Jump to content

lousalome

Üye
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by lousalome


 1. Günah olan bir şeyi hatırlatmak bir kardeşimize müslümanlık gorevımızdır evet ama sürekli aaa çok gunah biliyosunuz di mi diyip diyip kınamak bi noktadan sonra saçma oluyor. bunu herkes biliyor ve zaten insanlar her şeyi kabul edip soruyor: sonuç alan var mı yok mu diye.

  neyse

  bana tuhaf gelen şey diyelim büyü yaptırdınız ve sevdiginiz geri geldi hatta evlendiniz. her an korkuyla yaşamıycak mısınız ya etkisi gecer de birden giderse diye. yine mi büyü yaptırıcaksınız? ve sonra yine yine yine? hadi diyelim hiç geçmedi etkisi. o zaman da insanın aklına gelir ki aslında yaşanan aşk koca bir yalan. kendi istek ve iradesiyle sevmiyor ki.

  :(


 2. bir iki sayfa oncesinde dioraddict'in "aslında duam kabul etmiş farkına vardım" dediği şey bana da oldu. Hakikaten bir şeyleri iyi görüp gozlemleyip farkında olmak çok önemli.

  Ben de bu siteyi evlenme planı yaparken beni terkeden kişi yuzunden keşfetmiştim. çok fazla şey okudum, yaptım vs. ama yok bir türlü olmuyordu. sonra dualarıma şunu da ekledim "allahım bu iş olmıycaksa olmaması gerekıyosa o zaman onu içimden al çıkar düşünmiyim üzülmiyim" ki hayırlısını ısteyin denildiğinde sinirlenıyordum ve isim belirterek illa ki o kişi hayırlı olsun diyordum. genel dua etmeye dılım varmıyordu hep isim verıyordum. çok değil sadece 1 kaç gun sonra isim vermemeye başladım kendiliğinden. sonra da o kadar şiddetli uzuntulu okumalı aglamalı gecen gecelerin tam aksıne gonlum ruhum dinginleşti ve o kişiye olan takıntım uçtu gitti. şuan pek aklıma gelmiyor. gelse de evet guzel gunlerdi neyse hayırlı degilmiş diyip gecebiliyorum. şimdi sitede %100 garanti geri getiren dua gorsem yine o kişinin ismini verip okumam. çünkü anladım ki dua edip bunun farkına varmam kaderimde zaten varmış ve böylelikle hem bi rüsür dua ogrendim hem de içim rahatladı. yani aslında allahım unutayım madem dedim allah unutturdu. yani duam kabul oldu.

  son zamanlarda da şöyle ekliyorum hayırsız ve evlilikle sonuçlanmayacak kişileri de benden uzak tut kalplerimizi yakınlaştırma beni de yakınlaştırıp üzme allahım. bu donemde 1-2 kişiyle tanıştım ve bıçak gibi her şey iyiken kesildi muhabbetimiz. once dedim bende ugursuzluk var nıye olmuyo bırden kaçıyolar. sonra baktım yahu benım bu duam da kabul olmuş. demek ki sonu hayırlı bitmeyecekmiş ki daha cok uzulmemi zaman harcamamı engelledi allahım duamı kabul etti.

  şuan çok uzulup aglıyorsunuz belki ama gercekten olmaması gerekıyor demek ki allah sizi siznden iyi tanıyor şu an olsun diye direttiğiniz kişi için sonra nerden dua ettim keşke kabul olmasaydı dememek için (ki yine de allah hep hayırlısını zaten verıyor) genel ve hayırlısını dileyin. tek şey uzerine kendinizi yorup yıpratmayın.

  ben tecrubelerimden bunu çıkarttım.

   

  bi de çok yogun okuma yaptıgım donemde şirkette benim çalıştıgım kadro kapanacakmış ve ben işten cıkartılacakmışım. bunları sonradan ogrendim. ama bir anda başka bi kız iş bbulup çıkacagını soyemiş ve müdürlerim de aslında benden daha tecrubelı ınsanlar olmasına ragmen giden kız yerine beni düşünmüşler ve şuan o pozisyondayım durduk yere terfi almış oldum bide. ben bu durumu kesinlikle ettiğim dualara baglıyorum.

