erer.

  Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanına karşı sorumludur. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar hakkında görevleriyle ilgili suç işledikleri iddiasıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının salt çoğunluğunun vereceği önergeyle soruşturma açılması istenebilir. Meclis, önergeyi en geç bir ay içinde görüşür ve üye tamsayısının beşte üçünün gizli oyuyla soruşturma açılmasına karar verebilir. Soruşturma açılmasına karar verilmesi halinde, Meclisteki siyasi partilerin, güçleri oranında komisyona verebilecekleri üye sayısının üç katı olarak gösterecekleri adaylar arasından, her siyasi parti için ayrı ayrı ad çekme suretiyle kurulacak onbeş kişilik bir komisyon tarafından soruşturma yapılır. Komisyon, soruşturma sonucunu belirten raporunu iki ay içinde Meclis Başkanlığına sunar. Soruşturmanın bu sürede bitirilememesi halinde, komisyona bir aylık yeni ve kesin bir süre verilir. Rapor Başkanlığa verildiği tarihten itibaren on gün içinde dağıtılır ve dağıtımından itibaren on gün içinde Genel Kurulda görüşülür. Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının üçte ikisinin gizli oyuyla Yüce Divana sevk kararı alabilir. Yüce Divan yargılaması üç ay içinde tamamlanır, bu sürede tamamlanamazsa bir defaya mahsus olmak üzere üç aylık ek süre verilir, yargılama bu sürede kesin olarak tamamlanır. Bu kişilerin görevde bulundukları sürede, görevleriyle ilgili işledikleri iddia edilen suçlar bakımından, görevleri bittikten sonra da beşinci, altıncı ve yedinci fıkra hükümleri uygulanır. Yüce Divanda seçilmeye engel bir suçtan mahkûm edilen Cumhurbaşkanı yardımcısı veya bakanın görevi sona erer.

  Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, görevleriyle ilgili olmayan suçlarda yasama dokunulmazlığına ilişkin hükümlerden yararlanır. Bakanlıkların kurulması, kaldırılması, görevleri ve yetkileri, teşkilat yapısı ile merkez ve taşra teşkilatlarının kurulması Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle düzenlenir.”

   

  Olayları yada gündemi idrak edemeyebilirsiniz eyvallah..Böyle bir yetinizde olmayabilir bunada eyvallah..Yaşadığınız ülkede köklü bir rejim değişimi olacak halk tedirgin .Buna rağmen sınıf başkanı seçimlerinden bile daha lakayıt sayılacak"" ya yaptığı yanlış olabilir ama ben onu seviyorum " diye ülke geleceğini kişiselleştirebilirsiniz bunada eyvallah..

  Ammavelakin yaptığınız tüm bunlara rağmen bizleri nasıl yalancılıkla suçlarsınız?? Geçen maddeler aleni ortada..

  Hiç bir şeyi okumadan,hiç bir şey bilmeden,bizleri yalancılıkla suçlamanız,ve bu suçlamayı yaparken" al kardeşim sen böyle dedin ama bu maddede bu yazıyor yalan söyledin"Diyemeden tutmuş beni ilkokul çocuklarıyla mukayese ediyorsun..

  Dön aynaya bak efendi..Ben nalınada mıhınada vurmam..Tutturabileceksem mıha vururum.Tutturamayacaksam hiç can yakmam..

  O mesajının sonunda ithaf ettiğin Aptalca söylemler cümleni bir daha düşün istersen..


 4. Arabistan da kral var krallikla yönetiliyor. Amerika başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Ama başkanlık sistemine karşı olanlar Arabistan gibi olucaz diyor. Amerika ya benzemek istemem ama kimse amerika gibi yonetilecez demiyor. Amerika da secim olmuyormu acaba? Yani yalan yanlis seyler soyleyeceginize sistemin yanlislarindan bahsetseniz mucadeleniz daha etik olur.

   

  Bu konuyu araştırmanız lazım..Abd başkanlık sistemi nere Bizim sistem nere..Biizimki başkanlık adı altında saltanat ilanı..

  Eğer sözlerimi abartı buluyorsanız okuyun. 22 maddeydi sanırım başkan görev ve yetkileri..

