Jump to content

sevilay32

Üye
 • Content Count

  1,708
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

sevilay32 last won the day on March 29 2018

sevilay32 had the most liked content!

Community Reputation

19,554 Excellent

Recent Profile Visitors

4,547 profile views
 1. 3000 okudum, Rabbim kabul etsin İnşallah
 2. İncisel için 11 okudum. Rabbim kabul buyursun İnşallah.
 3. “İyi Değilim” demek ne haddimize, “Şükürler olsun” her halimize. Hz Mevlana

 4. Her zorluğun sonunda doğan bir ışık vardır. Eğer elleriniz diken yaralarıyla kan revan içinde kaldıysa güle dokunmanıza çok az kalmış demektir.
 5. “... Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar. Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır. Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.” (Talak, 65/2-3). Bir rivayete göre Efendimiz (asv) şöyle buyurmuştur ve yukarıdaki ayetleri okumuştur: “Ben bir ayet biliyorum ki, eğer insanlar onunla amel etseler, onlara kâfi gelir.”(bk. Zemahşerî; İbn Kesir; Suyutî, ed-Durru’l-Mesur, ilgili ayetin tefsiri).
 6. Kuran okudum. Kalpler Allah’ı anmakla mutmain olur.
 7. Rabbim yar ve yardımcınız olsun, eşinize de hidayet nasip etsin. Size ve meleklerinize de hakkınızda hayırlı olanı yaşatsın. Sizin için bugün dua edeceğim. Selam ve dua ile.
 8. Bakara, 2/102: Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!
 9. En doğrusunu yapmışsınız. Büyü vs. tehlikeli şeylerle uğraşmak yerine, Allah'a dua edin ve hayırlısını dileyin. Selam ve dua ile
 10. Gerçekten seviyorsanız, sevdiğiniz kişiye büyü yapıp üç harflileri musallat etmeyin başına. En güzeli hayırlısını dileyerek Allah'a dua edin kardeşim.
 11. 2400 okudum, Rabbim kabul etsin İnşallah.
 12. 1200 okudum, Rabbim kabul etsin İnşallah
×
×
 • Create New...