   

  işte sonunda ben de bu konuya yazabildim. Şükür:cool:


 3. Dostlar selam. Ben hic hocaya vs gitmedim nazar goz degmesi hased buyu sihir vs vs var mi yok mu bilmiyorum. Gitmem de baktirmam da. Benim oyle belirgin derdim sikintim yok ama vok nazar degdigini biliyorum. Yani iste ne guzel olmussun deseler ertesi gun yuzumde kocaman sivilce cikiyo ya da akrabalarin icine girdiğim zaman eve gelince bacagim karnim fln agriyo. Tabi benim de ya bu da mi beni buldu of dedigim seyler var ve ozel hayat anlaminda acikcasi bir kismetsizlik oldugunu düşünüyorum. Ben bende bisi oldugundan ya da olmadigindan emin degilim ve diyorum ya bana kim buyu yapcak olmaz oyle sey ama yine de ben de yapsam bunlari olur mu? Soyle bi rahatliyim islerim yoluna girsin kismetlerim acilsin? ( gerci islam alimleri kismet baglanamaz kapanamaz diyor)

  bisi yoksa ve yine de bunlari yapsam musallat vs olur mu?


 4. arkadaşlar merhaba. konumla tam alakalı bir konu bulamadım buraya yazmak uygun geldi. eger daha uygun bir konu varsa moderator oraya yonlendirirse sevinirim.

  benim sevdiğim yakın bir arkadaşım yakın zaman once aramızda bişi olup sonra benım istemediğim ama içimde hala bişiler olan cocukla gizli gizli gorusuyor. yakaladım gordum onları. bu ikisi için bir şey yapmak istiyorum. içimde sanki bir alev topu var onlara karşı ama çaktırmıyorum ikisine de. madem onlar benim yuzume gulup arkamdan iş çeviriyo ben de yuzlerine gülücem rabbimden dua ederek açıkçası kahrolmalarını istiycem. ben ne yapmalıyım ne okumalıyım nolur yardım edin. olmasın yürümesin işleri ki haa biz o kızın arkasından iş çevirdik bak bir türlü işlerimiz yolunda gitmiyor desinler.


 5. ya arkadaşlar amerikayı yeniden yeniden keşfetmeye gerek yok. burada yazılanların cogunu biz de biliyoruz. zaten burada kimse duam kabul olmadı demiyor aslında başlık oyle olsa da. bizim birebir istediğimiz şey henüz olmadı diyoruz. ama duamız kabul oldu. çünkü bir kez dahi Allah desek sevap hanemize zaten yazılıyor. üstelik herkes çok iyi biliyor ki Allah vermedi değil; biz alamıyoruz. bu dediklerimin aksini söyleyenin zaten tam bir Allah inancı yok demektir.

   

  Muazzam bir yorum::thumbsup:

   

  İşin teorisini es geçiyorum, bu başlık altında yazan umutsuz dostlara tamamen pratiğe yönelik öneride bulunmak istiyorum... Mevcut durumda dualar kabul edilmiyor ve tamamen negatif hislerle umutsuzlukla dolup taşıyoruz... Bu şekilde devam etmek hiçbir işe yaramaz dostlar... Evet Allahtan umut kesilmez ama şöyle düşünmemiz hiç de yanlış olmaz: Olumlu bir sonuç alamadığıma göre demek ki yanlış istiyorum!!! İşte doğru tesbit budur... İsteme şeklimiz yanlışsa bunu düzeltmemiz lazım.

   

  Benim çok sevdiğim bir hikaye var, vakti zamanında Hz.Musa kavmini çölden geçirirken suları tükenmiş ve Musa'ya gelip demişler ki: "Ey Musa, Rabbine yalvar da bize yağmur indirsin, susuzluğumuz gitsin!" Hz.Musa da dua edeceğini söylemiş ama siz de hazırlanmalısınız demiş. Kavmi de kendilerine göre dua etmişler. Hz.Musa da tenhada bir yerde kendi başına dua etmiş. Bir zaman sonra adamlar gelip Hz.Musa'ya "biz hazırız, hani yağmur nerde" demişler... Hz.Musaonlara bakıp demiş ki: "Yağmur hendekleriniz nerde, suyu neyin içinde toplayacaksınız, demek ki yağmurun yağacağına inanmadınız!!! Ben size hazırlanmanızı söylemedim mi" demiş...