  Abd dedin ..Son örnek trump u bir bayan hakim durdurabiliyor..Bu yaptığın yasalara uygun değil diye..Ya bizde??

  Bırak hakimi YSK üyesi iktidardan yana fikrini beyan edip slogan atıyor:)

   

  İndirin o maddeleri tek tek okuyun..Sonra ister evet diyin ister hayır ama tek tek okuyun..Partizanca parti mücadelesi değil bu..O seçtiğiniz kişi ölümsüz değil yarın bir gün hiç istemediğiniz biride gelebilir..

  Ben mhpliyim.. MHP ninde bu yetkilere sahip olmasını istemem..Örnek önümüzde..Bahçeli bu yetkilerle başkan olsa ve onu günümüzde 360 derece döndüren sebepler yine cereyan etse vay memleketin haline..


 5. Matrix yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız.Benim aklıma takılan Ademin yaratılısı ve m.ö ilk insanlar.Adem a.s ilk insan sa Adem peygamber akıllı bir insan ee bilimin bize sundugu daha aklı pek gelismemiş ilk insanlar bu yaratılısın neresinde mağarada yaşayan ateşi bulan.Maymundan gelmedik bir evrim gecirdik peki Adem peygamber bu aşamanın hangi evresi

   

  Yerinde bir yaklaşım..İnsan suresi yani dehr suresi birazdan eklerim..Kısaca insan henüz anılmaya değer bir şey değil iken üzerinden çok uzun zaman geçmedi mi? diyor RAb. Devamındaki ayette ise İnsanı bir nukteden yani spermle döllenmiş yumurtadan embriyodan yarattığını bildiriyor..

   

  Burada insan ne zaman insan olmuştur onu düşünmek lazım..Üst soyumuz dediğimiz canlı insan mıy dı:)??

   

  Hatırlayamıyacağım ama bulurum bir ayette insanı tanıtırken melekler şaşırıyor..RAB diyor ki biz ona eşyanın adını öğrettik..Ve soruyorlar aldıkları cevap karşısında melekler şaşırıyor..Tabi burada adı öğretilen eşya nedir yada ne denmek istenmiştir o yoruma açık..

   

  Şunuda düşünmek lazım evrimin tanımlarından olan mutasyon adaptasyon..Aslında evrim yaradılışı teyit eder..Bugün yaradılışa karşı çıkanların en güzel sorusu sıfır grubu kan grubudur:)

  Ve hatta ensest ilişki olarak tanımladıkları tek bir erkek ve dişiden çoğalmadır..Bunu bilim açıklayamadığı gibi dini otoritelerde açıklayamıyor..ALLAH ın işi o bilir deniyor..

   

  Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla

  1- Gerçek şu ki, insanın üzerinden, daha kendisi anılmaya değer bir şey değilken, uzun zamanlardan (dehr) bir süre (hin) gelip-geçti.

  2- Şüphesiz Biz insanı, karmaşık olan bir damla sudan yarattık. Onu deniyoruz. Bundan dolayı onu işiten ve gören yaptık.

  3- Biz ona yolu gösterdik; (artık o,) ya şükredici olur ya da nankör.


 6. Ben konuştuğumda beni dinsizlikle suçluyorlar:)

  Hilafet nakamı kadar müslümana kıyan bir oluşum var mı? Camel savaşından tutta kerbelaya mencidabık savaşına kadar milyarlarca müslümanın katline sebep olan bir makam daha var mı?

   

  Mustafa Kemal bunu çok iyi okudu..Bazı yobaz din tüccarları gibi düşünseydi yeni oluşumu kurduğunda kendini halife ilan ederdi..

  Ne acıdırki sırf hilafeti istemediği için onu dinsiz sayan beyinsizler,cumhurriyetle kardeş olan bolşevik ihtilali sonucu iktidarı yakalayan komunizmide istememiştir mustafa kemal..Toplumumuzun örf adetlerine uygun değildir demiştir ve inancı bir toplumu bir arada tutan dinamiklerden biri olarak görmüştür.

