Jump to content

cybellas

Üye
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Peki. Özetle Düz dünyacılar bilimden ve bilgiden uzak tipler gördüğüm kadarı ile. Fizik yasalarını azıcık bilseler yeter. Ama bilgileri hiç yok. Ayrıca düz dünyayı savunurken Ayetleri delil gösterebiliyorlar. Ayetlerde de hiç bir delil yok. Mesela Allah bir ayetınde gökyüzünü bir direk yaptık yeryüzünü de yayıp dösedik diyor. İşte gördünüz mü döşedim yazıyor dünya düzdür diyiveriyorlar. Yada dünya dönüyora denızler nasıl uzaya kaçmıyor diyebılıyorlar. Aslında basit su deneylerı ıle bunun neden olmadığını çocuklar bile ispatlayabılıyor. Bir sürü video var ama onlar dünyanın düz olduğuna inanmak istiyorlar nedense . Yine düz dünyacılara göre '' Siyonıstler '' dünya yuvarlak dedikleri için insanların inançlarını zayıflattıklarını falan söyleyebiliyorlar. Bu mantıkla dünyanın düz olduğu ispatlanırsa tüm dünyanın müslüman olabileceğine inanıyrlar. Hangi saçmalıklarını anlatacağını bilemiyor insan bu düzdünyacıların .
 2. Düz dünya sayfalarında bulundum bir süre. Anlayamadığım bişiy var. Neden dünya küre değilken küre gibi lanse edilsin? İnanmak için kendimi çok zorladığım ama maalesef bşarılı olamadığım bir konu. Dayanmış oldukları düşünceler , ayetler, felsefeler ,öyle anlamsız ki. dünyanın düz olduğunu kesinlikle ispat etmiyor bana göre. Dünya Düz deseler bunlara göre ,Tüm evren Allahın önünde secde edip tövbe edecek. İnsanların İman etmemelerindeki tek engelleri Dünyanın küre denmesi Anlaşılır bişiy değil bu.
 3. Başınız sağolsun. Sizi en iyi ben anlayabilirim. Çok üzüldüm
 4. Yurt dışındayım yalnızım eve gittiğimde ev üstüme çöküyor. Aklıma köpek almak düştü. Oysa ben köpekten korkardım. Küçükken 2 av köpeği benımle oynamak istemişti ( şimdi farkediyorum oynamak istediğini) Ama ben beni kovaladıklarını düşünmüştüm ve o gün köepk fobisi başladı. Neyse aklımdaki köpek orta boy acık sarı renkte bişiydi. O günlerdeydi. Oğlumu Roxiemus 'umu gördüm. Bebecikti daha . Fbook ta bir arkadaşım bahçesine bırakılan bu köpeğe yuva arıyordu. Bir gece onu görmeye gittim. Hayatımdaki en sevimli en sıcak kanlı şeyle karşılaştım. Kucağıma koyuverdi arkadaşım ve evime getirdim. O gece ayaklarımın arasına yattı. Terliğim kadardı minicikti..Roxiemus a dedim ki. Neolur roksimuç ( öyle severdim oğlumu çünkü) ben köpeklerden hiç anlamam çok büyüme. Söz ver annene . Çünkü ben köpeklerden korkarım. Önümüzdeki 3 ay süresinde hep bu merak içindeydim. Acaba çok büyürde koskoca olursa diye. Annesini kırmadı oğlum orta boy bişiy oldu. Hayalimdeki köpecik oldu yani. Av köpeği , sarı ve orta boyda İlk geldiğinde tuvalet eğitimi yok ve bende ne yapacağımı bilmiyorum. Eve çişini yapmıştı. Aldım onu karşıma . Bak Roksimuç dedim. Ben temiz biriyim ve sana nasıl tuvalet eğitimi vereceğimi henüz bilmiyorum. Nolur tuvaletini şimdilik balkona yap . Akşam eve geldiğimde tuvaletini balkona yapmıştı. Ne dersem anlayan bir av köpeğiydi benim yavrum. Şükretmeyi de kaybetme korkusu ile derin bir depresyona girmeyi onun yüzünden öğrenmiştim. Türkiyeye dönmem gerekti ve onu orada bırakmak zorunda kaldım. Şuan bile bunları yazarken gözlerim boncuk boncuk. Roxiemusum aklıma gelince içim yanıyor. Ve bir ağlama krizi . Hiç gözyaşım kurumuyor. Öyle kötü oluyorum ki Allahım nolur beni ona kavuştur diye var gücümle yalvarmak istiyorum , yalvarırsam tavandan aşağı düşecek belkide diye düşünüyorum.. İşte öyle özlüyorum onu .. Resimlerine bakmaya başlayalı yenı oldu. Onu bırakalı ıse 7 sene.. Yinede çok az baktım resimlerine . İçim kaldırmıyor. Oğlum beni her canlıya saygılı biri yaptı. Artık asla böcek vs öldürmüyorum. Yavrumu bende kaybetmiş gibiyim. Öldümü bilmiyorum. Ama hayatımda ilk defa Allaha karşı sabır sınavımı onunla verdim. İlk defa hiç isyan etmedim. Ona kavuşmayı umdum ve hayatımı roxiemusumu geri alabileceğim gibi planlamaya çalıştım. Ama Olmadı. duygusal bir konuşma yapmak istemiyorum. Fakat öldüğümde onunla olucağımızı hissediyorum. Bence bizi kavuşturucak Allah. Sabrıma karşı bir ödül olarak. Gözümün önüne hep gelen görüntü şu. Öldüğümde bir kır evinde uyanıyorum. Dışarı çıkıyorum ..ve yavrum kapının önünde burnuşunu yere koymuş kapıdan çıkış anımı bekliyor. Ona hislerimi anlatmam için sayfalarca kitap yazsam yetmez belkide. Onunla yaşadığım güzellikler..Hayatımın en güzel seneleriydi
 5. Veriyorum. Başımın gözümün sadakası olsun. Az çok verilmeli
×
×
 • Create New...