   

  Yani bu kıssadan anlaşılması gereken şey şudur: Dua-dilek-arzu her ne ise bunu talep eden kişi tüm bedeni-ruhu ve bilinciyle aynı frekansta hizalanacaktır. Yani arzusu,duası,dileği her ne ise onun çoktan verilmiş ve duasının kabul edilmiş olduğunu tüm varlığıyla bilecektir. İmgeleyerek onun olmuş olduğunu 5 duyusuyla deneyimleyecektir. "Bildiğinizde duanız gerçekleşir"... İşin anahtarı budur, çünkü bildiğiniz zaman içinizde negatif hiçbirşey olmaz ve direkt olarak İlahi plana bağlanırsınız...

   

  Arzunuzun gerçekleştiğini, Allah'ın dualarınızı kabul ettiğini imgeleyin, 5 duyunuzla bunun sevincini yaşayın ve göreceksiniz bilinçaltınız bunu kayıtlarına geçecek ve doğrulamaya başlayacaktır. Ne kadar çok imgelerseniz ve -mış gibi yaparsanız o kadar hızla gerçekleşir. Çünkü hiçbirşey "iman" kadar yüksek bir hızla insanı ilahi plana bağlayamaz. Olduğuna iman ederseniz ödülünüzü alırsınız. 5 duyunuzla BİLİN, kalbinizle BİLİN... Bilmek anahtardır.

   

  Eğer bedeniniz-aklınız ve ruhunuz (kalbiniz) aynı hizada değilse sonuç alamazsınız. Yağmur için dua etmek eğer yağmur suyu hendeği kazmıyorsanız boşunadır, çünkü Hz.Musa'nın dediği gibi yağmurun yağacağına inanmıyorsunuz demektir.

   

  O yüzden bir arzunuz için dilekte bulunuyorsanız o arzu olmuş gibi davranmalısınız. ortada hiçbirşey yokken bile bunu yapmalısınız, çünkü o arzu henüz görünmez alemde çoktan tezahür etmiştir. Siz o frekansı yakalayıp sürdürdüğünüzde onu aşağı indirecek halatı tutmuşsunuz demektir.


 6. birgün bu başlığa yorum yapacagımı hiç sanmıyordum. umutluydum. yaklaşık 4 aydır dualar, zikirler, tesbihler, salavatlar, namazlar, sadakalar, adaklar... ne varsa da okudum, dinledim, izledim. tek bir tane bir tanecik dileğim vardı. daha bu gece perşembe gecesi diye yapacagım ibadetleri düşünüyordum sabah, 15 dk önce birden içimdeki her şey bitti. tüm umudum gitti. internete girdim hemen umut dolmak için yok olmadı. şiddetli bi aglama geldi iş yerindeyim hemen tuvalete gittim. orada agladım. neden olmuyor demiyorum haşa, belki birgün olur ya da ahirette karşılıgını bulurum ya da gunahlarıma kefaret olmuştur bilemıyorum. hayırlısı böyleymiş diyorum ama içim kan aglıyor. tamam hepimiz biliyoruz böyle olması gerekıyor çünkü bizim aklımız ermez ama insanız ve psikoloji diye bir şey var. hele ki kadınlarda hormonlar olayı iyice zorlaştırıyor. insanız aciziz üzülüyoruz kendimi sıkıyorum zorluyorum ama gözlerimden yine de yaşlar akıyor demek ki ben ne gunahkar iğrenç bir kulmuşum ki allah layık bile görmedi diyorum. duam kabul olmadı demiyorum. kimse de dememeli. allah duayı %10000 kabul ediyor bu ayet ve hadislerde net ama istediğim şekilde karşılıgını bulamadım malesef. bakalım elbet birgun bu duaların karşılıgını bulacagım ve ne sekilde olacagını ben de merak ediyorum.