  Din tüccarı yobazlara karşı verdiği mücadeleyi ilerleyen zamanlarda komunizm sevdasındaki yandaşlarına karşıda vermiştir.

   

  Ama bunu anlatamazsın örümcek beyinlere..Çünkü saksı dolmuştur cehaletle boşaltamazsın:)

   

  Son yaşadığım komedi:) Yine malum parti yalakası ve atatürk düşmanlığı..

  --Bizim atalarımızın alfabesini değiştirdi milleti cahil bıraktı..

  ben: sen türkmüsün

  --evet türküm

  ben:Atalarının alfabesi neydi??

  --Ya işte bilmiyon mu eski yazı arapçaydı.

  ben: Sen türk değilsin..

   

  İşin komik tarafı bu salakların tarih öğrendiği bazı diziler var ya Kayı boyunu anlatan O diziyi seyrederken tv de o zaman tartışıyoruz:) İşte atalarımız bunlar diyor:) Ama kayı boyunun flamasındaki yazının arapça olmadığını bilmiyor:)


 7. Kendisi de türk e benzemiyor:)

  Bir halk için ömrünü harca,onu feraha eriştir ve bir döl artığı çıksın sen bizden değilsin desin:)

  Komedi gibi lagım siyaseti bunlar..

  Ama şuna dikkat ettim cumhurriyet ve atatürk karşıtı olanlar bariz cehalette zirve yapan kişiler oluyor..Ortak özellikleri bu..

   

  Artı eğer bir hukuk devleti isek sadece istifa ederek yırtamazlar bundan..Toplumu içsavaşla tehdit etmek bir terör eylemidir..


 8. Aboww evrim konusu..

   

  Evrim teorisinin yanında adnan oktar ismi çok basit kalır.Kedicikleriyle inşallah maşallahla bu işin içinden çıkamaz.

  Evrimi biz maymundan geldik diye tanımlamakta çok basite kaçar.Evrimi ateizmin savunuculuğu gibi görmekte Yanlıştır..Biz evrim teorisini tanrı inancıyla ,yaratılışla örtüşüp örtüşmediğini sorgulamak lazım..

  Evrimi tanrı inancı yada inançsızlık olarak bir seçim aracı yapmadan.

   

  Her ne kadar bunu savunan bilim adamları bize fosiller ki gelişen biyoteknoloji artık bunu aştı ispatladık desekte bizim bilgi birikimimiz onların ispatlarını anlamaya yeterli değil..Biz kendi çapımızda düşünelim..

   

  Kutsal kitapta yunus suresi 3.ayet evrenin 6 günde yaratıldığı bildiriliyor..Ol demekle olduran RAB neden 6 gün? Zaman kavramına girmeyeceğim,ashab-ı kehf ve firavunun hesaba çekileceğini anlatan ayetlerde zaman kavramının çok derin bir mevzu olduğunu anlıyoruz .Ona hiç girmeyeceğim.

  Barnak basacağım konu neden 6 gün??

   

  Bugün bilim ve din adamlarının kabul ettiği konu big-bang olduğundan bu yana dünyamızın bu güne gelmesi nasıl büyük bir değişim yaşadığını gösteriyor..Sadece dünyanın oluşumu bize göre yuvarlarsak 14 milyar yıl..İnsanlık tarihi 12 bin yıl öncesine kadar gidiyor.Bundan daha önceki zamanı anlatan bazı görüşler var.Madam BLAVATSKY bu konuda Daha eskiye ait bazı bilgiler veriyor Ama kaynağı belli değil..Bilimin ispatlı tariihi 12bin yıl.

  Dünyamızın geçirdiği bu uzun evre jeolojik bir evrimdir.İlk halini herkes bilir..Toz ve gaz bulutu iken allem etmiş kullem etmiş bu günün yaşanılası ama yok etmek için elimizden geleni yaptığımız ,milyonlarca canlının varolduğu bir yer olmuş..

