Jump to content

Seyyar Diyari

Üye
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Days Won

  4

Seyyar Diyari last won the day on October 25

Seyyar Diyari had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

Recent Profile Visitors

3,468 profile views
 1. PDF Olarak İndir Seyyar Diyari'den iyi dileklerle...
 2. Bizimki "sonuç çıkarmak" değil de daha derin bir izah ya da anlamlar aramak ki bu anlamlar daha sığdakilerle çelişmek zorunda da değil eğer bulabilirsek. Fakat bu söylediğimden de seni haksız bulduğum anlaşılmamalı.
 3. Selam Estanbul! Kuran-ı Kerim'de Kadir suresi var; biliyorsunuz. Bu surenin ebced toplamı 99 sayısının karesine eşittir. Suredeki bu durum diğer ayetlerde hangilerinde benzeri bir koşulun sağlandığını merak etmeme neden oldu. Henüz diğer surelerin toplam ebcedlerinde de benzeri bir durum var mı diye bakmadım, muhtemelen de yoktur ve sadece Kadr suresi ile tamamdır. Bu durumda Kuran'da ebced tutarı bir tam sayının karesi olan 65 ayet ve 1 sure olmak üzere 66 tane ebced tutarı olmuş olur. Surelerin tamamıyla ilgili çalışma tamamlanmadığı sürece daha kesin konuşamayız elbette ama böyle yani, ilginç değil mi ? Çalışmayı geliştirmek ya da tamamlamak isteyenlere şimdiden büyük büyük kolaylıklar dilerim. Ebced Tutarı Bir Tam Sayının Karesi Olan Ayetler.pdf
 4. Dünya gerçekten de düz ve tekzip etmeye çalıştığınız önermelerin tümü iddanızın aksi istikametinde gerçekten doğru. Hakkaten de 300 seneyi aşkın bir süredir dayatılan yalanlar ve bunun ekmeğini yiyen statükoyu sürdürmekten vazgeçmeyen bir sürü Küre Dünyacı var. Düz Dünya'nın bir şaka olmadığını idrak eden insanlar sadece yalanlara inanmaktan vazgeçen bunun için sorgulama çabasını göstermiş bireylerdir. Ne kadar büyük bir kalabalığı reddettiğini dikkate alırsan bu insanların güce tapanlar, güçlünün güdümünde olan insanlar olmadıklarını idrak edebilirsin. Dünya'nın küre olduğunu savunmak çok zor değil eğer bundan ekmek yiyorsan Dünya Düz diyenlerle kafa bulmaktan eğlencelisi mi var bunca kurum Düz Dünya'yı örtbas etmişken.
×
×
 • Create New...