  daha önce de umutsuzluga düşüp hemen toparlandıgım zaanlar oldu ama bu sefer galıba toparlanamıycam. üstelik umutla devam ettikçe takılıp kalıyorsun ve önüne bakamıyorsun. böyle de bir handikapı var bu olayın. tamam ısrarla sabırla dua ediyorsun ama gunker haftalar geçiyor başka bir şeye odaklanamıyorsun. ki bu surede bir başka fırsatı da tepmiş oldum mesela ben. hayır allah duamı kabul edecek elbet başka şey beni yolumdan donduremez dedim. sonunda yapayalnız ve üzülen yine ben oldum. şimdi tek korkum ibadetten soğumak çünkü insanız ve aciz yaratılmış varlıklarız ne yazık ki. şuan üzüntüm dolayısıyla inşallah böyle yazıyorumdur ama canım artık hiçbir şey yapmak istemıyor :(

  umut hep var. çünkü Allah var ve bizi anamızdan babamızdan daha çok seviyor, bağışlıyor ve sakınıyor. fakat rabbim nolurdu gönlümdekini nasip etseydi diye içim buruk, yalan soyleyemem. zaten allah içimi benden daha iyi biliyor.

   

  İnşallah Rabbim sizlerin dualarını gönlünüzden geçtiği gibi size hayırlı kılıp nasip eder.

   

  ----

  arkadaşlar bana yakın arkadaşlarım bile duayla iş mi oldurulurmuş, iyice kafayı yedin, uçucan yakında diyip dalga geçti. tüm nafile ibadetlerimi sakladım. ama burada dün büyük bir umutsuzluga duserek yazdıgım bu yorumdan sonra mesaj atan, yorum yapan hiç tanımadıgım insanlar oldu üstelik ben çok yeni üyeyim ve öylesine bilgi alışverişi olsun diye üye oldugum bir forumdu ki forum fln hiç sevmediğim şeylerdir.

  dün sebepsiz yere birden tüm ümitlerim yıkıldı bitti. neyse ki çok şükür akşam ibadet etme gücünü Allah yine verdi ama artık dileğimi dile getirmiyorum. ama benim gönlümde kaldı oylece. nasıl ols akalbimizde ne var ne yok Allah biliyor. ama özellikle o iş için ibadet yapmayı düşünmüyorum artık. zaten allah rıza diye başlıyordum ama ek bir şey soylemeden devam edeceğim.

  bol bol tesbih namazı ve affolunmak için hacet namazı kılacagım sadece.

  dileklerinize çok umut baglayıp bunu takıntı haline getirmeyin zaman geçiyor hayat akıyor diyeceğim bu sefer de duanızda ısrarcı olun ve kabul olacagına emin olarak dua edin lafıyla çelişecek :(

  yalnız söylemezsem olmaz, ben böyle bir şey istemememe rapmen babaşka bir şey için dualar etmemem rağmen benim son donemde rızkım bollaştı. hala aynı maaşı alıyorum ama param daha bereketli. bu da Allah'ın bir lütfü demek ki bana. Çok şükür.

  Hayırlı cumalar. bugun bol bol salavat getirelim :cool:

  • Like 2

 7. Güneş kardeşim allah dualarını hayırlı kılsın nasip etsin. çok içimden geldi yazmak sana. şu bahsettiğin 12 rekatlık hacet namazı ve tesbih namazını bende reglim bitince yapacagım inşallah. rabbim kabul buyursun.

  üflemeli suya okumalı dualarda bir problem olacagını sanmıyorum ben çünkü peygamber efendimiz (sav) okuyup ellerine ufurup yüzüne sürermiş ellerini birkaç hocaya da sordugumda da üfleme, suya okuma içmede bir sorun yok gibi algıladım ben ama bu tuz vs... benim pek emin oldugum şeyler değil. herkesin kendisine kalmış ama ben dünyevi bir şey için ahiretimi yakmak istemem açıkçası.


 8. Nerdeyse çogu sayfayı okudum bi okuyım dedim bi boşver dedim. Barışanlar ayrılmış :( ya gelirse her snaıye ne zaman gidecek acaba diye beklemek oldurur insanı :(

   

  uflemek dogru deil diolar vedud ismi var içinde uflemek uzaklastırırmıs

   

  sitede 4000 ya vedud cc okuyup üflemeli bir uygulama vardı. toplamda 16.000 kez yapıp uflemiştim. desene kendi bindiğim dalı kesmişim OOFFFFF :((

   

  diyorum ki şükret..