  Demekki tanrı dünyayı ve evreni yaratırken OL dememiş belli bir süreci geçirmesini sağlamış.Buna pek karşı çıkan yok..Kimse tanrı dünyayı hop diye bu şekliyle yarattı demez.Geçen bu jeolojik değişimi kimse inkar etmez.Bu değişim bazılarını keşfettiğimiz ama hala anlayamadığımızbir çok yasa olanevrenin yasaları neticesinde olmuştur.Ve tanrı evrenin bu yasalar çerçevesinde oluşmasını istemiştir.

   

  Şimdi biyolojik evrime gelelim..Söylenildiği gibi biz maymundan gelmiyoruz.Sadece ortak bir atadan geliyoruz.Bu sadece insanlar için geçerli değil,Hayvanlar ve bitkiler içinde öyle..Canlı sınıflandırmaları yapılırken Gerilere gittikçe daralan bir yapı söz konusu..

   

  Bitkilerdede durum aynı..Aklıma aşure ağacı geldi buldum fotosunu..Bildiğiniz gibi ağaçlarda aşılama yöntemi vardır..Ama her ağaç her aşıyı tutmaz.Bazı temel özellikleri barındırması gerekir.Bir elmaya armut aşılarsınız ama bir turunçgil aşılayamazsınız..

  şeftali -kayısı-erik-kiraz birbirine aşılarsınız ama bir ceviz aşılayamazsın..Çünkü üstsoyları aynı değildir..

  Şimdi güleceksiniz ama ne alaka diyeceksiniz..İnsan ve maymun kanında bazı ortak özellikler var iken ve evrim üst soyumuz aynı diyorken bir maymuna insan aşılanır mı? Gelişen genetik bilimi sanırım buna olanak sağlayacak:) filmini yaptık maymunlar cehennemi:) filmini yaptıysak gerisi teferruat:)

   

  Yakın insanlık tarihine baktığımızda hepimizin anlayacağı şekilde mağara adamına baktığımızda ilk tekerleği icadından günümüz akıllı evlerinde oturan insanları kıyasladığımızda yaşanan evrimin bir süreci değil mi? Tabi bu bize uzun ama yaradılışa göre kısa sürede bu değişimi ortaya atılan evrim teorisi gibi göremeyiz ama onun kısa bir adımı diyebiliriz..

  Mağara duvarına zar zor bulduğu ateşim isiyle elinin resmini çizen insandan üç basamaklı sayıları kafasından çarpan,ses hızını aşan araçları kullanan inasana ..Bu bir evrim değilmidir?

   

  Sözün özü;

  Ol demekle her şeyi olduran bir tanrıya inansanız bile Bu tanrı yaratılışın kendi koyduğu evrensel kurallar çerçevesinde ilerlemesini istemiştir..Yaradılış evreleri bunu göstermektedir..

  5.-Ve-%C4%B0lk-K%C4%B1rk-Meyve-A%C4%9Fac%C4%B1-600x250.png

  6154_ayni-kokten-5-meyve-veren-agac-223744-mansetbyk.jpg


 9. Ben küstüm artık bu konuda tartışmaya..Biz parti savunuculuğu yada kötüleme derdinde değiliz.Sadece OHAL içinde iken böyle apar topar akademik çalışmadan yoksun ülke geleceği böyle bir şeye teslim edilemez..

   

  Bunu savunurken de hiç bir isim kullanmıyoruz.o kişi yada bu kişi demiyoruz..Karşımdaki insana da bunu diyorum..Bana isim vermeden bu sistemi savun.

   

  Çok önemli bir nokta..CB yurt dışına çıktığında tüm yetkilerle beraber yardımcısı vekalet edeceek..Zamanında biz fetö fetö derken bizi dinsizlikle suçlayan siyasiler övgüler düzdü fetöye..Sonra bizi kandırdılar dedi..Yapılan tüm müdahaleler yalan yanlış hep alt tabakaya yapıldı siyasiler hala arenada..

   

  Şimdi kriptolu bir başkan yardımcısı düşünün başkan yurt dışında ipler elinde..

  --Başkanı emekliliğe ayırdım.

  --OHAL ilan ettim

  --engel olacakları azlettim.

  --OHAL kapsamında KHK larla yeni dizayna başladım

  --fetöyü affettim.

  --tüm bakanları azlettim.

  --yerine fetöyü getirdim.

   

  Buyrun engelleyin.