  "sevmek" duygusundan yoksun nice insan var..

  şükret..

  sonrasında tevbe istiğfar et..her an her saniye interaktif bi şekilde bulaştığımız günahlarımız için..

  sonrasında bu güzel ve özel günler de özellkle Peygamber Efendimiz o iki cihan güneşine salavatlarda bulun..bir gün 2 rekat namaz kıl ve sonrasında bi miktar salavat getir, Peuygamber Efendimize "ben burdayım "dercesine..(sanki üzerinde bi çip varmış da sen salavat getirdikçe o çip yanıp sönüyor ve bu sayde o da senin olduğun yeri görüyor gibi düşün..) de ki Allahım her halim zaten Sana ayan beyan, Sen herşeyi biliyorsun..O çok sevdiğin Peygamberim de dinlesin beni..ve anlat..içindeki herşeyi..

  bu bunu dedi, şu şunu söyledi ben bu yüzden üzgünüm..içinde hiç bir şey kalmayıncaya kadar..ağlamaktan nefesin kesilinceye kadar şikayet et içinde bulunduğun durumu..arz et..

  sonra o güzeller güzeli Efendimzin mübarek ruhunua, ashabına ehli beytine cümle evliyalara, cümle erenlerine, cümle sevdiği tertemiz salih kullarına, kendi ölmüş ecdadına, birer birer isim say, sonra yaşayan tüm sevdiklerine ve sevdiğinin de ruhuna hediye et..sonra aklına takılan soruyu sor, ne yapmam gerekli Allahım? aç Kur'andan tevafuki bir sayfa..ve o sureyi bastan sona bi mealini oku bakalım..alacağın dersler mutlaka vardır..bu acıyı niye yaşıyorsun dilerim ki idrak ettirir Yüce Mevlam, kardeşim sana..

   

  lütfen şu ayetleri samimi bir kalp ile oku ve idrak edebilmeyi iste..

  tevbe suresindendir bu ayetler..

   

  "Ben kulumu üzmem, o ancak kendi kendini üzer.."

  "Kuluma kaldırmayacağından daha fazlasını yüklemem.."

  "Benim kuluma benim isabet ettirdiğimden en daha fazlası ne de daha azı isabet eder.."

  Peygamber Efendimiz ne acılar yaşamış, aşağılanmış, kovulmuş, küfre uğramış, annesini babasını, evlatlarını torunalrını kaybetmiş..ne acılar var lütfen..ellerini aç ve dua et..acı ile kalkmasın ellerim, ümit ile kalksın de..

   

  hayırlı cumalar, hayırlı bayramlar dilerim..

  lütfen üzme kendini..zira üzülürsen, emanete hıyanet etmiş olursun..o gözler senin mi? göz yaşları senin mi?o üzüldüğünde en çabuk etkilenen en hassas organ-mide? senn mi? düşün bir kez bunları..

  çünkü üzülerek ağladığında gözlerinden düşen her bir yaş, kimin için? onu bi düşün..

  düşün ki şeytan amacına ulaşmış ve kahkahalarla glüyor sana..bunu düşün ve ibreni olması gerekene çevir..sırtını Ona yasla..bir daha gelmez sırtın yere..seni yere devirebilecek en küçük bi şeyden bile etkilenmezsin..kurşun bile duraamaz önünde..

   

  galiba bu konular icinde okudugum en guzel yorum. bi kez daha okunmasini istedim


 9. Yahu bi de belli yaşın altındakıler şu duaları yapmasın ne bileyim bana komık geliyor. Daha kimleri tanırsın seversin hemen ılk sevgılısınde oldum bittim dua bulayım, celb yapayım nedir bu ya komik geliyor bana her ayrıldıgınız sevgilinize celp mi yapacaksınız başka sitelerde de goruyorum 16 yaşındayım yok yan sınıftan birine çok aşıgım ne okumalıyım. Hayatını yaşamayı denesen once? Bismillah once bi tevekkül etmeyı ogren. Ya da ders çalış :)