  • Like 1

 10. Haklısın dostumya bende tiksindim artık bu arsız cehaletten..Ama şunu demeden geçeemeyeceğim..

   

  Sen yalan haber yayıyorsun rihan..Yalan haberlerle milleti kandırıyorsun..

  cb yi kim yargılar? yücee divan..aym.

  üyelerini kim seçer?? Yarısını cb diğeer yarısını meclis

  Yüce divan savcısı kim? Yargıtay cumhurriyeet başsavcısı.Kim atıyor?? cb atıyor.

   

  Atıyorsun cb atıyorsun..

   

  Cb meclisi feshedemezmiş de ama seçime götürebilirmiş..Böylee kelime oyunları tam onlara göre.

   

  cb kanun çıkaranazmışmış..başkanlık kararnamesi KHK dğilmişmiş..

   

  KHK neee zaman çıkarılır? OHAL de..OHAL isteediği gibi ilan edeermi cb?? Canı nee zaman isterse eder..

   

  Biz şuan hala OHAL deyiz.. Sizler OHAL deyken bile ülke güllük gülistanlık havasındasınız..Ne içiyorsunuz bilmiyorum Ama içmeyin..Allahın size lütfettiği bu organı kullanın artık..

   

  İç savaş tehtidi yapacak kadar lağım bir siyaste sonuna kadar HAYIR..

  Ha belki küçük beeyinleerde sidik savaşınıkazanacaksınız..Ama kazandığınız an kaybetmiş olacaksınız..Aynı insanın doğayla savaşı gibi.Kazandığınız an kaybedeceeksiniz.

  Her zaman ki gibi haklı olan biz olacağız..

  • Like 2

 11. Tabi sadece bundan ibaret degil.Yuksek konsantrasyon ofkeyi icte buyutmede gerekli..son cumle satan adina .. satan bizim dayioglunun ismi degil..Şeytani guclerden yardim isteniyor.Vodo buyusu oldugu ve yabanci kaynakli oldugu icin satan deniyor.siz bildiginiz uzere şeytan diyorsunuz..

  • Like 1

 12. Bizler fetoya şerefsiz hain din sömürücüsü yobaz derken çarpılacaksınız siz yahudisiniz herhalde bu muhtereme bunları söyleyemessiniz diye kuduranlar aptallıkta sınır tanımadan nelerde söylüyorlar gülmekdn çatladım sayenizde

  Arkadasim cok dogru soyluyorsun da allahim bu orgsni herkese esit sgirlikta vrrmis kullanan var kullanamayan var..

  o zamanlari hatirliyorum dinsizlikle suclaniyorduk..ama onlar hatirlayamaz cunku cok eski tarih ..DÜN. :)

  • Like 1

 13. Kendi kuvuk dunyasinda kendini dev aynasinda gormekte bize mahsus..Bilim adaminin o dini bu dini olmaz..Mufredat konusuna gelince cahil bir toplum yetistirmek ivin elimizden geleni yapiyoruz..cunku cahil toplumun gudulmesi cok kolaydir..Bilim adaminin inanci beni ilgilendirmez..insanliga hizmeti ilgilendirir..

  Gunumuz dunyasinda elinizdeki akilli telefondan googleye yazarak sorun bana bir sey insankiga bir hizmet gosterin..


 14. Sebebiyle yazanın... diyince ürktüm biraz..

   

  Tabiki HAYIR. Çokça maddelere gerek yok..Tüm yönetimi herkesin kandırdığı birinde olmaması gerekiyor.Devlet meselesinde sorumluluk,kandırıldık diyerek geçiştirilemez.

   

  Birde sıfırlama olayı..Bir yüzüğüm var bilinki zengin isem çalmışımdır demişti..Bu gün bi hayli zengin.

  Aslında konu sadece hükümet değil..Asıl mesele tercih edilen saltanat yönetimi..Osmanlı hayranlığı tezgahı bunun alt yapısı için.Dizilerle verilen telkinler bunun için..Aslında polat alemdara eskortluk yapan polislerin olduğu bir toplum buna müsait.

  • Like 1
×
×
 • Create New...