   

  Neyse ben de evlenmeyi düşündüğümüzde gunlerde terkedildim ama benim hatalarım cok fazlaydı. sadece yasin okuyorum allah rızası için esma zikirlerim de oluyor ama belli niyetle değil. Hacet namazı kılıyorum. Daha once hiçkimse için böyle bir şey yapmadım. Allah nasip ederse daha da yapmam. İlk defa birini bu kadar sevdiğim ve iki cihanda birbirimize hayırlı eşler olup evlenmek istediğim için okumalar yapıyorum. Oyun mu bu her sevdiğimiz adama allahım bunu bana getır yok vazgectım bunu getır aa yok bu daha ıyı bunu daha cok sevdım vazgectım bunun nıyetıne okuyorum denmemeli bence. yıllar içinde ınsan neler yaşar da yuzunuz olsun allahın karşısına cıkıp aşk istemeye. üstelik bence aşk meşk değil HELAL DAİREDE HAYIRLI EVLİLİK istenebilir ve istenmelidir sadece. napıcan beni sevsin beni sevsin diyip neticede haram olan bir şey istıyorsun yani.

  bir şey soracagım sizlere siz okumalarınızı yaparken ya da allaha dua ederken aklınızdan neler gecıyor. yani ben mesela şu kişiyle evliliğimizi hayırlı kıl helal daire bizi birbirimize nasip et. hayırlı degilse hayırlıya cevır diyorum ama ille de o kişiye kilitlenmıyorum çnkü düşünuyorum hani allahım ne verirsen de kabulum ama bu kişi geçiyo gonlumden. o zaman da sanki o kişiyi %100 istemıyomuş gibi oluyo. bu seferde vesvese gelıyo. sen onu çok fazla istemıyosun ki allah vermez diyorum içimden. iki arada kaldım. siz ne düşünuyorsunuz?9_9


 10. Sağol etoile çok teşekkür ederim. dualarımın kabul olmadığını düşünüyorum bazen ama bir gerçek var arkadaşlar Allah bir duayı ettiriyorsa hakikaten bir hikmeti var. bu zamana kadar her yaşadığımız şeyin bile bir sebebi var. Ben umre'deyken dua ederken evliliğim için hep içime şu doğdu: benim dua etmemin bir sebebi var. O sebebi evlendiğimde öğreneceğim. Belki hayırsız bir evliliğim olacaktı ve ben dualarımla evliliğimi hayra çeviriyorum. Asla umutsuzluğa kapılmayın. Duanızı nasılsa kabul olmayacak diye yapmayın. Siz iş mi istiyorsunuz? Bunu gönülden mi istiyorsunuz? Veya benim gibi evlenmek mi? gönülden evet artık evlenmek istiyorum diyor musunuz? Eğer gönülden istiyorsanız, eğer diyorsanız ki Allah'ım gerçekten ben bunu istiyorum diye, Allah size en doğru vakitte dileğinizi veriyor. Eğer diyorsanız ki ya ben bu duayı ediyorum ama zaten olmaz, o zaman zaten olmuyor. Allah içimizi yüreğimizi biliyor. Eğer ev için dua ederken Allah'ım 2 odalı ev istiyorum, aslında 4 odalı olsun istiyorum ama şimdi 4 odalı evi de bana vermezsinki deyince o dua olmuyor. 4 odalı mı istiyorsun evini, Etiler'de mi istiyorsun. De anlat. İçini döktüğün yalvardığın senden uzak değil. Seni yaratmış, seni senden iyi biliyor. O halde sen de dilinle de yüreğinle de. Ben bunu istiyorum de. O zaman işte esas perdeler kalkıyor aranızda. Ve duanız kabul olduğunda mutlaka söyleyin. Küçük olsun büyük olsun. Çünkü Allah'a duayı teşvik ediyorsunuz. Duadan daha güzel birşey yok arkadaşlar.

   

  Dioraddict çok guzel anlatmışsın. Agzına saglık. fakat insan da zerre kadar da olsa işte umutsuzluk olabiliyor ne bileyi yani sonucta aylardır arayıp sormayan bir insan var neticede. Sevmiyor ki beni özlemmıyor ıstemıyor ki nasıl olucak acaba diye gecırebılıyor ınsan ıcınden fakat tabi bu Allah için ne ki? Kudretını bizim aciz aklımız alamaz. Tabi her zaan da hayırlı kıl nasip et dıye dua edıyorum ben. Geçmiş yazılarda okudum ornegın aslınd akotu ve olmayacak biri için dua ediliyor sırf inattan. Ne biliyim ben o kişi ile evliliğimi kendimce hayırlı ve ıyı olacak dıye yorumluyorum ama işte Allah bilir neticede. Ve evet her şeyin bir sebebi var, ben o beni severken havaya girmiştim kotu davranıyordum ona aman benı zaten cok sevıyo diye. Belki de Allah onu senden alayım da kadir kıymet bilmemek nasılmış gör dedi. Bilemem. şimdi çok pişmanım. Allah boyle guzel bir insan ve aşk bahşetmişken degerını bılemedim o yuzden aslında Allah'tan af diliyorum lutfunu gormediğim için.

  ne anlatıyordum nereye geldim yine ya :)

  neyse ben sadece Yasinli tertipleri okuyorum son 3 haftadır oncesinde esmaları okuyordum. ayetel kursi okudum. niyetimde bir gelişme olmadı ama ben inanılmaz negatif bir insandım şimdi hiç değilim. takıntılarımı yendim kendi kendilerine gittiler anlamadım. :)

   

  bi de ben nacizhane birinin kalbini geri kazanma, evlilik dualarının kabulunun daha zor oldugunu dusunenlerdeniz. sınav mı var? gece gunduz demeden full çalışırsın bismillah der başlarsın. bir mal mı alıcaksın biriktirirsin kredi çekersin borç harç alırsın. bir yere mi gitmek istiyorsun ne gerekıyosa ugrasır yaparsın gidersin. ama tek bir insanın kalbine gonlune baglı şey için insanın elinden hiç ama hiçbir şey gelmıyor dua etmekten başka. ne para, ne çalışmak, ne guzel olmak, ne iyi olmak, ne azmetmek hani sevmeyen unutan birine hangisi etki edebilir ki? sadece bolca dua etmek ve allaha bırakmak. hani şu sen eşegını saglamk kazıga bagla da gerisini allaha bırak tevekkul et hesabı bu yukardaki işler için gecerli oluyor ama sevgi aşk evlılık insanın pek de elinde olabilen bir şey değil bence :(


 11. İncisel selam, ben yaralıaşık'ın 41 yasinine başlıycam daha bu perşembe. bu hafta da yine bu siteden bir yasin terkibi vardı onu yapıyorum. Yani hep yasin ve şöyle bi karar aldım kendimce sadece ve sadece allah rızası için yasin okuyarak peygamber efendimize sav ve ashabına hediye ederek allahtan 3 aydır dilediğim şeyi isteyecegım. başka bir uygulama yapmayı dusunmuyorum nıyetım için. ayrıca biçok konuda seni goruyorum kabul olan dileklerin de olmuş hayırlı olsun ve sanki sitede en feyz alacagımız kişi belki de sensin :) keşke bizimle tecrubelerini paylaşşan şöyle okuma yapsanız daha iyi olur ben sunu farkettim böylesi daha iyi vs... gibi.


 12. Yasin'li terkiplere çok içim siniyor. Tam diyorum bunu da okuyup bitiriyim artık özellikle bir terkip yamıycam normal nafile ibadetlere devam ederim yine karşıma bişi çıkıyo ve içime çok siniyor. Vallahi yıllık izinden kullanıcam ya sabahtan başlayıp tek oturuşta 41 tane okumak için :) Onda da annem napıyon hayırdır delirdin galıba diye konuşup durur :( Ben sevdiğim için okuyorum da annem çok kızıyor gece gizli gizli okuyorum yapıyorum terkiplerimi hatta ışık açık gormesinler diye bazen telefonun ışığıyla okuyorum kör olucam yakında :) hakikaten bi gun işten izin alıp sultanahmete gidip bi köşeye geçip okusam mı tek oturuşta 41 yasin.

  İnşallah birgun ben de dualarım kabul oldu diye yazabilirim.

  Allah herkesin gonlune gore hayırlısını versin.

   

  Bu arada tabiki sadece ve sadece Allah bilir ama burada okuduklarım kadarıyla hani siz aglayıp zırlıyorsunuz ya neden olmuyo neden oluyorum nefes alamıyorum onsuz nolur olsun diyorsunuz ya sebebi bu tavır olabilir mi acaba? Yani neticede Allahın size yaşattıgı şeye karşı gelıyor ve tevekkül etmiyorsunuz. Allahım verdiklerine şükür, bunda da elbet bir hayır vardır ama çok üzlüyorum ve aciz aklımla bunun boyle olmasını gonlumden gecıyorum hayırlısıysa ver değilse en iyisini sen bilirsin. Ne yaşatırsan yaşat başım ustune tevekkül ederim demıyorsunuz. Sürekli ağlayarak bagırarak ılle de bana bunu al diyen bi çocuk kendini yerlere atsa karşısınızda sinir olmaz mısınız? Belki o çocuk kendi için zararlı bir şey istiyor ve siz faydalı bir şey almaya calısıyorsunuz. Bu da bir nevi böyle bir şey.

  Ben de duygulanıp ağlıyorum zaten mutsuz zamanlar gecırıyoruz ama lütfen tevekkül etmek nedir bir okuyup araştırın ve Allah'ın verdiklerine de en nihayetinde razı olun. Çünkü Allah inancını bunu gerektirir diye biliyorum ben.

  Son olarak ise yaralı aşık'a çok teşekkürler bıkmadan usanmadan cevaplar verdiği ve bu konuyu açtıgı için.

   

  Bugun yol kenarlarında açan çiçekleri, tomurcukları farkettiniz mi? Yoksa yine off pazartesi diye uzuldunuz mu? O agaclar daha 3 hafta önce karlar altındaydı şimdi çiçekler açtılar.

  Hayatım alt ust oldu diye uzulmeyin. Ne biliyorsunuz hayatınızın altının ustunden daha güzel olmadıgını?

  Ben de seviyorum, o kişiyle evlenmek istiyorum hepinizi inanın anlıyorum ama Allah boyle buyurduysa başımız ustune. Biz kul olarak içimizden geceni Allah'a anlatalım, dileyelim. Ama yine diyorum tevekkül tevekkül tevekkül...


 13. Ben de bundan 1 ay once nafile namazdan sonra 170 adet okudum. tam 100. bitti arkamda yere bir şey duşmüş sesi gibi gurultulu bi ses geldi. İnanılmaz korktum gecenın karanlıgından ve sessizliginden. Arkama dondum hiçbir şey yok ama duyduguma eminim o sesi. Heralde vesvese dedim korka korka ellerim korkudan terleye terleye 70i de okuyup 170e tamamladım.

  Benim gözle gorulur elle tutulur bi mucizem olmadı ben de hep okurum aklıma geldikçe ama zaten her sabah saglıkla uyanıyor olmamız, kalbımızın atması, kan pompalaması yururken basımıza bişi düşüp ölmememiz mucize değil mi?

  Mucizeler her yerde. Olay bakmayı bilmekte...


 14. Çıktısını aldım inşallah ben de okuyacagım. İnşallah burada duası kabul olanlardan yapar beni de Allah. Paylaşandan cevap yazanlardan düzenleyenlerden Allah razı olsun.

   

  Peki bir şey soracagım umutsuzluga, vesveseye kapıldıgınız ya da duayı okurken sonucta insanız konsantremız bozulabiliyor. bu gibi durumlardan napıyorsunuz?


 15. Bir niyetim var ve bunun için tertip ettiğim esmalar. Ah bir kabul olsa ozellıkle zaman ayırıp her foruma her bloga yazacagım. Şöyle şöyle yaptım oldu diye. Hem faydalı olsun diye hem de insanlar olumlu yazılar okuyunca umut doluyor. Lakin forumda biiiir sürü esma, dua celp tertıbı var ama niyeti kabul olanlar ya yazmıyor ya da oran çok çok düşük

×
×
 • Create New...